Як називається корейський національний одяг для дітей, чоловіків і жінок

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Корейський національний одяг у ХХI столітті — це скоріше елемент екзотичної культури та стародавніх традицій, які дбайливо зберігають і оберігають. Сучасні корейці в повсякденному житті вже відмовилися від одягу, який носили їхні прадіди. Вони віддають перевагу західному стилю, але різні національні та сімейні урочистості не обходяться без традиційного вбрання. Розповімо про них детальніше.

Ханбок жіночий: особливості

Корейська мода понад п’ятнадцять років задає тон розвитку фешн-індустрії в країнах Азії. Часом диву даєшся незвичним для європейця поєднанням елементів туалету, колірній гамі, які використовують корейці для сучасних ансамблів.

Однак під час модних показів у Сеулі обов’язково демонструють корейський національний костюм. У ньому змінюються кольори тканин, їхня структура та види, з’являються нові теми для вишивок, а от класичні елементи та деталі такого вбрання залишаються незмінними.

До середини 1960-х рр. ханбок — традиційний корейський костюм — був основним одягом населення Корейського півострова. Тепер же він частина культури. Його рідко одягають у повсякденному житті. Зазвичай у такому вбранні жінки хизуються на різних урочистих заходах, сімейних святах, національних святах, весіллях. Чоловіки вдягають ханбок рідше, тому жіноче вбрання зазнає модних змін, чоловіче ж залишається автентичним.

У Південній Кореї є цілий напрям у моді, який займається модифікацією традиційного національного одягу. Такий корейський одяг має гарний вигляд. Він елегантний, вишуканий, легкий.

Спробуємо розібратися, що ж собою являють ханбокі. Для початку уточнимо, що цей костюм дуже давній: такі національні костюми відомі ще зі скіфських часів. Вважається, що подібний просторий одяг носили всі кочові племена, які жили в Сибіру і Монголії.

Звичайно ж, костюм за довгі століття видозмінився. У сучасній Кореї віддають перевагу вбранню, яке носили п’ятсот років тому за часів династії Чосон. Розглянемо, з яких деталей складається цей костюм у чоловічому, жіночому та дитячому варіантах.

Почнемо з аристократично вишуканих туалетів кореянок. Корейське традиційне жіноче національне вбрання складається з:

 • Чіми, або чхіми. Так називається довга і широка спідниця. Її роблять із прямокутного шматка тканини, який збирали біля талії або плісували. Вона має свої особливості:
 1. Спідниця може бути одношаровою, багатошаровою або стьобаною.
 2. Бувають чіми суцільнокроєні та із запàхом, який розташовується зазвичай ззаду.
 3. Раніше спідниці мали бути в тон верхній частині костюма, зараз же використовують різні колірні комбінації. Важливо, щоб тони були м’якими та ніжними.
 4. Поділ спідниці традиційно оздоблювали вишивкою, в якій переважали флористичні та анімалістичні орнаменти.
 • Чогорі — блузки, жакети чи сорочки, які носили з чхімою. Ця деталь також має свої оригінальні риси:
 1. Жакети жінки вдягають так, щоб нижній край доходив до пояса спідниці, але трапляються й укорочені варіанти. Іноді такі сорочки та блузи заправляють у спідницю.
 2. Ця деталь жіночого туалету вирізняється витонченістю, яку їй надають пишні, просторі конусоподібні рукави — пере. Манжет рукава зазвичай прикрашають мереживом або красивою вишивкою. Вона має відповідати і гармоніювати з декоруванням подолу спідниці.
 3. Виріз блуз і жакетів трикутний. Він повністю закриває груди.
 4. На комір кріпиться тасьма білого або чорного кольору — тончжон. Ця деталь візуально подовжує шию, підкреслюючи жіночність фігури, витонченість силуету.
 5. На чогорі попереду пришивають довгі стрічки, які спадають по всій довжині спідниці. Як правило, їх розміщують біля основи горловини, формуючи красиві банти.
 • Вонсам — пальто, яке надягають поверх основного вбрання.

Попри те, що жіночий ханбок просторий і приховує фігуру, він має дуже елегантний і витончений вигляд, підкреслює ніжність і жіночність його власниці.

Дизайнери експериментують з деталями ханбока: змінюють спідницю, роблячи її подібною до дзвона або зменшуючи до рівня колін, завищують талію, використовують принти, роблять рукави на блузах з органзи або сіточки. Однак такі костюми вже далекі від традиційного вбрання.

