Який бетон для будівництва?

Який бетон вибрати? Класична суміш бетону або суміш спеціального призначення? Що таке бетон в загальному і які існують його види? Що таке конкретні класи і про що вони розповідають? Все, що вам необхідно знати про бетон, ви зможете знайти в даній статті.

Що таке бетон?

Бетон-це матеріал, який утворюється при з’єднанні в’яжучого речовини (тобто цементу) з наповненням, тобто заповнювачем, і також можливими домішками і добавками щоб надати бажаних характеристик, і водою. Це один з дуже популярних будматеріалів в нинішньому будівництві. Якість бетону залежить від типу і якості компонентів, використовуваних для виробництва суміші, і їх співвідношення між собою. Вода надає суміші необхідну консистенцію, а заповнювач (пісок або гравій) вважається наповненням. Діаметр його зерен підбирається відповідно до необхідних характеристиками бетону. При підрахунку складу суміші бетону прийнято користуватися стандартами і таблицями — власне на їх основі визначається робочий рецепт кубічного метра суміші. Тому, якщо вас цыкавить якысний бетон для будывництва, звертайтесь за посиланням Хуст бетон.

Суміш бетону-це повністю перемішані компоненти бетону, які все ще будуть в ущільненому стані. З іншого боку, якщо суміш вже буде в затверділому стані і досягла конкретного рівня міцності на стиск, то вона стає твердим бетоном.

Види бетону

Завдяки різним видам бетону архітектори мають фактично широкі можливості для проектування. На підставі об’ємного ваги розрізняють важкий, звичайний і ніздрюватий бетон.

Важкий бетон має об’ємну вагу понад 2600 кг/м3. Він робиться із застосуванням спеціалізованих заповнювачів (наприклад, стали або марганцю) і застосовується в якості біологічного щита для ослаблення іонізуючого випромінювання.Звичайний бетон може мати об’ємну вагу від 2000 до 2200 кг/м3 і від 2200 до 2600 кг/м3. Досить важкий робиться із застосуванням природних і подрібнених заповнювачів (пісок і гравій або пісок і, наприклад, базальтовий камінь) і застосовується для бетонних і монолітно бетонних конструктивних елементів. Дуже легкий-із застосуванням пористих заповнювачів (наприклад, керамзитобетону) — для виробництва елементів з дуже високою утепленням, наприклад, вентильованих фасадів, підлогових і стінових блоків. Звичайний бетон міцний, але і важкий, також він розшаровується і потріскається після затвердіння, і його не можна класти взимку.Також почали випускатися бетони спеціального призначення, що містять хімічні добавки і мінеральні добавки. Ці добавки надають бетону кращу плинність і оброблюваність, іноді малу вагу і набагато швидкий час висихання. Що стосується властивостей, ми розрізняємо бетон:

 • стягування,
 • полімерний бетон,
 • фібробетон,
 • шлакобетон (заповнювач здебільшого складається з шлаку),
 • асфальтобетон (також відомий як асфальтобетон — це базовий шар полотна дороги, що утворює основу для власне асфальту),
 • стільниковий
 • автоклавований.

Фібробетон (також відомий як мікробетон) — це армований скловолокном бетон — чудовий матеріал для декору, який застосовується як зовні, так і в інтер’єрі. Цей микробетон має найрізноманітніші використання, наприклад, в якості плит для парковок або покриттів для підлоги.

Що стосується методу ущільнення і добавки, ми ділимо бетон на торкретований, укочений, центрифугований і вакуумний. Ми також розрізняємо готовий бетон, який замовляється на підприємстві з виготовлення сумішей бетону і не виготовляється на місці, і архітектурний бетон, якому можна надати певний колір, текстуру і форму. З даного микробетона роблять, наприклад, перегородки, архітектурні панелі для горизонтальних або поверхонь розташованих вертикально, стільниці, столи, лавки, орнаменти, огорожі, піднесення будинків, раковини і умивальники.

Залежно від якості бетон поділяється на низькоякісний звичайний конструкційний бетон, якісний звичайний конструкційний бетон, дуже ефективний бетон і сверхвысокоэффективный бетон.

За складом розрізняють, наприклад, бетон:

 • промитий (заповнювач як би стирчить з суміші, створюючи цікавий ефект),
 • штампований (імітує, наприклад, цегла, камінь або дерево), шлакобетон, полімербетон (полімерні матеріали замінюють цемент),
 • асфальтобетон,
 • самоущільнення (не вимагає вібрації, ущільнюють під своєю вагою),
 • збагачений сіркою (збагачений сіркою, стійкий до кислот), стійкий до вологи бетон, сухий бетон (фактично без води),
 • самоочищення (окислює багато забруднень),
 • високої міцності (володіє дуже високою міцністю).

Ось типи рідкого бетону. Однак даний матеріал можна вибрати і в твердому вигляді. Бетон може бути зроблений різними варіантами в залежності від призначення. У твердому вигляді ми можемо придбати, наприклад, різні бетонні скульптури, і також збірні вироби, плити з декоративного або архітектурного бетону, горщики з квітами, раковини і стільниці для кухні та ванної, бетонні каміни, бетонні колони, садові барбекю з бетону, прозорий бетон, газобетони, плити дорожні, мереживні плити для шляхів для під’їзду, колодязі і каналізаційні колодязі, садові огорожі, деталі для виробництва гаражів з бетону.

Позначки:, , , , ,
close