Утримання гігрофіли іволистої в акваріумі

Утримання гігрофіли іволистої в акваріумі - Ветеринар

Рослини для акваріума завжди відрізняються власним оригінальним відтінком і зовнішнім виглядом. Велика кількість з них має значну перевагу — вони невибагливі, а ще виглядають ефектно. Однією з подібних рослин вважається гігрофіла верболиста.

Утримання гігрофіли іволистої в акваріумі - Ветеринар

Все про те, що вона собою являє, нюанси догляду та умови утримання, читайте в статті нижче.

Опис

Гігрофіла верболиста — це рослина сімейства акантових, родом з Південно-Східної Азії, відділ — квіткові, клас — дводольні. У природі полюбляє регіони з теплим кліматом, але може рости і в деяких регіонах США та Європи. Спочатку рослина була жителем рисових полів. Гігрофіла включає в себе багато підвидів і форм рослин. Здебільшого виростає в дрібних водоймах або болотистих місцях. Гігрофіла верболиста вважається однією з дуже затребуваних рослин серед акваріумістів. Власну назву отримала завдяки схожості форми листя з вербовими. Інші різновиди можуть відрізнятися один від одного розмірами, формою листя, вимогами до умов утримання тощо.

Середня висота рослини буде приблизно 40 см. Стебло жорстке, щільне, яскраво-червоного кольору. Листки можуть виростати до 12 см завдовжки, а завширшки до 1,5 см. Поверхня листя може бути забарвлена в різні відтінки від світлого зеленого до яскравого (практично кислотного) зеленого. При регулярному освітленні листя може злегка темніти, набуваючи коричневого відтінку. Зворотний бік листочків білий, іноді сріблястий. Саме листя має гладку і рівну поверхню з рідкісними щербинами по краях. Коли цвітуть квітки можна подивитися на водній поверхні. Зазвичай вони розміщуються під листям і мають білий, блакитний або фіолетовий колір. Однак цвіте гігрофіла досить рідко.

Багато господарів акваріумів полюбили рослину за невибагливість, світлий колір і простоту в догляді. Однак акваріумна рослина дещо відрізняється від дикого аналога. Головна відмінність полягає в розмірах — акваріумна рослина менша. Гігрофіла гальмує процес забруднення акваріума, насичує воду киснем, а ще підтримує біологічний баланс. Відомо, що гігрофіла може частково переробляти нітрати, роблячи меншим їхній вміст в акваріумній воді. Рослина може рости і на суші, але в умовах вологого повітряного середовища. Однак найбільш підходящим населеним середовищем вважається вода.

Рослину легко купити в абсолютно будь-якому магазині, що займається реалізацією предметів для акваріумів. Має недорогу вартість. Завдяки тому, що швидко і бурхливо розростається, вважається бур’яном.

Позначки:, , , ,
close