8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Порода собак, схожа на лисицю, вовка, ведмедя затребувана і популярна. У сьогоднішньому світі дуже часто прийнято заводити подібних тварин в якості вихованців. Однак, їх утримання будинку некомфортно, а часом навіть небезпечно. Щоб не піддавати домочадців небезпеки, можна завести собаку, що має схожість з улюбленою твариною. Серед різноманіття порід кожен підбере собі улюбленця.

Породи собак, схожих на лисицю

Серед собак, більшість таких, які нагадують звірів не тільки зовні, але і звичками. Природно, лисиці не були їх найближчими родичами, але витягнуті морди, довгі пухнасті хвости, а ще стоячі вуха надають їм схожість з рудою шахрайкою. Собаки, схожі на лисиць, бувають як дрібного, так і великого розміру.

Шелті

Кошлаті пси родом з Шотландії. Завдяки довгастій морді, пухнастому хвосту, а ще насичений шерсті нагадують лисицю. Ще більшу схожість з дикою рудою красунею надають вузькі розкосі очі.

Шотландці їх називають вівчарками і з давніх-давен застосовували як пастухів, адже пси цієї породи дуже слухняні, мають спокійним характером і гострим слухом.

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Висота дорослої собаки всього 40 см, а вага — близько десяти кілограм. Забарвлення шерсті від вогняного до сріблясто-чорного.

Шотландські вівчарки прекрасно піддаються дресируванню, вони товариські. А природне почуття такту не дає можливість Шелті нагадати про себе, якщо господар зайнятий.

Маленький кеесхонд

У цієї породи багато імен. Найвідоміша з них-вольфшпіц, іноді застосовує назву «Померанський шпіц із зайвою вагою».

Ці особини надзвичайно доброзичливі, навіть вміють посміхатися.

Порода виведена в Нідерландах і, вважають, початок бере від торф’яної собаки. В кінці Дев’ятнадцятого століття, коли собак побачили в країнах Європи, чомусь назвали лисицями, хоча кеесхонди більше схожі на пухнастих вовченят.

Для подібного тваринного характерна красива витягнута морда і насичена довга шерсть сірих відтінків. Зростання великий особини не більш 42 см в холці, а найбільша вага – 30 кг.

Сьогодні подібних собак застосовують в якості компаньйонів, завдяки добрій вдачі вони без проблем ладнають з людьми та іншими домашніми тваринами.

Кеесхонди мають гарне здоров’я, можуть прожити більше п’ятнадцяти років. Нерідко їх вибирають в якості поводирів, а ще помічників для людей у яких обмежені можливості.

Маленький німецький шпіц

Дуже маленькі собаки з лисячими мордочками. Порода є однією з найстаріших в країнах Європи. Вага шпіців нечасто більше п’яти кілограм, а висота в холці від 16 до 30 см.Шерсть буває будь-якої масті: Біла, сріблясто-чорна, коричнева, змішана.

Зовнішнім виглядом шпіц нагадує пухнастий квадрат, адже співвідношення довжини і висоти його тіла 1:1. Власним витягнутим носом і стоячими вухами ця порода нагадує невелику коротколапу лисицю.

Характер у шпіців неспокійний, іноді навіть агресивний. З’являється відчуття, що на божевільну тварину він схожий не тільки зовнішнім виглядом, але і звичками.

До дресирування такі собаки чутливі, однак, якщо довго практикувати одне і те ж, можуть стати примхливими. Правильний вибір часу занять, допоможе виростити хорошого мисливця.

Сіба-іну

Ця породиста собака з 1936 року вважається державною спадщиною Японії. Предки Сібу були завезені корейськими переселенцями ще в третьому столітті до нашої ери. Тоді, при схрещуванні з тутешніми собаками почалося формування породи шляхом природного відбору. У 30-х роках 20 століття був затверджений стандарт, а СІБ отримали популярність не тільки в Країні висхідного сонця, але і за кордоном.

Специфічними особливостями таких собак можна назвати:

 1. Стоячі вуха, у вигляді нерівнобедреного трикутника із закругленою вершиною.
 2. Витягнутий ніс з судженим кінцем.
 3. Наявність «мішків» на вилицях.
 4. Постав хвоста невисокий, шаблеподібний.
 5. Очі у формі витягнутого трикутника, карі або чорні.

Сіба-іну — дуже веселий, доброзичливий вихованець. Може стати прекрасним товаришем по іграх для дитини, якщо дитина не зазіхає на його власний простір. В іншому випадку Сіба стає агресивним, навіть може вкусити. Для виплеску залишків енергії таку собаку рекомендується часто і довго вигулювати.

