Де можна залишити кішку на час відпустки?

Де можна залишити кішку на час відпустки? - Ветеринар

Відпустка — чудова пора, однак, вона може бути пов’язана з певними проблемами у тих людей, які тримають вдома тварин. Якщо є наявність кішки основне завдання господаря — забезпечити їй затишні умови проживання на певний період часу від’їзду. Потрібно брати до уваги характер і смаки домашнього вихованця. У нашій статті розберемо основні варіанти, їхні плюси та мінуси.

Допомога рідних і друзів

Найпростіше на певний період часу від’їзду відвезти кішку до рідних або друзів. Це надзвичайно зручно, оскільки тварина регулярно буде під наглядом, близькі зможуть потурбуватися про неї. Також, за послугу не потрібно буде платити.

Однак насправді іноді все виглядає абсолютно інакше. Дорогі люди можуть просто побоятися відмовити, щоб не засмутити господаря, однак водночас виявляються не в силах розрахувати власні сили, час і бажання. Пізніше це здатне вилитися в різноманітні проблеми. Наприклад, поганим варіантом вважається спроба прилаштувати кішку в сім’ю, в якій є вже тварини, що живуть вдома. Вихованці можуть не порозумітися між собою, почнеться боротьба за територію, яка може загрожувати вихованцям травмами і стресом. Природно, господарям будинку така ситуація теж не дуже сподобається.

Відсутність тварин, що живуть вдома, — ще не поручитель успіху. Адже далеко тільки деякі люди здатні тримати у себе вдома улюбленців, водночас справді можливо, що вони прекрасно ладнають з кішками і собачками друзів на їхній території.

Догляд за вихованцями пов’язаний з незмінними турботами, які можуть бути не дуже приємними.

Кішка — тварина свавільна. Вона може не піти в брудний лоток, а ще не буде терпіти потребу, як це роблять собаки. Також, на місці кігтеточки вона може уявити улюблений диван господині, який після процедури, як правило, набуває не дуже гарного вигляду. Також вона залазить у шафи, на полиці, які перебувають на різній висоті, у ліжко та крісла, може навіть застрибнути на стіл кухні, що для більшості вважається просто неприйнятним.

Усе це може істотно зіпсувати стосунки між квартировласником і улюбленцем, що залишився під його опікою.

Також дуже ймовірно, що певні нюанси правильного утримання та догляду просто не будуть виконуватися, що загрожує кішці додатковим стресом і несприятливим впливом на здоров’я.

Особливості квартирних перетримок

Квартирна перетримка являє собою щось на кшталт притулку, розміщеного прямо у квартирі, куди господиня поміщає тварин за конкретну плату. Вартість за перебування тут на багато нижча, ніж у зооготелях, і для більшості це вважається вирішальним фактором.

Крім того, кішка опиняється в набагато звичній, ніж у притулку, квартирній обстановці. У цього способу є власні недоліки. Перш за все, оскільки цей вид діяльності не має реєстрації, не буде підписано і договору послуг. Зважаючи на це, у разі якихось неприємностей не буде можливості пред’явити претензії.

Квартирна перетримка передбачає, що кілька кішок будуть перебувати в безпосередньому контакті в одному приміщенні. При цьому не факт, що вони всі мають ветеринарні паспорти та необхідні щеплення. Тому є небезпека зараження будь-якими захворюваннями, тому що частина вихованців може бути просто обрана на вулиці й очікувати постійних власників.

Оскільки кішок може бути дуже багато, між ними не можна виключати конфлікти.

Зооготелі: правила та обов’язки

Цей вид перетримки відрізняється тим, що зооготелі мають реєстрацію та спеціальні документи. Однак ліцензія на такий вид діяльності не потрібна, а це означає, що відкрити таку організацію може кожна людина. Оскільки гроші за проживання вихованців там беруть чималі, перед тим як віддати туди власного кота або кішечку, необхідно побувати в зооготелі самостійно, перевірити умови утримання, а ще буде корисно вивчити відгуки в інтернеті.

Ідеальний зоогостинець — це приміщення, що знаходиться на відстані від житлових будинків, і обов’язково обгороджене. Там має перебувати охорона.

Відвідувачі й ті, хто хоче ознайомитися з умовами утримання, можуть потрапити в середину в суворо обумовлений час, інакше кажучи години прийому.

