Етика кастрації котів

Деякі люди вибирають собі улюбленця з розплідника, інші ж вибирають собі тварин, забираючи їх з притулку або з вулиці. Але в будь-яких ситуаціях, володар піклуватися про улюбленця, підбираючи краще харчування, чуйно стежачи за будь-якими зміною в стані здоров’я.

За однією з версій проведення планової кастрації-не дуже хороше рішення по відношенню до тварини. Операція з метою видалення репродуктивної функції тварини прирівнюється до зради. Але зоопсихологи і ветеринарні лікарі стверджують, що з етичного боку, кастрація котів не рахується злочином і не доставляє тварині психологічних страждань, не здатна довести вихованця до пригніченості, зробивши неповноцінним. Більш того, вихованці після кастрації стають більш врівноваженими і живуть довше.

Загальні відомості про процедуру кастрації

Операція не повинна проводитися несподівано. Рішення каструвати кота чи ні, володар повинен приймати виважено поряд з ветлікарем після педантичного дослідження.

У ветеринарії використовуються кілька ключових методик кастрації котів:

    Найбільш популярний метод видалення репродуктивної функції. В процесі втручання хірургічним шляхом самцеві прибирають насінники. З метою не допустити небажані в’язки і поява потомства, кота після того як проведена операція не рекомендується зводити з кішками знаходяться в стані статевої охоти. Протягом 2-3-х тижнів після своєчасного втручання, сперматозоїди зберігають власну активність в протоках. Процедура не така складна, як у самок, так як професіоналу немає необхідності робити порожнинну операцію. Виділяють два типи кастрації такого типу-оборотна і необоротна. Незворотну кастрацію раніше використовували в США та інших країнах. Однак через розвитку значних складнощів, від такого способу відмовилися. Інший вид хімічної кастрації-оборотна, застосовується дуже широко. Під шкіру тварині вводять імплантат в біосумісній капсулі. Супрелорин діє на організм, пригнічуючи активність гіпофіза і статевих клітин. Безпліддя досягається через 6 тижнів після введення імплантату і триває не менше півроку. У певних тварин відсутність можливості відтворювати потомство триває довше, що пов’язано з особливостями фізіології. Вдаються до хімічної кастрації в разі якщо володар тварини категорично проти своєчасного втручання або ж можливість відтворювати потомство повинна бути припинена на конкретний термін, щоб в подальшому тварина могла знову приводити потомство. Ветеринари не радять ставитися до хімічного типу кастрації поверхнево. Адже вплив на роботу гіпоталамо-гіпофізарної системи може погано відбитися на роботі всього організму в подальшому.

Методи контрацепції у домашніх котів, також є частково тимчасової кастрацією, не будучи по суті такий. Доктора ветеринарної медицини наказують гормональні препарати для припинення статевої охоти у вкрай виняткових випадках. А справа вся в тому, що побічних явищ на тлі прийому гормональних речовин велика кількість. Тому найкраще провести операцію і не мучити тварина в подальшому. У молодих котом період реабілітації після своєчасного втручання короткий і тварина швидко повертається до звичного життя.

Думка ветеринарів про кастрацію котів

Фахівці запевняють, що кастрація котів, хоча і пов’язана з ризиками через наркозу, в собі несе на порядок вище користі для тварини, ніж хімічна кастрація або ж постійне введення гормональних препаратів.

Проведення кастрації виконується тільки фахівцями після ретельного клінічного дослідження тварини. Спеціаліст вибере максимально точну кількість препарату для наркозу, що дозволяє зменшити небезпеки складнощів.

З точки зору краси, кастрація самця не викликає у нього негативних емоцій. Продовження роду не доставляє тваринам психологічного задоволення, будучи тільки інстинктом. Після видалення сім’яників і повного відновлення, змінюється і поведінка тварини:

  • Зниження агресії. Господарі переживають, що кастрований кіт не зможе за себе постояти і його будуть засмучувати Інші коти. Але це не правильно. Кастрований самець не буде дивитися на агресорів, але не дасть себе в образу. Повне пасивне ставлення до світу який нас оточує після видалення репродуктивних органів у самця – міф. Вихованець ставати не агресивним, а більш життєрадісним.
  • Відсутність спроб втекти з дому. Дуже часто під час сильного статевого потягу, самці роблять спроби втекти з дому всіма доступними способами. Чи не цікавиться іншою статтю улюбленець, не стане піддаватися ризикам потрапити під машину або отримати травму під час загулів.
  • Завершення спроб цілити територію. Вчасно каструвавши власного улюбленця, володар не зіткнеться з проблемою котячих міток. У період настання статевої зрілості, невеликі самці активно починають встановлювати власні територіальні межі, завзято охороняючи їх від допустимих небажаних людей.
  • Зменшення ризиків розвитку злоякісних пухлин. Доведено, що вчасно кастрований кіт не піддається ризикам розвитку онкології статевих органів. Більш того, статевозріла тварина у яких є функція продовження роду яке не має можливості задовольнити власний інстинкт, починає страждати в фізичному плані.

Не плануючи отримувати від власного улюбленця потомство, експерти рекомендують проводити кастрацію. Це знизить небезпеки розвитку значних патологій в області статевої і системи сечовиділення. Побоюючись, що тварина після кастрації буде страждати від сечокам’яної хвороби і ожиріння, господарі не наважуються на своєчасне втручання. Але кастрація безпосередньо не має впливу на розвиток таких патологічних процесів.

Ожиріння може з’являтися не через кастрації, а в результаті невірно складеного харчування. Втрачаючи спокусливий інтерес, кіт проявляє велику увагу до їжі. Завдання власника-правильно скласти харчування, чітко відстежуючи поживність. Неприпустимо підгодовувати тварина, а тим більше давати йому шкідливі ласощі з власного столу.

Кастрація не рахується основою розвитку сечокам’яної хвороби. Вирішальний фактор розвитку патологічного процесу-нестача рідини в раціоні вихованця, інфекційні захворювання і великий відсоток білка в раціоні.

Після своєчасного втручання з метою видалення репродуктивних функцій у кота, зменшується метаболізм, тому кількість білка і речовин на мінеральній основі, має бути знижено. Необхідно чітко стежити за тим, щоб в раціоні вихованця не переважала Риба і продукти, що містять великий рівень кальцію, магнію і фосфору.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close