Читайте також: Як називається казахський національний одяг?

Корейський національний одяг для дітей: особливості

Корейські малюки також носять традиційне національне вбрання. Однак відбувається це дуже рідко. Здебільшого у зв’язку з найзначнішими подіями — на корейський Новий рік (Соллаль), на Чхусок, а також на деякі сімейні урочистості.

Сучасний дитячий ханбок дуже зручний. Зазвичай він складається з 2-3 частин: просторого халата, спідниці та сорочки.

Його зручно одягати. Це важливо, тому що вперше національний костюм одягають на малюка в першу річницю народження.

Дитину одягають у толь ханбок, або толь від . Це красивий і яскравий ханбок, з просторими рукавами і полами, щоб малюкові було комфортно рухатися і гратися.

Проте він має свої особливості, які регламентуються статевою приналежністю малюка:

 1. Хлопчикам одягають чжогорі — рожевий або синій жакет — і корим — довгу куртку синього кольору.
 2. Дівчаток вбирають у довгу і простору чіми і тане — яскравий жакет на тон світліший за спідницю або жакет у смужку.

Доповненням до цього одягу слугують традиційні головні убори: поккон або хогон — гостроверхі шапки для хлопчиків — і кулле — ошатний чіпець для дівчаток.

Діти мають дуже милий вигляд у таких вбраннях і носять їх із задоволенням, бо одяг не сковує їхні рухи.

Корейський національний одяг для чоловіків

Корейський національний костюм для чоловіків також має свої відмінні риси та особливості. Тут не обійшлося без спадщини часів: життя наклало свій відбиток на ханбок корейця.

Такий ансамбль складається з кількох обов’язкових і варіативних складових. Корейські чоловіки надягають:

Вони нагадують панталони. Їхній крій забезпечує свободу рухів, зручність розташування на підлозі з підігнутими ногами.

Пояс таких штанів — це звичайний шнурок, за допомогою якого на талії будь-якого об’єму можна закріпити цей предмет туалету.

Подовжені жакети частіше зустрічаються в національному ханбоку корейця. Їх носять поверх сорочки (чогорі). На відміну від жіночого варіанта, на ньому немає знімного комірця (кіт) і спеціальних зав’язок, зроблених зі стрічок.

Магоджа носять представники обох статей, але чоловічий варіант вирізняється розташуванням ґудзиків (праворуч) і соп — підлоги, яка перекривається зліва направо.

 • Пхо, або турумагі, — верхня накидка, що нагадує пальто.

Пхо дуже довге, з широкими полами, які тримаються на зав’язках.

Характерна риса чоловічого костюма — кат — крислатий капелюх з високою тулією.

Корейські костюми створюються з урахуванням культурних вимог, світогляду і міфології народу:

 • у вбранні найважливіше значення має колір.

Загалом використовували п’ять базових відтінків, кожен з яких щось символізував: червоний — багатство, синій — стабільність і благополуччя, чорний — творчість, жовтий і білий — аристократичність (допускався тільки в одязі членів королівської сім’ї);

 • для весільної церемонії дівчина одягалася в червоно-жовтий ханбок, а після весілля одягала жакет зеленого кольору;
 • заміжні дами прикрашали пурпуровими тасьмами горловину жакетів.

Є також низка спеціальних святкових варіантів ханбока:

 • менчжоль ханбок надягають на святкування Нового року, коли віддають данину батькам;
 • хвеган ханбок надягають на шістдесятирічний ювілей. Чоловіки одягаються в такий день у кингван чобок , а жінки — у жакет тане .
 • холлебок — весільне вбрання, відмінні риси якого — це багатство і вишуканість декорування.

Корейські національні костюми оригінальні та своєрідні. Вони мають довгу історію, протягом якої зазнали змін. Сьогоднішні варіанти вражають комбінуванням тканин різної структури та кольору, чудовим оздобленням, цікавими декоративними рішеннями.

Те, з якою повагою і пошаною корейці ставляться до своїх національних традицій (це стосується насамперед культури носіння ханбока), — приклад для багатьох народів.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Що приваблює чоловіків у жінках різних знаків зодіаку

Найревнивіший знак зодіаку серед жінок і чоловіків

Бананове печиво без цукру для дітей

Позначки:, , , , , , , , ,
close