Кішки та собаки розміщуються окремо один від одного. Вольєри мають бути вільними. Обов’язково потрібна окрема прогулянкова територія, ретельно обгороджена. Необхідно звертати свою увагу на запах, скрізь має бути чисто і прибрано.

Також обговорюється раціон певної тварини, необхідні процедури для лікування та інші послуги, наприклад розчісування, чищення вух та інші.

Прийом кішки відбувається, якщо є наявність ветеринарного паспорта, в якому стоять всі необхідні мітки. Домашньому улюбленцю можна покласти з собою іграшки і свою підстилку, це дасть можливість зменшити стрес від розлуки з домом. У готелі обов’язково є ветеринар, який огляне тварину, що надійшла, і складе необхідний документ, що має назву «акт здачі-прийому тварини».

Після чого господар кішки укладає з організацією договір на надання послуг. Це справжній документ, в якому вказані обов’язки і права сторін, санкції в разі порушення перерахованих умов. Також там вказано телефон, за яким господар може в будь-який час телефонувати і дізнаватися про стан власного улюбленця.

Переваги звичайних умов

Дуже хорошим варіантом для спокою домашнього улюбленця буде, якщо він залишиться вдома, у звичній обстановці. Це звільнить його від стресу, який тварина отримає під час переїзду в інше приміщення. Попросити доглядати за ним можна друзів, рідних, сусідку. У великих містах навіть є така послуга, як «котяча няня». Запрошена людина відвідуватиме квартиру двічі на день, годуватиме, прибиратиме лоток і проводитиме з кицькою дуже мало часу.

Основне в цій ситуації — щоб людина, на чиї плечі ляже догляд за кішкою, була надійною і відповідальною. Її відсутність може спричинити великі та непотрібні нікому наслідки, тому важливо вибрати прекрасний варіант. Якщо є друзі або близькі, які зможуть на певний період часу від’їзду господаря переїхати в квартиру, де залишається кішка, це найбільш оптимальний варіант.

Тварина не стане сумувати, також вона буде забезпечена наглядом, увагою і важливим доглядом.

Чи можна залишити на самоті?

Іноді господар, їдучи на не дуже тривалий період, залишає домашню улюбленицю вдома одну. Це не завжди вважається прекрасною ідеєю, адже корм і воду для тварини найкраще міняти щодня. Водночас якщо кішка харчується натуральними продуктами або консервами, варіант відмітається одразу, оскільки з їжі можна залишити тільки сухий корм, він не псується на повітрі. Крім того, лоток нікому буде чистити кілька днів, а це додатковий стрес для вихованця.

Основним фактором вважається непередбачена хвороба або травма кішки, адже в даному варіанті допомогти їй буде нікому.

Якщо виходу немає, і доводиться залишити кицьку на самоті, насамперед необхідно потурбуватися про її прожиток. Найкраще застосовувати автогодівницю, в яку укладаються гранули з невеликим запасом. Для пиття необхідно встановити автоматичну поїлку або фонтанчик. Також не потрібно виключати надзвичайних ситуацій, тому по всій квартирі слід розставити ємності з водою, добре, якщо це будуть кухлі та каструлі, у них вода вивітрюється дуже повільно, ніж у мисках.

Деякі використовують інший спосіб, який, проте, майстри вважають ризикованим. Раковина звільняється від усіх присутніх на ній предметів, на її дно ставиться миска малого об’єму, а вода пускається досить тонкою цівкою.

Також необхідно подумати і про лоток, де тварина справлятиме нужду. Крім головного, доцільніше встановити ще пару-трійку. Двері до туалету варто залишити відкритими і чимось підперти, щоб кішка не закрила їх під час активних ігор.

Також необхідно щільно закрити вікна і кватирки. Дозволяється залишити прочиненою тільки одну, щоб у приміщення надходило чисте повітря, причому стулку знадобиться надійно зафіксувати.

Щоб кішка ненавмисно не травмувалася, слід прибрати із зони доступу всі потенційно небезпечні предмети (ножі, домашню хімію, ліки, нитки), а ще щільно закрити всі дверцята шаф у будинку.

Про те, на кого залишити вихованця у відпускний період, ви дізнаєтеся з наступного відео.

Позначки:, , , , , , ,
close