Грецька зачіска: особливості створення модного образу

Зачіски в грецькому стилі підкреслюють витонченість і романтичність жінки. Повітряна укладка ідеально пасує для весілля, випускного або святкового заходу. Автори книг про зачіски Наталія Обухова та Марина Уколова розповіли про особливості грецьких зачісок, надали модні у 2022 році варіанти такого укладання.

Особливості зачісок у грецькому стилі

Грецька зачіска — особливий вид укладання волосся, що сформувався під впливом образів давньогрецьких богинь. Ось відмінні риси грецької зачіски:

 1. Легка недбалість укладки. Гречанки вважають за краще не стягувати волосся в гладку укладку, а збирати його, залишивши красиві пасма біля обличчя, біля шиї і на потилиці.
 2. Прямий проділ і об’єм на тімені.
 3. Від скронь і чола волосся прибирають. Це робить укладку зручною: пасма не лізуть в очі, не прилипають до чола.
 4. Локони. Стародавні греки додатково завивали локони, надавали об’єму волоссю. Сучасні зачіски в грецькому стилі також передбачають наявність кучерів і завитків. Волосся накручують на великі бігуді або завивають плойкою, праскою.
 5. Плетіння. Недбалі французькі коси, розслаблений «риб’ячий хвіст» та інші варіанти плетіння надають укладці жіночності.
 6. Застосування аксесуарів. Для створення зачіски часто використовують ободок, пов’язку, декоративні шпильки, штучні квіти, банти.

Для створення витонченої укладки довжина волосся може бути різною. За твердженням журналу Voice, особливо добре виходять грецькі зачіски на волоссі до лінії плечей. Переваги укладок:

 • Легкість. Зробити зачіску можна самостійно, освоївши нескладну техніку.
 • Поєднання краси та зручності. У грецьких зачісках пасма зібрані так, щоб вони не спричиняли дискомфорту, водночас окремі локони красиво обрамляють обличчя, роблячи образ чарівним.
 • Універсальність. Зачіска не має вікових рамок і обмежень за типом і довжиною волосся.

Сучасні моделі зачісок на основі грецьких образів були вдосконалені майстрами з урахуванням модних тенденцій. Найактуальніші моделі:

 1. Зачіски з пов’язкою або обідком. Використовувати його можна кількома способами: згорнути волосся на рівні шиї під обідок, надіти обідок, не загортаючи пасма або обернувши кілька пасом біля скроні.
 2. Грецька коса. Об’ємна і текстурна коса, яку заплітають від скроні, красиво обрамляючи голову своєрідною короною, або прикрашають один бік голови косою, укладаючи її набік. Локони над скронями мають залишатися спадаючими. Грецьку косу можна доповнити аксесуарами або живими квітами.
 3. Об’ємний вузол (зачіска гетери). Являє собою низько зав’язаний на потилиці пучок, на який одягають спеціальну сітку, прикрашену перлинами, стразами, золотими нитками.

Часто справжні гречанки часто збирали локони в низький хвіст. Основні завдання під час виконання зачіски — зробити об’єм на потилиці, зібрати низький, бажано бічний хвіст, кінчики завити плойкою.

Модні варіанти зачісок у грецькому стилі

Зачіски в грецькому стилі мають стриманий і елегантний вигляд, пасують молодим дівчатам і зрілим дамам. Розглянемо найтрендовіші варіанти грецьких укладок на різну довжину волосся.

Класична грецька зачіска з пов’язкою

Романтична укладка проста у виконанні, має ефектний вигляд, підходить для довгого і середнього волосся. Для її створення знадобляться:

 • ободок або пов’язка;
 • шпильки (шпильки або невидимки);
 • гребінець;
 • мус або пінка;
 • лак для волосся.

Схему створення зачіски з обідком надала авторка книги «Коси і зачіски. Уроки плетіння» Наталія Обухова:

 1. Розчешіть волосся, нанесіть пінку і зробіть легке начісування на тімені.
 2. Одягніть на голову пов’язку.
 3. Розділіть волосся на окремі пасма і, починаючи від скронь, підверніть їх акуратно під пов’язку.
 4. Заколіть кінчики волосся під пов’язкою шпильками або невидимками, збризніть зачіску лаком.

За твердженням Elle Girl, грецька укладка з піднятим волоссям оголює шию, що візуально витягує її і робить силует стрункішим. Стильний подвійний ободок, як у Ніни Добрев, — модний акцент, який робить укладку трендовою.

Недбала укладка з косами на розпущене волосся

Якщо бажаєте створити романтичний образ, спробуйте укладку в грецькому стилі з косами на потилиці. Для зачіски знадобиться:

 • пара тонких резинок;
 • невидимки;
 • декоративна шпилька;
 • гребінець;
 • плойка або бігуді для завивки локонів;
 • засоби для укладання.
 1. Розчешіть волосся, нанесіть пінку, розділіть на пасма і накрутіть на бігуді або плойку.
 2. Відокремте пасма волосся біля скронь. Сплетіть із них 2 коси в техніці «риб’ячий хвіст». Кінці скріпіть гумками. Розпушіть косички пальцями.
 3. З’єднайте коси на потилиці, підколіть невидимками. Прикрасьте зачіску красивою шпилькою.

Зачіска має ефектний вигляд на довгому волоссі. Вона чудово поєднується з довгими сукнями простого крою.

Текстурна грецька коса

Ажурна коса — тренд весільних та урочистих зачісок останніх років. Зробити її можна так:

 1. Зробіть великі локони. Збризніть їх лаком.
 2. Скрутіть локони в нетугі джгути і сплетіть з них косу з 3 пасом. Кінці закріпіть гумкою в тон волосся.
 3. Зафіксуйте зачіску лаком сильної фіксації.

Цей варіант грецької укладки пасує дівчатам з тонким і рідким волоссям. Необхідна довжина локонів — до лопаток і довше. Для урочистого випадку зачіску прикрашають квітами, стразами або намистом.

Марина Уколова в книзі «Модні та стильні коси для дівчаток» рекомендує зробити грецьку косу по діагоналі. Обов’язкова умова — об’ємне плетіння і легка недбалість у виконанні.

Грецька зачіска — еталон жіночності та романтичності. З її допомогою створити гарний образ грецької богині під силу кожній дівчині. Зачіска надає миловидності, підкреслює витонченість і ідеально підходить для особливих випадків.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , ,
close