10 найкращих сортів гейхери

Джеймі Макінтош пише про садівництво та квіти для особливих випадків для Ялини з 2011 року. Вона має більш ніж 20-річний досвід догляду за квітами та рослинами. Вона була автором статті про органічне садівництво на сайті Suite101, де отримала нагороди за свої статті.

Мері Марлоу Леверетт — одна з найавторитетніших експертів у галузі ведення домашнього господарства та догляду за тканинами, яка ділиться своїми знаннями про ефективне ведення домашнього господарства, прання та консервацію текстилю. Вона також є майстром-садівником з більш ніж 40-річним досвідом роботи та 20-річним досвідом написання статей. Мері також є членом експертної ради з питань садівництва та догляду за рослинами The Spruce Gardening and Plant Care Review Board.

Названий на честь німецького ботаніка і лікаря 17-го століття Йоганна Генріха фон Гейхера, вид Гейхера, що входить до сімейства ломикаменевих (Saxifragaceae), користується неабияким інтересом, оскільки садівники все частіше покладаються на декоративне листя у своїх ландшафтах. Ця місцева рослина, відома також як коралові дзвіночки та корінь квасців, спочатку була частиною трав’яного саду, але зараз зайняла центральне місце на клумбі. Квіти невеликі, але вони мають значний вплив на дику природу вашого саду — метелики та колібрі відвідують багаті на нектар квітки наприкінці весни та влітку. Але справжньою принадою гейхери є її листя, яке може варіюватися від блідо-жовтого і помаранчевого до червоного та екзотичного сріблясто-блакитно-сірого.

Більшість сортів гейхери, що продаються сьогодні, є гібридними схрещуваннями місцевих видів, що зазвичай включають Heuchera americana як одного з генетичних батьків. Багато з цих гібридів надзвичайно гнучкі у своїх сонячних уподобаннях, часто переносять як повне сонце, так і повну тінь. Ті з них, у яких H. americana є батьком, особливо добре підходять для тінистих умов.

Ось 10 чудових сортів гейхери, які можуть стати початком нової колекції у вашому саду.

Порада

Гейхери — недовговічні багаторічники, але ви можете зберегти їх на невизначений термін, викопавши їх, розділивши кореневу грудку на частини і пересаджуючи кожні три-п’ять років

‘Танучий вогонь’ (Heuchera ‘Melting Fire’)

‘Melting Fire’ має глибоко хвилясте листя, яке варіюється від малинового до пурпурного, залежно від пори року та освітлення. Витончені білі квіти, характерні для цього виду, з’являються наприкінці весни на 18-дюймових стеблах і можуть триматися протягом двох місяців. Темнолисті сорти, такі як ‘Melting Fire’, схильні до опіків листя на сонячних ділянках. Післяобідня тінь захистить краї листя від побуріння, а регулярне зволоження в посушливі періоди допоможе всім рослинам гейхери процвітати.

 • Батьківщина: Північна Америка: Північна Америка
 • Зони вирощування USDA: 4-9
 • Висота: 9-18 дюймів
 • Місцезнаходження: сонце: Повне сонце або півтінь

‘Лайм Мармелад’ (Heuchera ‘Lime Marmalade’)

Кожному тінистому куточку саду потрібна порція шартрезу, щоб влити енергію в ландшафт, і ‘Лаймовий мармелад’ виконує цю роль. Цей чудовий сорт гейхери не темніє і не вицвітає протягом сезону, але зберігає яскраво-зелений колір, завдяки якому його квітки залишаються на другому плані. Рослина також добре виглядає в літніх контейнерах, забезпечуючи плівку для рожевих або фіолетових рослин і квітів.

 • Батьківщина: Північна Америка: Північна Америка
 • Зони вирощування USDA: 4-8
 • Висота: 9-18 дюймів
 • Місцезнаходження: сонце: Повне сонце або півтінь

‘Електра’ (Heuchera ‘Electra’)

Наявність контрастних прожилок у багатьох сортів гейхери розширює кольорову палітру виду і частково є причиною виведення багатьох нових сортів в останні роки. Лаймово-зелене листя і червоні прожилки ‘Electra’ відкривають цікаві можливості в дизайні саду. Поєднуйте її з червоною восковою бегонією або новогвінейською імпатієнсом, щоб підкреслити жилкування.

 • Батьківщина: Північна Америка: Північна Америка
 • Зони вирощування USDA: 4-9
 • Висота: 8-12 дюймів
 • Місцезнаходження: сонце: Повне сонце або півтінь

‘Венера’ (Heuchera ‘Venus’)

Гейхера ‘Venus’ буде доречною в білому квітнику або місячному саду. Сріблясте листя нагадує вітражі, а його темні прожилки ще більше виділяються, якщо висадити цей сорт з темними рослинами-компаньйонами, такими як клопогон (Cimicifuga) або пурпурний трилисник (Oxalis). Захистіть такі сорти гейхери, як ‘Venus’, від вимерзання взимку за допомогою 3-дюймового шару мульчі.

 • Батьківщина: Північна Америка: Північна Америка
 • Зони вирощування USDA: 4-9
 • Висота: 8-10 дюймів
 • Освітленість: Від повного сонця до повної тіні
Позначки:, , ,
close