Жюль Верн: книжки, які захоплюють із перших сторінок

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Які книги Жюля Верна варто прочитати? Експерти порталів Book Analysis , Books That Slay , Shortpedia Voices і GoodReads зараховують до найцікавіших творів автора романи «20 тисяч льє під водою», «Навколо світу за вісімдесят днів», «Подорож до центру Землі», «Таємничий острів», «Від Землі до Місяця», «П’ять тижнів на повітряній кулі», «Діти капітана Гранта», «П’ятнадцятирічний капітан».

«П’ять тижнів на повітряній кулі»

До найкращих книг письменника автори Book Analysis віднесли роман «П’ять тижнів на повітряній кулі» (1863). Це історія про доктора Семюела Фергюссона, його слугу Джо та Річарда Кеннеді, які подорожують африканським континентом у пошуках витоків річки Ніл.

Щоб зробити подорож більш захоплюючою, приятелі вирішують скористатися повітряною кулею. Досліджуючи незнайомий континент, вони ризикують життям, долають безліч небезпек і попутно рятують французького місіонера, який потрапив у біду.

«Подорож до центру Землі»

Як стверджують експерти видання The Guardian, роман «Подорож до центру Землі» (1864) приніс автору приголомшливий успіх. Перед його написанням Жюль Верн провів масу досліджень, що дало йому змогу зробити книгу максимально достовірною і фантастичною одночасно. Книга про альтернативну реальність стала мегапопулярною.

Твір оповідає про незвичайну подорож ентузіаста-геолога Отто Ліденброка. У старовинних документах він виявляє інструкції, як дістатися до центру Землі, і місцезнаходження кратера, що веде туди. Упакувавши необхідне для виживання спорядження і запаси їжі, Отто з друзями вирушає в повний небезпек шлях.

«Від Землі до Місяця»

Поціновувачам пригодницьких романів варто звернути увагу на книгу Жуля Верна «Від Землі до Місяця» (1865), відому також під назвами «З гармати на Місяць» і «Із Землі на Місяць прямим шляхом за 97 годин 20 хвилин».

Це класична історія про групу авантюристів на чолі з Імпі Барбікеном. Вони намагаються побудувати і запустити гармату, яка б змогла вистрілити снарядом на Місяць. Через старого ворога героїв місія перебуває під загрозою. Приятелям все-таки вдається запустити снаряд, але з цього їхні пригоди тільки починаються.

«Діти капітана Гранта»

Які найцікавіші книги Жюля Верна для дітей? Однією з найцікавіших книг Жюля Верна для дітей і підлітків вважається роман «Діти капітана Гранта» (1867). Як стверджують експерти порталу Books That Slay , це книга про лорда Гленарвана, який мандрує світом разом із дружиною і командою свого корабля.

Взявши на борт 12-річного Роберта і 16-річну Мері, група вирушає на пошуки їхнього батька — шотландського моряка капітана Гранта, який зник два роки тому. На героїв чекає насичена пригодами та небезпеками подорож, яка допоможе родині Грантів возз’єднатися.

«20 тисяч льє під водою»

Одним із найкращих творів Жюля Верна експерти порталу GoodReads вважають роман «20 тисяч льє під водою», який побачив світ 1869 року. За сюжетом французький океанограф П’єр Аронакс і його помічник Консель приєднуються до організованої ВМС США експедиції, щоб вистежити і знищити непізнаного підводного монстра.

Після кількох місяців безплідних пошуків вони виявляють, що полюють не за живою істотою, а за незвичайним підводним човном під назвою «Наутілус». Разом з його містичним капітаном герої вирушають у тривалу підводну подорож, що пролягає через підводні ліси, кладовища коралів і руїни затонулої Атлантиди.

«Навколо світу за вісімдесят днів»

До числа обов’язкових для прочитання книжок експерти Shortpedia Voices відносять роман Жуля Верна «Навколо світу за вісімдесят днів». Це захоплива історія Філеаса Фогга, написана й опублікована 1872 року. Головний герой книги на спір викликається в небезпечну авантюру: всього за 80 днів він повинен здійснити навколосвітню подорож. Щоб стримати слово, він разом із камердинером Паспарту вирушає в Дувр шукати попутний корабель.

У дорозі мандрівники хапаються за будь-яку можливість рухатися вперед і згодні на будь-який транспорт, чи то потяг, чи то слон. Вони відвідують екзотичні країни, не раз наражаються на небезпеку, проходять через безліч випробувань, долають невдачі і мчать уперед, щоб виконати обіцяне.

«Таємничий острів»

За твердженням експертів Publishers Weekly , серед книг Жуля Верна особливе місце посідає роман «Таємничий острів» (1874). Згодні з цією думкою й експерти видання Kirkus Reviews.

Твір заснований на історії про реального моряка Александра Селкірка. Він оповідає про пригоди групи друзів і доброзичливого собаку, які волею випадку і поганої погоди опинилися відрізаними від світу на вулканічному острові в південній частині Тихого океану.

«П’ятнадцятирічний капітан»

Одним із найвідоміших і найпопулярніших романів Жюля Верна залишається «П’ятнадцятирічний капітан» (1878). Історія була написана для сина Жюля Верна Мішеля.

Роман оповідає про захопливу морську подорож Діка Сенда, під час якої юний капітан корабля має проявити найкращі особисті якості. Тільки завдяки сміливості та рішучості він зможе вийти зі складних ситуацій переможцем, захистити життя і свободу своєї команди.

Скільки всього книг у Жюля Верна? Жюль Верн був продуктивним автором. Він написав близько 66 романів, включно з незакінченими і неопублікованими, 20 казок і оповідань, кілька десятків п’єс, статей і документальних нарисів. Його пригодницькі романи досі знаходять відгук у серцях тисяч читачів різного віку по всьому світу.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Кім Кі Дук: фільми режисера, які увійшли в історію кінематографа

Книги, що змінюють свідомість людини: топ-10

Комедійні серіали 2022-2023: найсмішніші та найцікавіші проєкти

Позначки:, , , , , , , ,
close