Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

Власним походженням компактний Естонський гончак зобов’язаний природоохоронним заходам. Ця порівняно молода порода швидко стала дуже популярною, придбавши статус не тільки прекрасного мисливця на невеликих звірів, а й вірного компаньйона.

Історія

Необхідність виведення невеликих собак групи піших гончих з’явилася в 30-і роки минулого століття. У цей період в Естонії, захищаючи козуль, заборонили застосування на полюванні псів, чий зріст перевищує 0,45 м.

Для експериментальної діяльності підбирали російських і англо-російських гончих і схрещували з маленьким біглем. В подальшому в селекційну роботу були залучені фоксхаунди, швейцарські та фінські лягаві.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

Результатом стала нова порода естонська гончак. Вона увібрала в себе багато ліній попередників. Мета була досягнута, так як невелике зростання собаки зберігся в потомстві. Отримали гончу в 1954, а стандарт розробили в 1959 році.

Опис

Міжнародна Кінологічна Федерація-FCI прийняла до складу Eesti Kennelliit Естонський клуб після розпаду СРСР. Але доля визнання нового різновиду мисливської собаки цілком не вирішена.

Повний опис породи гончак погодили в 1998 році з правилами FCI, але поки без офіційного затвердження.

Стандарт естонського гончака:

Об’єктОсобливість
ГоловаВитривала з трохи опуклим чолом середньої ширини, згладженим потилицею. Відрізняється помірним переходом від купольного черепа до носа. Морда Довга
ЩелепаЗ білими великими зубами, що утворюють правильний прикус. Губи, прилеглі з вираженою пігментацією
НосаШирокий з рівною спинкою. Добре помітні ніздрі у світлих тварин пофарбовані в коричневий, а у темних-в чорний колір
ОкоРозкосі мигдалеподібної форми з трохи опущеними внутрішніми куточками. Пігментація повік подібна мочці, райдужка темна коричнева
УхоЗвисаючі, довгі з округленими кінцями
ТулубМіцне з м’язистою шиєю, розвиненою холкою, об’ємними грудьми, широкою і опуклою попереком
ХвостаПокритий насичений шерстю, тримається низько. Постав-шаблевидний. Зустрічається поступове зменшення товщини в напрямку до закругленою вершині
КінцівкаПаралельні, прямі. П’ясті рівні, міцні, кігті підігнуті

Різновиди забарвлень

Остевой волосся гончака відрізняється жорсткістю. Він короткий, крім кінчика хвоста, вух, передніх ділянок лап, морди. Лежить дуже рівно, створюючи помітний відлив. Підшерсток у собаки слабкий.

Переважний забарвлення гончих-Рябий. Домінують білий і чорний кольори. На єдиному тлі знаходяться різноманітні плями — руді, бурі, цегляні.

Мінусом є добре помітна крапчастість. На голові гончака повинні розташовуватися темні відтінки. Недопускається відтінок білого кольору.

Поведінка та навички

Не можна на естонську гончу вішати ярлик строго мисливської собаки, що володіє тонким нюхом і наполегливістю. Її рухливість і активна поведінка дають можливість отримати чудового компаньйона для люблячого спортивний динамічний життєвий образ людини.

Гончак лояльна по відношенню до дітей, якщо вони не показують надмірної настирливості.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

Правильно ввічливі представники естонської породи гончак спокійно контактують з іншими тваринами в будинку. Це якість вимальовується помітно, якщо всі вихованці разом проживають з молодого віку.

Негативними здібностями собаки, що залишається на самоті в квартирі, вважаються завивання, гучний гавкіт. Слід врахувати цю особливість, прагнучи привчити цуценят гончака терпляче переносити нетривалу розлуку.

Характер і зовнішній вигляд

Компактний гончак володіє разюче гострим розумом і дуже легко піддається навчанню. Активна собака легко засвоює команди. З нею господар себе почуває захищеним.

Така характерна характеристика естонської гончака, як злостивість, конкретно вимальовується по відношенню до звіра під час полювання. Удома це ласкавий і помірний вихованець.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

До незнайомців гончак ставиться з побоюванням, проте без вираженої озлобленості. У собак врівноважений характер. Гончак слухняний, добрий.

При аналізі зовнішнього вигляду естонки основне привертають увагу власними розмірами.

Перевищення показників визнається серйозним пороком.

У дорослої собаки межі ваги складають 11-20 кг.Висота гончака в холці варіюється в залежності від статевої приналежності. Для псів цей показник становить 45-52 см, для самок 42-49 см.

Чим відрізняється естонська хорт від бігля

Представники породи гончак привласнили багато ліній попередників Хортів. Їх характер і зовнішність за певними параметрами мають помітну схожість. Щоб побачити розбіжність, потрібно володіти конкретною інформацією.

