11 трендів дизайну спальні, які будуть актуальними у 2023 році

Ешлі Чалмерс — експерт зі стилю життя та письменниця з більш ніж десятирічним досвідом подорожей світом і втілення своїх пригод у декорі. Вона спеціалізується на написанні статей про декор сільських будинків, організацію невеликого простору та життя в місті. Ешлі також є співзасновницею блогу The Lazy Travelers.

Оновлено 30.11.22

Незважаючи на те, що спальні вважаються святилищем наших домівок, вони часто опиняються в кінці списку кімнат, які варто освіжити. Натомість спільні простори, такі як вітальні та кухні, відволікають на себе увагу, коли справа доходить до сезонних оновлень — але ми тут, щоб сказати вам, що ви заслуговуєте на красиву, оновлену спальню у 2023 році.

З огляду на це, ми звернулися до наших улюблених дизайнерів та експертів з інтер’єру, щоб вони розповіли нам, які тенденції в дизайні спалень вони прогнозують на наступний рік.

Теплі, земні тони та кольори

Бетсі Сміт, консультант з питань кольору компанії Graphenstone, каже, що у 2023 році спальні стануть теплішими. «Ми побачимо багато землистих відтінків з теплими заспокійливими якостями, таких як тепла глина і корал, а також нашарування темних відтінків бурштину і сливи», — ділиться з нами Сміт. «Це додає глибини, а відтінок коралу додає сучасності».

.

Акцент на світловому дизайні

Окрім кольорів на стінах, Сміт каже, що у 2023 році для підкреслення тепла також використовуватиметься освітлення. «Обов’язково подумайте про освітлення, адже воно дуже важливе для спальні, — каже Сміт. «Теплі лампи розжарювання висвітлюють червоні відтінки після настання темряви і огортають спальню теплим сяйвом». Гена Кірк, віце-президент з корпоративного дизайну в KB Home, погоджується. «Додавання різноманітного освітлення, від верхнього до підвісного над тумбочками, дозволить вам легко пристосуватися до того, як ви використовуєте простір», — каже вона.

.

Грайливі абажури та світлові покриття

Чарлі Дюме, кераміст з дизайн-студії Dumais Made, каже, що 2023 рік принесе набагато більше виразності в невеликі акцентні елементи в наших спальнях, такі як абажури. «Ми прогнозуємо, що в наших світильниках для спалень ми побачимо набагато більш насичені кольори, більше глянцевих, ніж матових покриттів, і більш складні абажури», — розповідає Дюма.

.

Невеликі оновлення, які є супер-розкішшю

Кірк також прогнозує, що наступного року люди оновлюватимуть дрібні деталі своїх спалень з метою створення більш розкішного простору. «Зараз, як ніколи, важливо, щоб у нас були місця для відпочинку, такі як наші спальні, які відповідають нашим унікальним потребам у розслабленні та усамітненні», — розповідає Кірк. «Для кожного це означає щось своє — чи то інвестиції у збільшення місця в шафі, чи впорядкування, чи розкішні речі, як-от нова постільна білизна, чи додавання розумних технологій, що полегшують життя, як-от автоматичні штори або дистанційне керування освітленням. Тенденція полягає в тому, щоб зосередитися на тому, що вам потрібно.

.

Цікаві способи використання фарби та кольору

Сміт каже, що у 2023 році ми побачимо, як декоратори використовуватимуть фарбу в цікаві способи для визначення зон, наприклад, фарбуватимуть узголів’я ліжка, колір якого можна змінювати залежно від пори року. «Люди шукають вроджений спокій і умиротворення, особливо в спальні, — каже вона. «Фарба робить це природним чином». Дизайнер Анастасія Кейсі також прогнозує використання кольору, якого ми ще не бачили. «Багатошаровий, насичений і монохромний колір буде популярним — уявіть собі 8 відтінків оливкового, які трохи відрізняються один від одного», — ділиться Кейсі. Крістіна Леман з C. Lehman Home також погоджується, зазначаючи, що всі ці варіанти призведуть до зміни атмосфери спалень. «Я думаю, що ми почнемо бачити більш похмурі, темні кольори в спальнях. Люди будуть більш охоче використовувати темнішу фарбу на стінах, темнішу постільну білизну або темніші штори».

