10 надійних багаторічних рослин для північного сходу США

Марі Яннотті — садівниця, яка займається садівництвом все життя, і ветеран садівництва з майже тридцятирічним стажем. Вона також є автором трьох книг про садівництво, фотографом рослин, оратором і колишнім викладачем садівництва Корнельського кооперативу. Статті Марі про садівництво публікуються в газетах і журналах по всій країні, вона давала інтерв’ю для Радіо Марти Стюарт, Національного громадського радіо та численних статей.

Багаторічні рослини є серцем багатьох декоративних садів, додаючи їм кольору і текстури. Якщо ви зможете зробити їх щасливими, вони залишаться на довгі роки, стануть більшими і ще більш квітучими, тому важливо вибирати рослини, які підходять для ваших умов вирощування. Ці умови включають ґрунт, сонячне освітлення, зону витривалості та кількість часу, який ви маєте присвятити догляду за рослинами. Окрім температурних екстремумів зон витривалості, деякі рослини просто краще почуваються в певних регіонах. Дельфініуми важко переживають спекотне, сухе літо. Гуара може бути примхливою в холодну зиму.

Ось 10 простих у догляді багаторічних рослин, які будуть рости практично в будь-якій точці Північного Сходу.

Багаторічні рослини не безсмертні

Садівники іноді розчаровуються, коли їхні багаторічні рослини гинуть через кілька років, уявляючи, що оскільки вони позначені як «багаторічні», це означає, що вони повинні жити вічно. Але кожен вид рослин має очікувану тривалість життя. Деякі багаторічні види відносно недовговічні, наприклад, люпин, коламбіна і коралові дзвіночки, тоді як інші можуть жити багато десятиліть (півонії, хости і седум). Якщо ваша мета — сад, який ніколи не потрібно буде пересаджувати, обирайте багаторічні рослини, які мають репутацію довговічних.

Астильби (Astilbe spp.)

Рослини астильби мають високі квіткові шлейфи та привабливе мереживне листя. Існують сорти, які цвітуть з середини весни або до літа. Незважаючи на те, що айстра цвіте лише один раз, її квіти залишаються привабливими протягом декількох тижнів, навіть коли вони засихають; їх не потрібно зрізати. Єдиний необхідний догляд — це обрізати відмерле листя восени або навесні. Більшість рослин астильби ростуть більш енергійно, якщо їх ділити приблизно кожні три роки. Хоча астильба призначена для повного сонця, в спекотне, сухе північно-східне літо вона краще почувається в полуденному затінку. В іншому випадку йому знадобиться додатковий полив.

 • Зони вирощування: від 4 до 8
 • Варіації кольору: Білий, рожевий або фіолетовий
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Вимоги до ґрунту: Сухий або середньо-вологий, добре дренований ґрунт

Вероніка гостра (Veronica spicata)

Вероніка гостролиста утворює щільні кущі листя з високими квітковими колосками, що підносяться над листям. Рослини виростають до 1-3 футів у висоту. Для повторного цвітіння квітконоси потрібно зрізати, але оскільки цвітіння відбувається поступово від нижньої частини колоса догори, спідвелл цвіте тижнями поспіль. Спідуелл схильний до самосіву, але за сходами, що з’являються самостійно, легко доглядати. Спідуелл слід ділити приблизно кожні три роки.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Різноманітність кольорів: Фіолетовий, синій; також доступні рожеві та білі сорти
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Помірна вологість, добре дренований ґрунт

Коралові дзвіночки (Heuchera sanguinea)

Кораловий дзвіночок люблять за ніжні коралові квіти у формі дзвіночків, які звисають над листям на довгих тонких стеблах. Рослини зазвичай виростають до 12-18 дюймів у висоту. Зовсім недавно вони стали улюбленцями селекціонерів, які створили сорти з барвистим листям. Деякі садівники навіть обрізають квітконоси, щоб вони не відволікали увагу від листя. Найбільшою проблемою при вирощуванні коралових дзвіночків на Північному Сході є їхня схильність до випрівання взимку. Мульчування після замерзання ґрунту допоможе захистити крону від пошкодження холодом. Найкраще рослини почуваються, якщо їх ділити кожні три-п’ять років, але це недовговічні рослини.

