Ентероколіт у тварин

Ентероколіт (Enterocolitis ) збірна назва запалень тонкого і товстого відділів кишечника (ентерит і коліт). В основному, часто такий діагноз вважається початковим, до установки точного.

Захворюванню схильні всі різновиди домашніх і сільськогосподарських тварин. Дуже часто страждає молодняк всеїдних і м’ясоїдних тварин (поросята, щенята).

Етіологія

Ентероколіт самостійно розвивається при грубих порушеннях правил годування, складання раціонів, довгого годування не якісними кормами.

Основою може бути і згодовування тваринам кормів технічного виробництва (брага, барда, пивна дробина, жом) у величезній кількості при не збалансованості харчування.

Вимальовується патологія і ось тоді, коли не дають можливості адаптуватися організму до нових кормів, а відразу переводять на інший раціон. Так часто відбувається з молодняком в період відбирання або при зміні господаря і місці проживання. У домашніх чотириногих має місце і перехід від годування «зі столу» на сухі корми, або навпаки.

Частою основою ентероколіту буває отруєння мікотоксинами. При зігріванні зернових кормів накопичення їх йде стрімкими темпами, а термообробка вбиває грибок, але не знезаражує продукти його діяльності, призводять які до сильних, великим запалень.

Ентероколіт як Вторинний спостерігається при попаданні в організм патогенної мікрофлори (сальмонельоз, чума). Також може розвинутися за участю умовно патогенної мікрофлори (кишкової палички) яка під дією конкретних факторів (стрес, перегрівання, переохолодження, гіповітамінози, хронічні захворювання) отримала статус патогенної.

Основою запалення можуть бути також поїдання тваринами кормів з наявністю токсичних рослин.

Симптом

Клінічна картина починає виникати діареєю. Фекальні маси не сформовані, кашеподібні, рідкі, іноді водянисті. Можливі домішки слизу, крові, є смердючий запах. Колір фекальних мас може бути від світло-сірого, до темно-коричневого і навіть чорного.

Проноси можуть замінюватися запорами і чергуватися. Часто з’являються тенезми, які не завжди призводять до виділення фекальних мас.

Стан тварини часом пригнічений, іноді непоганий. При швидкому перебігу ознаки збільшуються швидко, тварина відмовляється від корму, пригноблене.

При пальпації черевної стінки знаходиться хвилювання тварини, що говорить про хворобливість.

При отруєннях до діареї може долучатися блювота або позиви до блювоти.

Діагноз

Діагностика грунтується на анамнестичних даних і клінічній картині. Щоб заперечувати інфекційне початок слід проводити термометрію. Дуже висока температура вважається чіткою ознакою інфекціонування.

При виявленні в фекальних масах крові можна запідозрити чуму, лептоспіроз, парвовірусний ентерит, кокцидіоз, сальмонельоз.

При діагностиці слід відокремити ентероколіт від глистової інвазії. Результати лабораторних досліджень не завжди можуть правильно подати інформацію. У період статевої лабільності паразита яйця гельмінтів в фекаліях можуть бути не знайдені, але це не означає, що глистів немає.

Лікування

Якщо дегельмінтизація не проводилася потрібно провести.

Потрібен Уважний контроль харчування. Краще пропустити одне годування (голодна дієта) з необмеженим випоюванням водою. Далі тварина переводять на щадну дієту з прийомом легкозасвоюваного, поживного, доброякісного корму малими дозами.

Тваринам в раціон вводять слизові відвари, які мають обволікаючі властивості (вівсяний відвар, рисовий, насіння льону). До відвару додають пару крапель йоду, до слабкого блакитного кольору. Собакам можна згодовувати молочний кисіль.

Для стабілізації мікрофлори кишечника, м’ясоїдним і всеїдним, Показані кисломолочні продукти.

Оскільки бактеріальний посів і розкриття чутливості мікрофлори до антибіотиків процедура не швидка (більше 3-х діб), а тварина, особливо молодняк може впасти протягом 24 годин, то краще застосувати антибіотики великого спектру дії ще до отримання результатів аналізів.

При тенезмах можна задіяти атропін, але-шпу, баралгін.

Як десенсибилизирующих препаратів застосовні супрастин, димедрол.

Хронічні ентероколіти вимагають неодмінного дослідження на чутливість мікрофлори до антибіотиків і постійного дотримання дієти і контролю харчування.

Профілактика

Виконання правил складання харчування годівлі сільськогосподарських тварин з урахуванням вікової групи буде найкращим попередженням ентероколітів. Контроль кормового складу проводити необхідно не тільки на поживність, але і на доброякісність, а ще вміст токсичних рослин, мікроскопічних грибів і їх токсинів.

Потрібно вчасно і систематично проводити дегельмінтизації і не допускати занесення інфекційних хвороб зовні.

При перекладі тварин на інший тип годівлі або відлучки від материнського вигодовування, необхідно проводити заходи потроху, з повільним введенням в раціон нових кормів.

При хронічних ентероколітах дуже важливо тривало дотримуватися дієти (1-2 міс), заповнювати в організмі рідина Характер медикаментозної терапії повинен становити більш відновного плану.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…

Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…

Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…

Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…

Позначки:, ,
close