Порівняльний аналіз собак:

ПоказникЕстонський хортБігль
СтатураЕлегантне, стрункеКремезне, м’язисте
Зростання в холці, см42-5233-40
МордаВузькийШирока, добре виражена
КінцівкаДовгі, що становлять половину головного зростанняКороткий
АктивністьПроявляє стриманість, спокійЗавжди вимагає уваги
Здатність до навчанняШвидко освоює командиПри дресируванні потрібна велика завзятість
Охоронна реакціяВідноситься до сторонніх спокійноВиявляє гостинність
Поведінка на полюванніПріоритетна мета-вивести жертву на господаряЗастосовуються як правило при загоні видобутку зграєю

Виховання і дресирування собак

У навчанні Естонський гончак виявляє видатні інтелектуальні задатки. Собака розуміє вимоги, що пред’являються, набуває потрібні поведінкові звички.

Завдяки вираженій контактності гончак слухається власного власника. Це оптимальний вихованець для новачків в собаківництві. Починаються виховні заходи відразу ж після виникнення цуценя в квартирі.

При контакті з естонської гончака різного віку виключається жорстокість. Неприпустимо бити тварину, кричати або замахуватися на нього. Корисно стимулювати правильне повторення дій ласкою або ласощами.

Перший етап виховних заходів передбачає освоєння вихованцем базових команд. Гончак повинен беззастережно і швидко виконувати вимоги господаря.

Після приступають до спеціальної дресируванню гончака для прищеплення практичних здібностей. Виріс цуценяті потрібна тренування (нагонка), якщо передбачається, що тварина буде повністю працювати на полюванні.

Всі заняття з гончаком повинні пройти в польових умовах. Малодосвідченому господареві собаки перші вигони можуть здатися складними, поетом розумно довірити їх проведення професіоналу.

Найкращим часом вважається вересневий ранок. Собаку пускають по свіжих заячим слідах. Завдання гончака полягає в необхідності підняти звіра, а потім відганяти до власника з голосом. Для отримання позитивних здібностей доведеться запастися терпінням.

Щоб ще слабо навчена гончак в азарті погоні не загубилася, її на початковій стадії дресирування тримають на повідку. Спільно з собакою наполегливо відпрацьовують команду » до мене!»до автоматизму.

Особливості полювання

Навчений Естонський гончак дуже азартний. При вигляді мети собака дуже швидко зривається і починає роботу. Завдяки гучному чіткому голосу гончу чутно на значних відстанях, що дає можливість контролювати її пересування.

Дивовижна витривалість і наполегливість досвідченої естонської собаки призводить майже завжди до хорошого результату. Гончак не збивається і не дає можливість втратити здобич.

Потрібно брати до уваги, що в лісовій глушині з густим чагарником полювання з естонкою може вийти неефективною, оскільки розумна тварина не буде пробиратися крізь зарості.

В інших умовах собака легко знаходить зайця. Для вірності на різних позиціях розташовують 2-ух стрільців, так як переслідувана видобуток зазвичай починає петляти. Легше для гончака проходить полювання на лисиць і діставання підстреленої дичини з води.

 • собака покірна, швидко відгукується і повертається до власника;
 • завдяки компактним розмірам, Естонську породу можна переміщати по пересіченій місцевості в рюкзаку;
 • гончак легко проскакує крізь прути огорожі, маленькі проломи, що підвищує мобільність і не уповільнює погоню.

Хотілося б виділити, що взимку при глибокому сніговому покриві Естонський вихованець через невисокий зріст на полюванні стає марним.

Догляд та утримання гончака

Делікатну з короткою шерстю Естонську гончу зручно ростити в квартирі.

Ключова умова полягає в забезпеченні собаки два рази за день довгих інтенсивних прогулянок. Це дає можливість відшкодувати необхідність гончака в русі, обумовленого її мисливськими задатками.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

За міською межею містять собак у вольєрах виключно протягом теплої пори. В холоди в зимовий час гончих запускають в приміщення яке опалюється.

Догляд за естонської гончака не відрізняється складністю. Забруднення з короткою шерсті собаки легко прибирають після висихання щіточкою. Купають вихованців 1 раз за місяць. Гончака необхідно постійно чистити вуха, стригти відростають кігті.

Харчування

Справжній раціон, потрібний для отримання достатньої енергії, виходить забезпечити естонської гончака за допомогою збалансованих промислових кормів.

Вибирають їх, дивлячись на вік і особливості здоров’я вихованця. Добова норма для собаки розраховується відповідно до рекомендацій виробника. Паралельно стежать за гончаком. Якщо їжа залишається в мисці, розумно зменшити її обсяг. Для гончака регулярно повинна стояти ємність зі свіжою водою.

Якщо прийнято рішення годувати пса справжньою їжею, то половину меню складають з сирого пісного м’яса, яке через три дні замінюють морською рибою. Додатково собаці дають кисломолочні продукти, кашу, трохи овочів. Раз протягом тижня вводять яйця. Якщо знадобиться за порадою ветеринара збагачують раціон гончака вітамінами.

Здоров’я і хвороби

Мисливську собаку після пробіжки по лісі ретельно оглядають. Це дає можливість виключити смертельно небезпечні результати від укусів кліщів.

