Прикмети для вагітних: чого остерігатися і хто народиться

Езотерика

robertss 26.09.2023 Article

В очікуванні народження малюка жінка особливо вразлива. У неї з’являються страхи, тривоги і запитання, відповісти на які можуть прикмети і забобони. Які прикмети для вагітних особливо популярні, чого остерігатися і як дізнатися стать майбутньої дитини? Найпопулярніші прикмети описали автори книжок про прикмети Наталя Степанова, Еліза Бахітова, Морок Олександр і Розумовська Ксенія.

Нейтральні та позитивні прикмети

Існують прикмети, які допомагають мамі пережити дев’ять місяців очікування, переключити увагу й отримати своєрідну психологічну підтримку:

 • Вагітним жінкам відмовляти не можна. Сміливо просіть подарунки в коханого і підвищення заробітної плати в керівництва.
 • Щоб пологи пройшли благополучно, потрібно розплести волосся, завісити в будинку вікна, відімкнути всі замки, шухляди та двері.

Наталя Степанова, авторка «Книги матері. Змови, прикмети, повір’я, обереги», рекомендує читати охоронні змови на молодий місяць, щоб вагітність протікала легше.

Сучасні методи діагностики та визначення статі дають змогу дізнатися на ранніх термінах, хто народиться. Тим, хто особливо поспішає розвіяти туман невідомості, допоможуть народні прикмети. Як за прикметами зрозуміти, хто народиться? Необхідно звернути увагу на зовнішність, харчові звички, стан здоров’я і форму живота. Правильно розтлумачити спостереження допоможуть такі прикмети:

 • Морок Олександр, Разумовська Ксенія, автори книги «Прикмети і забобони», вважають, що жінка, вагітна хлопчиком, гарнішає, а дівчинкою — дурнішає.
 • Схильність до гострої та солоної їжі, до їжі тваринного походження натякає на народження майбутнього чоловіка. Якщо вагітна жінка віддає перевагу солодкому, у неї токсикоз на ранніх термінах, то народиться дівчинка. Мама дівчинки не збільшує порції, тоді як мама хлопчика їсть за двох.
 • Темна вертикальна смуга через весь живіт і темні ореоли сосків — вірна ознака вагітності хлопчиком. Якщо смуга розташована нижче пупка, то народиться дівчинка. Про це свідчать і пігментні плями на животі.
 • Ознаки вагітності хлопчиком — це оволосіння в тих місцях, де раніше не було рослинності, часті головні болі, набряки, судоми і мерзнучі ноги. Мами дівчаток частіше відчувають жар і страждають від перегріву.
 • Круглий і високо розташований живіт — місце проживання дівчинки, а у мам, вагітних хлопчиком, він розташований низько і має гостру форму.

Жінка, вагітна хлопчиком, частіше перебуває в позитивному настрої вранці. Однак на неї чекають більш тривалі та ризиковані пологи. Група вчених під керівництвом Мейва А. Еогана переконалася в цьому, провівши низку досліджень.

Жінкам-мусульманкам рекомендується читати дуа про благополучний результат і пам’ятати, що Всевишній любить терплячих, тож і тяготи вагітності слід переносити з терпінням і любов’ю. Проповідник Шаміль Аляутдінов рекомендує використовувати кілька фрагментів аятів Корану.

Прикмети для вагітних, що забороняють і застерігають

Мудрий народ склав список заборон для вагітних. Їх рекомендується знати і виконувати особливо вразливим жінкам.

Побутові прикмети для вагітних

Що не можна робити під час вагітності? Вважається, що вагітній жінці категорично не можна робити таке:

 • Сидіти на порозі будинку, оскільки це символ між потойбічним і реальним світом.
 • Під час сидіння закидати ногу на ногу, щоб не спровокувати клишоногість дитини, і довго дивитися на воду, щоб не було в малюка косоокості.
 • Спати на спині, щоб не викликати зупинку дихання в дитини.
 • Гратися з котом, щоб не збирати навколо дитини недоброзичливців, і штовхати собаку, щоб не боліла спина.
 • Багато спати, щоб дитина не народилася ледачою.
 • Переступати через земляні плоди та віник, інакше станеться викидень.
 • Брати без дозволу чужі речі, щоб у новонародженого не було пігментних плям у формі вкраденої речі на тілі.
 • Дивитися на пожежу, інакше в малюка будуть некрасиві родимі плями.
 • Їсти червоні ягоди, овочі та фрукти, а також їхні зрощені версії, щоб не спровокувати багатоплідну вагітність.
 • Здійснювати намаз і постити в період розродження для мусульманок. Не можна тривожитися і впадати в зневіру.

Існує низка харчових табу. Вважається, що вагітним не можна пити з відра (у дитини буде печія), їсти редьку (ризик викидня), класти хліб за пазуху (дитина буде недоумкуватою). Звичка їсти крадькома, притаманна жінкам у цей період, провокує формування в дитини звички красти. В ісламі вважається, що в цей період не можна приносити в жертву вагітних тварин. Еліза Бахітова, авторка книги «Моя щаслива вагітність», не рекомендує зациклюватися на подібних забобонах.

Що не можна дарувати вагітній жінці? Не можна підносити одяг, речі, меблі, пристосування та іграшки для малюка до моменту його появи на світ.

Релігійні прикмети для вагітних

Велику роль у житті предків відігравали релігійні свята. Не дивно, що з’явилися кілька популярних заборон, пов’язаних із ними:

 • Шиття та в’язання на Вербну неділю може призвести до того, що немовля заплутається в пуповині.
 • Вишивкою і шиттям жінка «зав’язує» малюкові шлях родовими каналами.
 • Не можна відвідувати відспівування, похорон і кладовище, але можна прийти на поминки до близького родича.
 • Не потрібно хрестити чужих дітей, щоб не наразити на небезпеку життя новонародженого.

Що не можна говорити під час вагітності? Вагітним заборонено лаятися і лихословити, особливо на Покрову Пресвятої Богородиці. Цього дня їм не можна слухати лайку і займатися домашньою роботою, щоб на тілі дитини не було численних родимих плям.

Смирення і скромність, притаманні релігійним людям, забороняють рано повідомляти про вагітність оточуючим людям, інакше виношування дитини та пологи будуть складними.

Прикмети для вагітних — це особливий набір табу і рекомендацій, які дбайливо передавали з покоління в покоління, щоб захистити від небезпек майбутню маму. Вірити їм чи ні, необхідно вирішувати самостійно, але вивчити популярні прикмети буде корисно і цікаво.

You may also like

Привітання з 8 березня 2023 для всіх жінок України

Листівки з днем народження для чоловіків

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Позначки:, , , , , , ,
close