 • Зони вирощування: від 4 до 8
 • Варіації забарвлення: Рожеві або коралово-червоні квіти; зелене, бронзове або жовте листя
 • Вплив сонця: Від повного сонця до півтіні; сильне сонце може вимити колір листя
 • Потреби в ґрунті: Багатий, вологий, добре дренований ґрунт; віддає перевагу нейтральному або слабокислому рН

Серце, що кровоточить (Lamprocapnos spp.)

Як старомодний пролісок (Dicentra spectabilis), так і повторно квітучі папоротеподібні сорти відносяться до рослин, що не потребують особливого догляду. Dicentra spectabilis та її різновиди цвітуть лише один раз в середині весни, але цвітіння триває кілька тижнів. Її основний недолік полягає в тому, що вона не витримує спекотного літа. Коли температура підвищується, кровоточиве серце або блідне до жовтого, або повністю зникає. Dicentra eximia і D. Formosa будуть періодично повторювати цвітіння протягом усього літа, особливо якщо ви будете їх пасинкувати. Єдиний їхній недолік полягає в тому, що старе листя може почати виглядати бляклим, оскільки біля основи з’являється нова поросль. Кровоточиве серце слід ділити кожні чотири-п’ять років

 • Зони вирощування USDA: від 2 до 9
 • Варіації кольорів: Рожевий, червоний, білий
 • Вплив сонця: Від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті: Середній, добре дренований ґрунт

.

Герань журавликова (Geranium Spp. та культивари)

Багаторічні рослини, які зазвичай називають «витривалою геранню», не мають відношення до звичайної однорічної герані, яка прикрашає віконні ящики і цвинтарні клумби по всьому світу. Ці рослини насправді належать до роду Пеларгонія. Справжня герань, відома під різними назвами: «багаторічна герань», «жорстка герань» або «герань журавликова», — це справжні багаторічні рослини, які є чудовими садовими рослинами. Існує багато десятків сортів герані журавлиної, одна з найкращих — «Розанна», блакитний сорт, який цвіте безперервно протягом усього літа. Найпоширеніші сорти варіюються від 9 дюймів до приблизно 2 футів у висоту. Герань журавлину слід ділити кожні шість-вісім років.

 • Зони вирощування: від 4 до 8
 • Колірна варіація: Від блідого до темно-рожевого / фіолетового
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середні ґрунти; віддає перевагу нейтральним або слабокислим ґрунтам

М’ята перцева (види та гібриди роду Непета)

Термін «котяча м’ята» застосовується до кількох різних видів роду Nepeta, але хоча багато з них справедливо вважаються некерованими бур’янами, ті, що відібрані для вирощування в саду, є набагато цивілізованішими. Деякі з них є стерильними гібридами, які не мають звички до нестримного самосіву, притаманної видовим сортам. Зокрема, непета низька (Nepeta racemosa ‘Walker’s Low’) — чудова, добре вихована садова рослина. Вона виростає приблизно до 18 дюймів, з привабливою кущистою формою росту. Котяча м’ята може бути чудовою заміною лаванді, яка погано росте на більшій частині північного сходу. Можливо, котяча м’ята не має аромату лаванди, але вона створює чудову хмару блакиті, і вона буде повторно цвісти, якщо її обрізати після цвітіння.

 • Зони вирощування: від 4 до 8
 • Колірна варіація: Від бузкового до фіолетового
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середні, сухі та помірно вологі, добре дреновані ґрунти

Колумнея (Aquiligia Spp.)

Садові коламбіни включають кілька різних видів в межах роду Aquilegia, а також десятки культиварів (в основному на основі A. vulgaris). Двоколірна східна червона колумнія (Aquilegia canadensis) походить з північного сходу США і досі цінується як дикоросла квітка. До неї приєдналася серія барвистих гібридів, які заповнюють прогалину в саду між ранньовесняним цвітінням і піком сезону. Більшість з них із задоволенням самосіються по всій грядці, а якщо у вас більше одного кольору, будьте готові до цікавих нащадків, оскільки рослини гібридизуються. Обрізання рослин не дасть їм можливості самосіву. Після укорінення рослини коламбіни можуть бути дуже посухостійкими. Поділ потрібен лише кожні 10 років або близько того.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 9
 • Різноманітність кольорів: Червоний, жовтий, білий, блакитний, синій, рожевий, лососевий або фіолетовий
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, слабокислий ґрунт; пристосовується до будь-якого ґрунту