Необхідне проведення щеплень гончака без порушення графіка. Такий захід допоможе захистити пса від значних патологій (особливо сказу), що переносяться багатьма дикими звірами.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

 1. Отит. Його розвиток викликаний висячими вухами собаки. Медикаментозну терапію після огляду призначає ветеринар.
 2. Дисплазія кульшового суглоба. Щоб уникнути паралічу кінцівок гончака, використовують знеболюючі, протизапальні, регенеруючі препарати. При ускладненнях потрібна операція.
 3. Атрофія сітківки. Відшарування рогівки ліквідують після втручання хірургічним шляхом.
 4. Катаракта. При досягненні великого ступеня помутніння кришталика наказують операцію по його заміні.
 5. Піроплазмоз. Після укусів іксодових кліщів у гончака при зараженні збільшується температура, виникає млявість, слизові фарбуються в жовтуватий колір. Потрібна термінова допомога. При зволіканні можлива смерть.
 6. Гіпотиреоз. Собаці наказують індивідуальну гормональну терапію.
 7. Артрит. З’являється запалення і болючість через велике навантаження на суглоби. Доводиться стежити за вагою гончака, дозувати тривалість тренувань.
 8. Лептоспіроз. Небезпечна бактеріальна хвороба супроводжується діареєю, поганим апетитом, жаром, блювотою. Лікування собаки проходить системне.

Життєву тривалість

При дотриманні профілактичних заходів, що попереджають багато серйозні захворювання, виходить зберегти активність естонської гончака до похилого віку.

Грає важливу роль правильний догляд за вихованцями, проведення своєчасної вакцинації собак.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

В середньому гончак живе від 10 до 12 років.

Правила вибору

Цуценя естонської гончака забирають від матері-суки в двомісячному віці. З метою їх придбання звертаються в авторитетні Розплідники.

Заздалегідь вивчають документацію з інформацією про батьків гончака, оцінюють їх досягнення. Заводчики собак обов’язково надають сертифікат про щеплення.

Сформувавшись з вибором, додатково оглядають цуценя гончака, дивлячись на правильний прикус, темну райдужку очей, блискучу шерсть.

Чи не дозволяється мармуровий або рожевий тон носа.

Естонська дитина повинна бути активною з сильними стійкими лапами.

Вартість цуценя

Гончак, що відповідає вимогам Стандарту, має досить велику вартість.

Чистота породи гарантує майбутньому господареві подібної собаки можливість виховання передбачуваних поведінкових здібностей.

В середньому цуценята гончака коштують вище 20 тис.

Якщо передбачається завести друга для прогулянок, то можна знайти більш недорогий варіант з певними невідповідностями стандарту.

Цікаві факти про породу

Дивовижні Мисливські собаки були створені цілеспрямовано під певні параметри. Важливим параметром служили розміри, що дозволяють захистити поголів’я косуль.

І хоча офіційного міжнародного визнання порода собак ще не отримала, естонські Гончі швидко завоювали популярність.

Головне призначення таких тварин полягає у виявленні дрібного звіра. Після міцний Естонський гончак починає відганяти здобич у напрямку до мисливця, застерігаючи про наближення дзвінким гавкотом.

Естонська гончак фото опис породи характер ціна характеристика розміри. - Ветеринар

Цікавим фактом служить впертість і терплячість естонок, які можуть дуже довго йти по сліду за звіром, домагаючись мети.

Відкликання

Оцінити специфічні особливості відносно нової породи собак дає можливість інформація, отримана від господарів гончих.

Анастасія. «У мене вже був досвід виховання собак. Естонця купила фактично ненавмисно у віці трьох місяців. Виявилося, він такий розумниця. Гончак ретельно слухає і швидко повторює команди. Сильно любить фрукти, особливо яблука. Влітку на дачній ділянці собака їсть ягоди і огірки».

Олена. Серпухов: «моєму естонському гончаку півроку. Вона вже освоїла практично всі правила поведінки. Гуляє собака з радістю. З азартом грає, не буде відмовлятися облаять кішку, все ж собака мисливець. Якщо приходять в будинок чужі люди, гончак обов’язково побурчить, але не кидається. Діти її люблять».

Тетяна. «Наш хлопчик породи естонського гончака вражає власною відданістю. Барону півтора року і це соціалізований пес. На полювання собака не ходить, викидає енергію на прогулянках. Завдяки рухомому вихованцеві, і я стала активніше, перемогла багато хвороб. Вдома гончак не гавкає, але зіграти любить».

Фото і відеоогляд

Матеріали, що дозволяють перевірити мисливські навички і можливості естонської гончака в дійсності. Щоб оцінити достоїнства зовнішності, відповідні стандарту породи, слід подивитися представлений фотоогляд.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60Ret3zC-T53shPd23S1tEQm0 playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Перед тим як купувати Естонську гончу, орієнтовану на виконання функцій загону звірів, потрібно ретельно оцінити власні можливості. Найкраще застосовувати собаку за призначенням і ходити з нею на полювання. Хоча при хорошому вихованні з естонської гончака виходить хороший слухняний друг.

Позначки:, , , , , , , , ,
close