.

Продумані, натхненні покупки

«Протягом останніх кількох років люди були настільки зосереджені на облаштуванні своїх спалень, що багато з того, що купували, було спонтанним і не обов’язково якісним, — розповідає нам Крістіна Філліпс з Kristina Phillips Interior Design. «Я вважаю, що 2023 рік дасть можливість застосувати більш індивідуальний і кураторський підхід до загального вигляду і відчуття спальні». Коли справа доходить до співвідношення якості та кількості, дизайнери віддають перевагу високоякісному, продуманому декору. Філліпс каже, що коли справа доходить до того, як люди втілюють це в життя, все зводиться до пошуку натхнення. «Унікальні предмети, великі і малі, натхненні улюбленим готелем або перебуванням в Airbnb, будуть в пріоритеті», — каже вона. «Прикрасьте стіну фотографіями з нещодавньої подорожі до Греції, які ви нарешті правильно обрамили. Надихайтеся кольоровою палітрою, щоб вибрати новий килим або постільну білизну, щоб кімната відчувала себе свіжою».

.

Постільна та постільна білизна з красивими візерунками

Протягом останніх кількох років популярною була біла постільна білизна для готелів, але команда Cozy Earth стверджує, що ситуація змінюється. «Коли справа доходить до дизайнерських тенденцій у спальні, ми помітили одну річ — постільну білизну з квітковими та смугастими мотивами», — розповідають вони. «Ми раді поєднати наші позачасові нейтральні дизайни з квітами та смужками. Нам подобається дотримуватися нейтральної палітри, яка дозволяє нашим клієнтам змінювати дрібні предмети, такі як пледи та подушки, щоб залишатися в тренді». Кейсі погоджується. «Я думаю, що ми побачимо набагато більше візерунків у спальнях, — каже вона. «Я думаю, що льон все ще буде правити світом, але я рада бачити, як бренди просувають більше клітинок, смужок і квітів на своїх постільних виробах».

.

Рельєфні та вигнуті краї

Хоча вигини і зубчасті краї прокладають собі шлях у все більше і більше будинків, Кейсі каже, що вона думає, що ми побачимо це ще більше в наступному році — але з певним поворотом. «Меблі й надалі зосереджуватимуться на вигинах і рельєфних деталях, але в більших масштабах, ніж ті, що ми бачили у 2022 році, — каже Кейсі. «Я думаю, що ми побачимо набагато більше такого в майбутньому».

.

Акценти на шпалерах

Кілька дизайнерів зазначають, що 2023 рік також принесе більше шпалер, але, можливо, в менших дозах або цікавими способами. «Наступний рік буде присвячений шпалерам, — каже Філліпс. «Використовуйте красиві фрески та цікаві візерунки, щоб створити кімнату з візуальним інтересом». «Ми також бачимо, що візерунки та принти на шпалерах знову стають популярними, — каже Кірк. «Подумайте про додавання акцентної стіни зі сміливим візерунком у нейтральних кольорах, щоб створити примхливість і характер, не перевантажуючи простір».

.

Прикрашена обробка вікон

Давіна Огілві, засновниця компанії Woven Home, що займається оформленням вікон на замовлення, каже, що у 2023 році ми побачимо зростання кількості цікавих оздоблень і країв — особливо як спосіб проявити індивідуальність в і без того особистому просторі. «У 2023 році я очікую побачити більше прикрас на вікнах спалень, від бахроми на передніх краях драпіровок до римських штор з зубчастим краєм і фігурних карнизів», — каже Огілві. «Ці деталі роблять спальні більш персоналізованими і додають родзинку більш простим і обтічним альтернативам».

Позначки:, , , , , , , ,
close