Шавлія російська (Perovskia atriplicifolia)

Сама назва «шавлія російська» натякає на те, наскільки витривала ця рослина в холодному кліматі. Насправді вона вважається напівчагарником — дерев’янистою стебловою рослиною, яка щозими відмирає до рівня землі. На додаток до своєї стійкості до холоду, це чудова рослина для сухих, схожих на посуху умов. Єдиний догляд, якого потребує шавлія російська, — це жорстка обрізка навесні, коли бруньки тільки починають розпускатися. Він цвіте на нових пагонах, тому обрізка до 6-8 дюймів дозволяє всій рослині відновитися і розквітнути яскраво-блакитним цвітінням наприкінці літа. Російський шавлія може випускати пагони, які слід видаляти до того, як вони встигнуть закріпитися. Рослини слід ділити кожні чотири-шість років; цілі рослини погано переносять пересадку.

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 9
 • Колірна варіація: лавандовий, блакитний
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середньо сухий і середньо вологий ґрунт

.

Лілійник (Hemerocallis Spp.)

Лілійники повсюдно поширені на Північному Сході. Тисячі сортів, виведених на основі кількох десятків поширених видів, пропонують великий вибір, що робить лілійники одними з найпопулярніших садових квітів. Лілійники мають тенденцію швидко розростатися, що є приємною особливістю, якщо ви тільки починаєте розбивати сад. Це означає, що їх потрібно ділити кожні чотири-п’ять років, але зазвичай легко знайти іншого садівника, готового забрати ваші надлишки. Хоча багато старих сортів прекрасні, ви отримаєте більше задоволення від нових гібридів з повторним цвітінням. ‘Happy Returns’ — класичний сорт, відомий своїм повторним цвітінням. Листя лілійника може стати потворним в середині сезону, але якщо його обрізати, то з’явиться нове листя. Обрізання квітконосів сприятиме швидшому повторному цвітінню сортів, що цвітуть повторно.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 9
 • Різноманітність кольорів: Сорти доступні майже в усіх кольорах, включаючи біколори
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, слабокислий ґрунт; витримує практично будь-які ґрунти

Півонії (Peonia spp.)

Рід Півонія (Peonia) включає від 25 до 40 видів трав‘янистих рослин і деревних кущів зі складним листям і дуже великими квітами. Півонії люблять прохолоду північно-східної зими, яка забезпечує тривалий холод, необхідний для формування квіткових бруньок на наступний сезон. На жаль, на північному сході також буває спекотне, вологе літо, яке може спричинити появу сірої плісняви, або ботритису, на листі. Обов’язково розміщуйте рослини там, де є хороша циркуляція повітря, щоб листя не залишалося вологим протягом тривалого часу. Найкраще обрізати рослини та утилізувати їх наприкінці сезону, оскільки спори можуть перезимувати і знову заразити рослини. Півонії є дуже довговічними рослинами — вони проживуть багато десятиліть, якщо добре приживуться. Але вони не люблять, коли їх переміщують, тому при посадці півонії слід ретельно розмістити. Обрізка не обов’язкова, якщо тільки ви не хочете зробити це для зовнішнього вигляду, і рослини не потребують поділу.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Колірна варіація: Білі, рожеві, червоні, фіолетові, двоколірні
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, добре дренований ґрунт

Поради щодо вибору рослини

Ґрунти на північному сході мають тенденцію бути дещо кислими, завдяки переважаючій кількості опадів у цьому регіоні. У вас можуть виникнути проблеми з вирощуванням рослин, які віддають перевагу більш лужному рН ґрунту, таких як клематис, форзиція, барбарис або бузок — якщо ви не внесете зміни до ґрунту, щоб скоригувати рН у бік кислого. З іншого боку, садівники на північному сході можуть знайти ідеальні умови для кислотолюбних рослин, таких як азелея, гортензія та ірис. Однак умови можуть відрізнятися, тому краще всього перевірити рН ґрунту за допомогою тесту, а потім вибрати види рослин, які добре підходять до рН вашого садового ґрунту.

Позначки:, , , , , , ,
close