Казки для дітей на ніч: що почитати дитині 5-6 років

Казка на ніч — це безцінна мить спілкування, про яку пам’ятатиме і дитина, і батьки. Правильно підібраний твір не тільки розважить малюка, а й навчить його багатьох корисних речей. Десять повчальних і захопливих книг для дітей 5-6 років у добірці.

Ганс Християн Андерсен. «Дикі лебеді» (1838)

Письменниця та ілюстраторка з Англії Джекі Морріс вважає, що ця казка оповідає про вміння слухати, а також про любов. Оцінка твору Андерсена на порталі соціальної каталогізації книг Goodreads становить 4,25 бала.

Передчасно овдовілий король одружується. Він приводить до замку злу жінку. Нова королева виявляється відьмою: вона перетворює 11 принців на лебедів і змушує їх полетіти з країни. Відтоді хлопчики набувають людської подоби тільки вночі.

Спроби зачарувати єдину дочку короля Елізу зазнають невдачі, тому мачуха виганяє її з королівства. Брати переносять дівчинку в безпечне місце. Еліза дізнається від феї, що її братів розчаклують сорочки, зроблені з кропиви.

Сергій Аксаков. «Червона квіточка» (1858)

Ця книга у користувачів порталу Goodreads отримала 4,16 бала. Літературознавець Семен Машинський зазначає, що казка Аксакова сповнена доброго і злегка лукавого народного гумору та світлої любові. Історія вихваляє шляхетність, чесність, людяність і спонукає прагнути до високих моральних ідеалів.

Багатий купець перед від’їздом у чужі країни запитує у трьох дочок, що їм привезти як подарунок. Одна з дівчат просить золотий вінець із камінням, інша — дзеркало, що показує людину вродливою і молодою. Молодша захотіла, щоб батько привіз червоненьку квіточку.

Пошук подарунка приводить купця на острів, на якому живе страшне чудовисько. Щоб виїхати живим, купець зобов’язується відправити на острів одну з дочок. З цього моменту починається непроста історія кохання зі щасливим фіналом.

Джоель Чандлер Гарріс. «Казки дядечка Римуса» (1881)

На сайті, присвяченому книжці, зазначено, що казки є грою поетичної уяви темношкірих мешканців південних штатів США, а також сумішшю чудернацького й домашнього гумору з моральними уроками про хитрість і втечу з неволі. Оцінка твору на Goodreads — 3,75.

«Казки дядечка Римуса» — збірка дотепних історій, у яких головні герої — це Братик Кролик і його численна рідня. Основному персонажу протиставлені Братик Лис і Ведмідь. Намагаючись зловити Братика Кролика, вони проявляють чудеса винахідливості. Кролику щоразу допомагає або спритність, або вміння швидко бігати.

Редьярд Кіплінг. «Мауглі» (1894)

Цю книгу перекладено 36 мовами світу. На Goodreads її оцінка — 3,92 бала. Старший редактор Britannica Кетлін Койпер зазначає, що книжка розповідає не лише про соціальне життя вовчої зграї, а й про справедливість, на якій базується існування всіх мешканців джунглів.

Герой книги — Мауглі. Його виховують вовки, яким допомагає ведмідь Балу і пантера Багіра. По ходу розповіді Мауглі стикається з агресією тигра Шерхана, побороти якого допомагає вогонь.

Добуваючи його, Мауглі знайомиться з людьми і вирішує до них повернутися. Однак незабаром необхідність знешкодити Шерхана змушує підрослого хлопця повернутися до джунглів.

Беатріс Поттер. «Кролик Пітер і його друзі» (1901)

Письменник Джеррі Грісволд назвав книжку величезним світом, видимим у мініатюрах, ніби через мікроскоп натураліста. Твір, який авторка змушена була вперше видати за свої гроші, отримав на Goodreads 4,18 бала.

Головний персонаж книги Поттер — кроленя Пітер. Він пустотливий, часто ігнорує накази своєї мами — пані Жозефіни. Одного разу вухастик пробирається в сад злого містера Макгрегора.

До того як господар встигає його помітити, кроленя з’їдає багато свіжих овочів. Макгрегор кидається навздогін, але пустун, загубивши куртку і черевики, ховається. Пітер повертається до мами втомлений і замерзлий. Пані Жозефіна поїть сина ромашковим чаєм і відправляє спати без вечері.