Дресирування краще починати в молодому віці. Якщо це не зробити, всі спроби перевиховання будуть марні, зіграє власну роль природне впертість.

Вельш-коргі

Батьківщина симпатичних маленьких вівчарок-Уельс, там їх спочатку застосовували як пастухів. Цікаво те, що в цій справі їм не потрібна допомога людини. Орієнтовно, предком таких усміхнених лисичок була вимерла скандинавська собака-лундехунд, а згадка про них зустрічається в древніх валлійських легендах.

У вельш-коргі Лисяча витягнута голова з вухами-трикутниками, короткі лапи, немов купіровані хвости. Розмір собаки не буде більше 30 см. за своїм виглядом можна відзначити два типи породи:

 1. Пемброк-відрізняється короткими лапами. Собака може бути рудої, золотистої або змішаної забарвлення з мітками на грудях, морді і лапах.
 2. Кардиган-шерсть різних кольорів, крім білого, і довші, ніж у пемброков, ноги.

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Вельш-коргі-це товариські, віддані собаки. Вони не показують агресії, розумні і приємні. Багато представників цієї породи застосовують в якості компаньйонів, тим більше в сім’ях з дітьми.

Американський ескімоський собака

Невеликі кімнатні песики, виведені від німецького шпіца. В Америці називають їх ще по іншому еске або ескімоси. Повне визнання вони отримали тільки в 1995 році, хоча ця порода популярністю користувалася задовго до цього.

Американці виділили 3 різновиди, які залежать від росту собаки:

 • стандарт (до 48 см);
 • міні (30-38 см);
 • тієї (30 см).

Щеня еске-це білий цікавий Лисеня, якому потрібна сувора дисципліна з раннього дитинства. Якщо упустити спочатку, пес виросте досить гучним і незалежним. Позитивні характерні риси ескімосів-дружелюбність і лояльність. За власним господарем ця собака готова йти у вогонь і воду. Дані якості дозволяють вважати її не просто домашнім вихованцем, а реальним другом людини.

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Шотландська вівчарка

Велика пастуша порода собаки з Шотландії. Удосконалення почалося завдяки королеві Вікторії. Вона привезла кілька собак до Англії, звідки вони набули поширення в усьому світі.

Схожість з лисицями коллі надає вузька витягнута морда, мигдалеподібні очі, а ще шикарна довга шерсть. Зростання таких собак близько 61 см, Вага-30 кг. забарвлення може бути найрізноманітніших видів:

 1. Мармуровий (груди і голова світло-сірого кольору з блакитним відливом на хвості і холці; трохи білої плям).
 2. Соболиний (жовті і руді відтінки з чорними кінцями).
 3. Тришерстий (домінує чорна шерсть з рудими і білими плямами).

Ця одна з собак, які потребують ласки і уваги господаря. Будучи неагресивним, спокійним тваринам, вона буде прекрасним компаньйонам для дітей. Виділяється великим інтелектом, допитливістю, кмітливістю.

Помски

Це не порода, так називається гібрид хаскі з померанським шпіцем. Довгий ніс, загострені стоячі вуха і відтінки червоного шерсті роблять собаку схожою на лисицю. Помскі легко переплутати з маленьким шпіцем через розміри. Однак, перші набагато більше, зростання собачок може досягати 42 см, а вага більше п’яти кілограм.

У цього гібрида в рівних частках з’являються лінії обох батьків. Собака зазвичай вибирає одного господаря, дружелюбна з усіма домочадцями, а ще з іншими вихованцями. Більш чутлива, з великими труднощами піддається дресируванню.

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Що слід пам’ятати під час вибору собак

Щоб вибрати правильно вихованця, схожого на лисичку, рекомендується враховувати, хто власне необхідний: плюшева іграшка, сторож або рівноправний товариш. Спочатку бажано дізнатися про достоїнства і недоліки характеру собаки. Розмір теж буде мати значення, тим більше якщо вихованець буде міститися в кімнатних умовах.

Потрібно пам’ятати, що подібні собаки потребують суворої дресури. Якщо не забезпечити цуценяті постійні заняття, існує ризик отримати некерованого дорослого пса.

8 порід собак схожих на лисицю маленькі і великі породи - Ветеринар

Коли подобаються Дикі тварини, завести собаку-лисицю стане прекрасним рішенням. У запропонованому різноманітті власну породу знайде кожен.

Позначки:, , , , , , , ,
close