5 порад щодо профілактики ожиріння у кішок

Розвиток ожиріння у домашніх кішок не кожен раз сприймається серйозно оточуючими, та й самими власниками. Повненьке, злегка незграбне тварина виглядає милим, задоволеним життям і дуже важливе, ситим. Насправді, ожиріння у домашніх улюбленців загрожує серйозними наслідками для організму тварини.

На тлі невеликої рухливості і надмірної ваги, починають страждати внутрішні органи і при відсутності допомоги, а якщо бути точним нормалізації маси тіла, тварина може померти раніше покладеного часу.

Важливо стежити не тільки за якістю харчування, але і за його калорійністю. Дотримуючись кількох ключових порад, володар зможе контролювати вагу улюбленця, запобігаючи розвитку значних складнощів.

Дозування корму

Зараз різко збільшилася кількість домашніх кішок з великою вагою і це це при тому, що існують спеціалізовані збалансовані дієти. За 8 років кількість огрядних кішок збільшилася на цілих 90%. Вважати надлишкової масу тіла можна тоді, коли кількість непотрібних кілограм на 15% більше норми, покладеної за породними нормами. Щорічно, цифра хворих на ожиріння, тварин зростає, тому молодіють і різні патологічні процеси у внутрішніх органах, діагностуються раніше виключно у літніх кішок.

Невід’ємна частина попередження-дотримуватися дозувань корму, перерахованих виробником на упаковці. Денну норму ненажерам рекомендується ділити на пару прийомів. Таким чином підходити до миски кішка буде частіше, там завжди буде їжа, але поживність при цьому не буде перевищена.

Правильне годування

Правильне годування полягає в дотриманні балансу всіх поживних речовин. Якісний корм обов’язково повинен бути збалансованим по БЖУ (білки, жири, вуглеводи). Для хорошого функціонування організму, корми повинні містити і комплекси вітамінів і мінералів.

Якщо кішка вже має проблеми з великою вагою, рекомендується звернутися до ветлікаря за допомогою. Спеціаліст вибере ідеальну дієту, згідно з індивідуальними характеристиками тварини-статева приналежність, проведені стерилізації, вік кішки. У кормах супер-преміум класу є власне розроблені лінійки, що призначаються для контролю ваги тварин.

Стежити за здоров’ям

З метою попередження розвитку ожиріння, потрібно систематично відвідувати ветеринарну клініку для проведення обстежень. Набір ваги у кішок відбувається дуже швидко і може бути на перших етапах абсолютно невидимим для власника.

При цьому, надмірна вага призводить до порушень в роботі багатьох систем організму. Таке ендокринне захворювання, як цукровий діабет, дуже часто з’являється на формі ожиріння. Є й протилежний ефект, коли цукровий діабет, ставати основою розвитку ожиріння.

Проблеми з великою вагою, притягують за собою порушення в роботі кісток і м’язів скелета. Постійна додаткове навантаження у вигляді надмірної ваги, провокує зміну функціонування кісток скелета, суглобів і зв’язок. Небезпеки розвитку процесів запалення в суглобах стають більше в кілька разів. Також при ожирінні тварина може страждати від проблем в роботі серця і судин, дерматозами не алергічного типу, проблемами в роботі системи травлення.

Рухливість

Стимуляція фіз. активності-невід’ємна частина попередження розвитку ожиріння у домашніх кішок. Допомогти улюбленцю перебувати у формі, а ще схуднути якщо знадобиться, допоможе управління фіз.активності. Щоб це зробити потрібно:

  • Ставити миску з їжею від кішки на відстані. Так, якщо тварина отримує сухий корм, насипати його необхідно в іншому приміщенні, а не там де тварина.
  • Придбання спеціальної годівниці з головоломкою. Такий пристрій надає можливість змусити улюбленця спробувати, щоб дістати корм.
  • Активний БІГ. Зрозуміло, змусити тварину бігти марафон або на повідку поруч з господарем, ідея не з кращих. А ось зіграти з кішкою в рухливі ігри, наприклад, за допомогою палички-вудки з іграшковою мишкою на кінці або ж шарудять предметів, прив’язаних до мотузочки. Таким чином, тварина стане робити більше рухів.
  • Розкласти по всьому будинку улюблені іграшки кішки. Це дасть можливість кішці активно грати навіть в тому випадку, коли власника немає довгий час вдома

Дозування солодощів

Улюблені ласощі, навіть зроблені конкретно для кішок, не такі безпечні, як це може здатися з першого погляду. Перед тим як купувати ласощі для улюбленця, рекомендується проконсультуватися з ветеринаром. Потрібно розуміти, що калорійність солодощів не повинна становити більше 10% від денної норми калорійності.

Вибір збалансованого харчування — дуже відповідальне завдання. Зменшити вагу або ж тримати його в нормі якщо є схильність кішки до набору ваги, допомагає годування вологими кормами. Це пов’язують з великим вмістом вологи в консервах, а ще більш легкому перетравленні і спалюванні калорій. Калорійність мокрого корму набагато менше, ніж сухого концентрованого корму. Обсяг їжі буде той же, але поживність менше.

У бажанні поліпшити вагу улюбленця допоможуть і натуральні корми. Але тут важливо правильно розрахувати поживність і кількість порцій. Дотримати в побутових умовах правильний баланс білків, вуглеводів і жирів дуже важко. Можна отримати консультацію з лікарем, що спеціалізуються на ветеринарній дієтології.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close