Джеймс Метью Баррі. «Пітер Пен» (1904)

Книжка Баррі отримала на Goodreads 4,02 бала з п’яти. Як зазначає літературознавиця Анна Штейман, Пітер Пен для кількох поколінь читачів став уособлювати дитинство як пору життя, за якою вони ностальгують.

Герой книги Пітер Пен — хлопчик, який не бажав дорослішати. Одного разу він втік з дому по камінній трубі і полетів у Кенсингтонські сади, де звів дружбу з місцевими феями. Пізніше він перебрався в країну Нетландію, в якій живуть усі хлопчики, що загубилися в Кенсингтонських садах. У Пітера є своя фея Дінь-Дінь і найлютіший ворог — капітан піратів Крюк.

Алан Александер Мілн. «Вінні-Пух і всі-всі-всі» (1926)

Аруна Бевтра з The Swaddle пише, що книга Мілна — це збірка розумних уроків, замаскованих під кумедні казки. Вони вчать дитину всього — від критичного мислення до неприємностей через поганий правопис. Оцінка на Goodreads склала 4,48.

Головний герой — плюшеве ведмежа, що живе в реально існуючому Ешдаунському лісі. Він розташований у британському Східному Суссексі.

Вінні-Пух і його друзі, інші плюшеві іграшки хлопчика Крістофера Робіна (порося П’ятачок, Тигра, віслючок Іа тощо), переживають безліч кумедних пригод. Вони б’ються з бджолами, ходять на полювання і в гості, святкують день народження Іа, вирушають з Крістофером в експедицію до Північного полюса.

Астрід Ліндгрен. «Пеппі Довгапанчоха» (1945)

У рецензії Kirkus Reviews книгу називають чудовою фантазією, яка напевно сподобається дітям. Її оцінка на Goodreads склала 4,27 бала.

Героїню книги звуть Пеппілотта Віктуалія Рульгардіна Крісмінта Ефраімсдоттер Довгапанчоха. Вона хуліганиста рудоволоса дівчинка, якій дісталися від батька-капітана величезна сила, валіза із золотом і вілла «Курка», розташована в маленькому шведському містечку.

Мама Пеппі померла, а батько став вождем острівного племені. Тому дівчинка живе з конем і мавпочкою, не ходить до школи і дружить із сусідськими хлопцями Томмі та Аннікою. Буйна фантазія Пеппі перетворює кожну прогулянку друзів на справжню пригоду, а безперервні спроби дорослих взяти життя дівчинки під контроль додають сюжету гостроти.

Микола Носов. «Пригоди Незнайка та його друзів» (1953)

Нітін Гоель, керівник онлайн-ресурсу, присвяченого книжкам «Project Bibliotherapy», зазначає, що Незнайко та його друзі з Квіткового містечка десятиліттями приводили в захват дітей різного віку та країн. На Goodreads книга отримала оцінку 4,24.

Незнайка та інші коротуни живуть у своєму містечку. Їхні імена вказують на рід занять. Так, лікаря звуть Пілюлькін, ученого — Знайкою, а механіків — Гвинтиком і Шпунтиком.

На початку книжки розповідається, як Незнайка намагається освоїти малювання, поезію, водіння і музичні інструменти. Щоразу через свою неуважність і безвідповідальність він зазнає невдачі. Пізніше Незнайка і всі інші коротуни вирушають у подорож на повітряній кулі, придуманій Знайкою. Їх заносить у Зелене місто, де відбувається чимало пригод.

Едуард Успенський. «Крокодил Гена і його друзі» (1966)

Цей перший прозовий твір письменника на Goodreads отримав оцінку 4,24 бала. Книгу, яка принесла велику популярність Едуарду Успенському, спочатку не хотіли друкувати. Зараз повість «Крокодил Гена і його друзі» перекладена багатьма мовами, серед яких китайська, англійська, французька та японська.

Розповідь починається з прибуття Чебурашки, який у себе на батьківщині випадково потрапив у ящик з апельсинами і не зміг вибратися. Невідоме науці звірятко влаштовується в магазин знижених у ціні товарів і одного разу знаходить оголошення Крокодила Гени, який шукає друга.

Коли Гена, Чебурашка та інші персонажі вирішили будувати «Будинок дружби», з’явилася Шапокляк. Цій шкідливій бабці ідея категорично не сподобалася. Вона проводить низку диверсій, але це не зупинило друзів.

Читання казок на ніч — гарний спосіб підготувати дитину до сну і навчити її чогось нового. Представлені вище книжки багато років зберігають свою популярність і актуальність, адже розповідають про вічні цінності — любов, дружбу, справедливість, віру в краще.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close