Деміс Руссос: біографія, пісні, фото, особисте життя

Багато співаків втрачають популярність ще в розквіті років, продовжуючи існувати в тіні колишньої слави. Деміс Руссос подібної долі уникнув: він зумів стати легендою ще за життя. Його напрочуд проникливий голос, що абсолютно не поєднується із зовнішністю, збереже впізнаваність назавжди. Цікавий Деміс Руссос, біографія, його творчість і особисте життя? Читайте про це в статті.

Деміс Руссос: біографія співака

Незважаючи на те що Деміс Руссос (справжнє, а точніше повне його ім’я — Артеміос Вентуріс Руссос) здобув популярність як грецький співак, місце його народження — Єгипет. Саме в цій північноафриканській країні, в місті Александрія, з’явилася майбутня знаменитість. Сталося це 1946 року, у спекотний день, 15 червня.

Схильність до творчості майбутній грецький співак Деміс Руссос отримав у спадок. Його батьки не цуралися музики:

 • батько (Йоргос) чудово володів гітарою;
 • мати (Ольга) професійно співала.

Ще навчаючись у музичній школі, юний Артеміос зумів освоїти кілька інструментів:

Коли 1956-го почалася друга ізраїльсько-арабська війна, названа пізніше Суецькою кризою, сім’я Руссосів перебралася до Греції. Після прибуття на історичну батьківщину майбутнього виконавця відправляють співати в церковному хорі.

У 17 років Деміс Руссос, найкращі хіти якого тоді ще не були написані, познайомився з двома людьми, які визначили його долю. Ними виявилися:

 1. Композитор, який стояв біля витоків грецької електронної музики, Евангелос (Вангеліс) Папатанасіу.
 2. Лукас Сідерас — молодий барабанщик.

1963 року трійця створює колектив «Aphrodite’s Child», де Деміс Руссос, біографія якого стає відтоді цікавішою, став солістом. Першою, схваленою і поміченою публікою піснею стала композиція «The оther рeople».

Переворот 1967 року, що привів до влади в Греції фашистський режим «чорних полковників», артисти не прийняли і залишилися у Франції, де в цей час здобували вищу освіту.

Гурт і Деміс Руссос, пісні якого досі не були популярними у світі, здобули справжню популярність у Парижі, де було записано композицію «Rain & Tears».

Починається сольна кар’єра співака 1971 року. Спочатку випускає Деміс Руссос альбоми, які шанувальники оцінюють неоднозначно. Так, перша збірка, зроблена самотужки 1971-го, «Fire and Ice» залишилася практично непоміченою.

Тільки 1974 року до співака приходить справжнє визнання. Цього року з’являється культовий і нині альбом «Forever & Ever».

Контрастом цьому слугує незмінна популярність концертів, на яких співає свої пісні Деміс Руссос. Слухачів приваблює не тільки харизма артиста, а й його екстравагантні вбрання, які заводили глядачів ще до того, як він підходив до мікрофона.

Співак дуже багато гастролює світом і відвідує серед іншого СРСР. Сталося це в 1986 році. Тут його концерти проходили при аншлагах.

Рік, коли помер Деміс Руссос, для всіх його шанувальників став чорним. Помер співак 2015 року, 25 січня, від раку, що поширився від підшлункової до шлунка і печінки.

Деміс Руссос, причина смерті якого спочатку не розголошувалася, похований в Афінах 30 січня на Першому цвинтарі. Саме тут покояться всі видатні сини Греції.

Деміс Руссос: особисте життя

Багато артистів не люблять розповідати про своє життя за сценою. Наш герой мало чим у цьому сенсі відрізнявся від колег по творчому цеху. Однак біографія Деміса Руссоса буде неповною, якщо не розповісти про його особисте життя.

Деміс Руссос у молодості користувався у представниць слабкої статі величезною популярністю. Історія про це, щоправда, замовчує, але той факт, що виконавець чотири рази одружився, говорить багато про що.

Ще на початку виконавської кар’єри Деміс встиг одружитися двічі, у нього вже було двоє дітей:

Емілі Руссос

Дочка співака, яка проживає нині в Парижі, народжена першою дружиною Монік. Ця дівчина зустрілася співакові в Афінах. На той момент вона працювала костюмером і мріяти не сміла, що настільки відома людина зверне на неї увагу.

