Чи бувають кішки гермафродити

Невдачі під час в’язки породистих тварин – не рахується рідкістю. Причинами виступають інфекції, невірно підібраний партнер і час спарювання, а ще ряд гормональних дисфункцій. Причинами проблем з в’язкою виступають особливості будови статевих органів вродженого або ж набутого типу.

Гермафродитизм є одним з розладів статевих функцій. На перших кроках патологія не вимальовується. Дуже часто, гермафродитизм або інтерсексуальність, виявляється ненавмисно в ході обов’язкового дослідження або ж в період виконання своєчасних втручань.

Що таке гермафродитизм

Гермафродитизм-стан це, коли у кішки або кота є ознаки обох статей. Основою подібної генетичної аномалії вважається аномалія в хромосомному наборі. Також аргументом, що впливає на інтерсексуальність, як правило виступає порушення регуляції розвитку статевих ознак на гормональному рівні.

Гермафродитизм вважається аномалією, яка вимальовується дуже різними формами. Точний діагноз поставити проблематично до того часу, поки у кошеняти не почнеться період статевого дозрівання або ж до проведення своєчасного втручання.

Виділяють кілька видів гермафродитизму-справжній і неправильний. При істинному гермафродитизмі у тварини присутні як чоловічі, так і жіночі статеві залози. Вони можуть бути злитими в єдине ціле, представляючи один цілий орган.

Неправильний гермафродитизм відрізняється різницею між наявністю статевих залоз і зовнішніх вторинних статевих ознак. У кішки вторинні статеві ознаки присутні, хоча всередині знаходяться недорозвинений статевий член і яєчка. У випадку з котом, все навпаки-вторинні статеві ознаки очевидні, але внутрішні статеві органи представлені ще й недорозвиненою маткою.

Патологія частіше з’являється в результаті порушення формування яєчок у самців і яєчників у самок. Провокуючим аргументом вважається поломка в генетичному апараті плоду, що розвивається на тлі токсинів, токсичних хімікатів.

Викликати порушення у формуванні статевого апарату ембріона може дисбаланс гормонів в організмі матері-кішки, що передається плодам.

Неврівноваженість гормональних речовин як чоловічого, так і жіночого типу, призводить до формування гермафродитизму. У чоловічих особин під час формування не вистачає тестостерону, а у жіночих, виходячи з цього, естрогенів. Проблеми в роботі генетичного апарату у кішок, що провокують розвиток гермафродитизму, з’являються на тлі:

  • патологічних змін у відділах головного мозку-гіпоталамо-гіпофізарна система;
  • проблеми в роботі кори надниркових залоз;
  • пухлини статевих залоз.

У тварин при істинній формі інтерсексуальності, статеві залози можуть бути з’єднані в одну структуру – овотестіс. Комбінований орган собою являє і насінники і яєчники. Може бути один тестикул і один яєчник.

Необхідно відзначити, що в молодому віці, гермафродити частіше нагадують самок, але з приходом статевого дозрівання, розвиваються ознаки поведінки самців. Також відзначається при гермафродитизмі гіпоплазія зовнішніх статевих органів, іменована гіпоплазією або ж аплазія – повна відсутність статевих зовнішніх органів.

Чи бувають кішки гермафродити

За однією з версій гермафродитизм зустрічається нечасто. Але аномалія розвитку в статевих органах дуже часто діагностується як у домашніх, так і у диких кішок. В основному аномалія виявляється ненавмисно, під час звичного дослідження у ветеринарній клініці. Даний випадок описали в одній з ветеринарних станцій. Господарі тварини звернулися в клініку через проблеми у вихованця з сечовипусканням. Серед симптомів також відзначалася блювота. Після делікатного збору анамнезу та проведення аналізів, фахівці поставили діагноз – сечокам’яна хвороба. Але в дійсності, основою патологічного стану вихованця послужив інший фактор.

Кішка не змогла нормально випорожнюватися, тому з’явилася системна інтоксикація, що проявилася нападами блювоти. Лікарі вирішили провести процедуру катетеризації сечового міхура з подальшою санацією. Під час установки катетера фахівців чекало чудове відкриття – кішка гермафродит. Первинні ознаки були як у самки, а ось в ході ультразвукового дослідження було виявлено рудиментарні недорозвинені роги матки, а ще статевий член і насінники.

Кішці було намічено лікування, що полягає в своєчасному втручанні. Тварині провели кастрацію та одночасну процедуру перинеальної уретростомії. Що стала» повноцінної » кішка після якого стала надзвичайно агресивною. Власникам знову знадобилося звертатися до професіонала, для того щоб видалити насінники, що розміщуються не в мошонці, а в пахових каналах. Головна і досить важлива проблема, з якою звернулися господарі тварини-гермафродита – сечокам’яна хвороба, також була успішно вилікувана.

Є також припущення, що всі коти-гермафродити є безплідними. Але існують випадки, коли фелинологами було зафіксовано появу кішок-химер, що мають не тільки ненормальний черепаховий забарвлення, але і хромосомний набір з наявністю як жіночих, так і чоловічих пар хромосом. Тому такі коти надзвичайно плідні, прекрасно справляються з власним обов’язком. Таким котом був і представник породи мейн-кун на прізвисько Мезомікс. Його часто застосовували для розмноження і отримували чудовий приплід.

Дуже часто порушення в статевому плані стають явними при проведенні операції з метою видалення матки і яєчників. В ході своєчасного втручання фахівець знаходить насінники.

Звернення до ветеринарної клініки при прихованому гермафродитизмі може бути і в разі:

  • виникнення у самки ознак поведінки самця під час настання статевої охоти спроби встановити переважання (у самців можуть виникати ознаки тічки);
  • виділяється клітор у самок.

У гермафродитів і нормально розвинених в статевому плані кішок можуть відзначатися такі захворювання як піометра, пухлини розвиваються з клітин Сертолі (клітини звивистих канальців тестикул), крипторхізм, гіпоплазія тканин препуция і статевого члена.

Встановивши справжню форму інтерсексуальності у особини, фахівець призначає терапію з урахуванням ступеня відхилень в сечостатевій системі.

Важливою частина діагностики в даному випадку ставати рентгенографія з контрастною речовиною. Також може призначатися уретрографія і урографія з введенням внутрішньовенно контрастної речовини. Внутрішні статеві органи прибираються, паралельно виявляється можливість аномального розвитку в сечовидільної системи.

Кішок і котів рекомендується видалити з племінного розведення, якщо вони вважаються гермафродитами.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close