3 головні небезпеки бліх для кішок

Одними з часто зустрічаються ектопаразитів на тілі у домашніх кішок є блохи.

Є велика кількість методів боротьби з кровоссальними зовнішніми паразитами.

Не звертаючи уваги на це, інфікування улюбленців блохами відбувається скрізь, тим більше тоді, коли господарі не беруть до уваги методами обробки.

Як наслідок, здоров’я кішок наражається на небезпеку через появу самих різних патологій, які пов’язані із зараженням блохами.

1. Алергічна реакція

Небезпека інфікуватися блохами є не тільки у дворових кішок, але і у абсолютно домашніх улюбленців, які не мають безкоштовного доступу на вулицю.

Паразитів можуть принести інші тварини або ж сам володар на власному взутті. Небезпека блошиної інвазії полягає не тільки в тому, що паразити кусають тварину і доставляють йому дискомфорт, але також і в тому, що блохи здатні виявитися причиною розвитку значних складнощів.

Одним зі складнощів, часто діагностуються у ветеринарній клінічній практиці, вважається алергічна реакція. Своєрідна реакція організму на впровадження чужорідних білків, може з’являтися відразу ж на тлі одного укусу або ж виникати потроху. Доведено, що в секреті (слині бліх), міститься близько 14 самих різних протеїнових елементів, які можуть спровокувати реакцію гіперчутливості.

Першими ознаками алергічні реакції на бліх у кішки, вважаються:

У запущених випадках, при відсутності своєчасної допомоги, алергічний блошиний дерматит, призводить до розвитку алопеції через постійні вилизування кішкою вовни. Шкіра вихованця виглядає нездоровою, може покриватися корочками.

2. Дерматит

На тлі алергії в результаті укусу бліх, може розвинутися дерматит. Такий вид патології ставитися до алергічних, але небезпека його полягає в тому, що ураження шарів шкіри набагато глибоке.

В процесі лікування одними тільки протипаразитарними засобами навряд чи можна обійтися. Курс терапії при діагностованому дерматиті на тлі укусів бліх, буде складатися з протизапальних, антигістамінних засобів. Якщо знадобиться в курс лікування включають антибіотики якщо є наявність великої кількості уражень шкіри і приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори.

Дерматит в результаті укусів бліх діагностується у ветеринарній практиці здебільшого по завершенні літнього сезону і в вересні. Зустрічається блошиний дерматит у кішок будь-якого віку, проте найчастіше страждають кішки у віці до 3-х років.

Основними симптомами цього виду патології вважаються:

  • постійна неспокійна поведінка кота;
  • гучні крики і часті розчухи на тлі сильного свербіння;
  • часті вилизування, які призводять до появи ділянок облисіння.

Виділяють дві ключові форми блошиного дерматиту-гостру і затяжну.

При гострій формі, самим явною ознакою виступає дуже сильний свербіж.

Якщо наприклад ми говоримо про хронічній формі напрямки, то в даних випадках відзначаються:

  • з’явилися на тілі виразкові ураження;
  • гнійники і невеликі ранки від укусів паразитів.

Дуже часто ураження при хронічній формі блошиного дерматиту локалізується в паховій області, живота і внутрішньої частини стегон. Шкіра тут найніжніша, тому схильна патологічних змін сильніше.

3. Занесення вторинної інфекції через расчеси

Алергічна реакція на укус блохи або ж розвиток повного блошиного дерматиту завжди супроводжується сильним свербінням. Тварина в бажанні заспокоїти дискомфорт, активно свербить, пускаючи в хід кігті і пошкоджуючи покриви шкіри. Це призводить до занесення вторинного інфікування.

Ряд бактерій і грибкових мікроорганізмів, служать частиною мікробіома шкіри. У нормальних умовах, при відсутності пошкоджень, імунна система стримує ріст і розвиток мікроорганізмів. Якщо є наявність подряпин і зниженні захисних сил організму, умовно-патогенна мікрофлора активізується, збільшується Колонія. Позитивними факторами для розвитку вторинної інфекції при расчесах вважається дуже висока вологість (часті вилизування шерсті кішкою).

Відсутність лікування може надати великі і не потрібні нікому наслідки, аж до піодермії. Терапія в даному випадку буде важкою і довгою. Більш того, ризик повторного розвитку патологічного процесу дуже великий.

Крім алергічні реакції, дерматиту і вторинних інфекцій, укуси бліх можуть виявитися причиною:

  • анемії-розвивається частіше у маленьких кошенят і літніх тварин при численних укусах, що провокують втрату крові. . Певні види стрічкових гельмінтів перебуваючи в стадії яйця, можуть переноситися блохами. При ковтанні зараженої блохи, кішка може захворіти гельмінтозом.

Менш частими є випадки зараження кішок рикетсіями, бартонеллами або тифом при поїданні бліх. Ці захворювання можуть протікати у кішки фактично без симптомів, але небезпека їх полягає в можливості передачі інфекції людині при укусах або подряпинах.

Важливо з метою усунення розвитку перерахованих вище наслідків вчасно обробляти кішку від зовнішніх і внутрішніх паразитів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close