Три місяці тривав бурхливий роман. Коли з’ясувалося, що Монік вагітна, Деміс повів її під вінець. Однак шлюб розпався через рік: молодій дружині дуже не подобалися натовпи прихильниць, які постійно крутилися навколо чоловіка.

Сіріл Руссос

Син працює і живе в Греції. Його мати — друга дружина Деміса — Домініка. Цю дівчину Руссос зустрів через півроку після розставання з Монік. Незважаючи на народження сина, співак так і не став розсудливим. Низка коротких інтрижок і скандалів зруйнувала і цей шлюб.

Пізніше велике серце артиста підкорила знаменита модель Памела Сміт. Їхня історія кохання доповнена однією екстремальною подією. Ще до весілля, 1985 року, співак з коханою опинилися в заручниках у бойовиків «Хезболли». Ті захопили літак, на борту якого пара летіла в Рим з Афін.

Врятувала закоханих випадковість: Деміс Руссос, фото якого часто публікувалися на Близькому Сході, був упізнаний і відпущений терористами. Вони, щоправда, змусили його заспівати кілька пісень і дати автограф.

Однак шлюб із Памелою виявився дуже нетривалим, чого не можна сказати про стосунки з останньою коханою Руссоса — викладачкою йоги Марією-Терезою. З цією дамою артист познайомився в Парижі в 1994.

 • не призвів до весілля — Денис і Марія-Тереза задовольнилися цивільним шлюбом;
 • тривав набагато довше за попередні.

Деміс Руссос: пісні найкращі

Творчість співака оцінювали вкрай неоднозначно. Так, наприклад:

 1. Лише на п’ятому місці хіт-параду Великої Британії опинився сингл «Happy То Be On An Island In The Sun».
 2. Альбом «Souvenirs» взагалі не пробився до переліку найкращих.
 3. При цьому сингл «The Demis Roussos Phenomenon» отримав перше місце.
 4. На другій позиції опинилася композиція «When Forever Has Gone».
 5. Сингл «Kyrila» залишився на 40 місці.

Незважаючи на це, співак працював дуже багато, не втомлювався радувати шанувальників новими творіннями. Ось деякі з них:

«Forever and ever»

Безсумнівно, найкраще, що виконав Деміс Руссос, — «Forever and ever». Ця пісня стала основною однойменного альбому і до теперішнього часу незмінно приводить у захват слухачів. Композиція дозволила максимально розкрити потенціал унікального вібрато співака.

«From Souvenirs to Souvenirs»

Пісня раніше увійшла в сингл «Souvenirs», оцінений не надто високо, і полюбилася багатьом. Автори її — приятелі Руссоса: Стеліос Влавіанос і Алек Р. Костандінос.

Мало хто знає, але пісню паралельно з Демісом співала грецька виконавиця Марінелла, проте її варіант публіка проігнорувала. У Радянському Союзі «From Souvenirs to Souvenirs» користувалася шаленою популярністю. При цьому сам артист не вважав її особливо вдалою.

«We Shall Dance»

Саме вона була виконана Демісом першою, після того як він вирішив піти з групи. Пісню написано Гаррі Халкітісом у співдружності з самим Руссосом. Практично відразу після виходу «We Shall Dance» виявилася вельми популярною в Бельгії та Голландії, причому в Британії та інших країнах Європи її не помітили.

«Goodbye, My Love, Goodbye»

Ще одна лірична і трохи сумна композиція, що вийшла на зорі сольної кар’єри співака. Авторство належить Клаусу Мунро та Лео Леандросу.

Надзвичайно популярною композиція була не лише в СРСР, а ще й у ФРН, Швейцарії та Бельгії.

«My Friend The Wind»

Пісня, в якій Деміс звертається до вітру як до друга, створена Влавіаносом і Костандіносом.

Вона, як і інші композиції, виконані Руссосом, демонструє характерну для народної грецької музики мелодійність, з якою ідеально поєднується м’який голос співака.

Деміс Руссос, біографія якого знала злети і падіння, занадто рано пішов із життя. Однак пісні його продовжують радувати шанувальників і зараз

Позначки:, , , , , , ,
close