Хто в домі господар – ви або ваш кіт

Кішки — не просто Домашні улюбленці, це реальні хижаки. За однією з версій кішкам абсолютно немає діла до людини.

Характер вусатих хижаків досить не простий для розуміння, але індивідуалісти по натурі, кішки не дуже незалежні, як це може здатися. Зоопсихологи запевняють, що кішки не просто прив’язуються до житла, в якому проживають, а й міцно прив’язуються до самого господаря.

Котяча думка про власну територію

Відносно собак все більш ясно. Собаки звикли до стайні поведінки, тому власника сприймають як ватажка, якщо зрозуміло господар правильно вибудував відносини. З кішкам істотно все важче. Ці тварини характерні тим, що не зважають зграйними, але можуть групуватися якщо знадобиться.

Вибудовуючи відносини з власним вихованцем, слід постаратися зберегти баланс між збереженням теплих відносин і установкою непохитного авторитету.

У будь-якої кішки є власна територія, цілісність якої з ревнощами охороняється твариною. Основний будинок, в якому живе тварина, а ще територія яка прилягає, багато значать для кішки. По даній території кішка часто робить обхід, якщо знадобиться цілити територію якщо є посягання інших тварин. В диких умовах територія тварини визначається місцем, де можна полювати.

Цікавий той момент, що не кастровані кішки і коти більш прихильні до появи поруч іншої кішки, на відміну від кастрованих вихованців, що демонструють гнів. Власні володіння некастрована тварина буде з ревнощами оберігати.

Нова тварина, що виникло в будинку, обов’язково зіткнеться з іншими кішками у володіннях і для того щоб отримати своє місце в котячої ієрархії, почне змагатися.

Якщо маленьким кошенятам може загрожувати небезпека, самки теж можуть нападати на інших самок, навіть без попередження. У тому місці, де виросла кішка, вона себе буде відчувати господинею, вважаючи це власною власністю.

Будинок для кішки-справжня фортеця, яка дає можливість тварині відчувати себе в безпеці. Тому улюбленець буде підбирати одне особливе місце, ховаючись там, в разі можливої небезпеки.

Коли кішка проникає в будинок, тим більше в маленькому віці, вона відчуває дискомфорт. Для тварини все вважається в новинку, однак при цьому вихованець дуже швидко освоюється і звикає до нового місця. В процесі активних ігор, кошеня дізнається всі місця в будинку, вивчаючи кожен куточок.

Дізнайтеся як правильно організувати перший день кішки в новобудові>>>

Може здатися, що в якійсь мірі вихованець починає відчувати себе господарем. Однак це тільки в обстановці тварин. Якщо до уваги брати відносини людини і тварини, то безперечно володар вважається господарем. Нетерпимість до решти кішок-це зовсім інше. Між тваринами можуть з’являтися розбіжності, якщо вони живуть порізно.

У будинку де проживають одночасно кілька кішок, які звикли один до одного з самого дитинства, буде мир. Однак така «зграя», буде максимально з ревнощами оберігати територію від інших тварин, які не є членом групи.

У дорослому віці кішки важче звикають до решти котам і кішкам, вимушеним проживати під одним дахом. У силах власника зробити так, щоб тварини примирилися.

Якщо з цього виходити фахівці зробили висновок, що кішки не люблять будинок, як це в більшості випадків вважають у людей.

Будинок в якому тварина живе поруч з людиною – просто простір, де кішка може себе відчувати максимально спокійно. Кішка завжди знає, що може сюди повернуться.

В основному, перебуваючи на власній території, тварина отримує не тільки захист, але і харчування. Якщо відбувається переїзд на інше місце, кішка буде відчувати сильне хвилювання, аж до пригніченості.

Так хто ж в домі господар

На відміну від домашніх собак, кішки не роблять спроб вибудовувати з людиною відносини по типу – ватажок і член зграї. Непослух з боку кішки сприймається як непокірність тварини. Деякі припускають, що кішка просто невихована і тому має ряд поганих звичок.

Виправити погану поведінку улюбленця можна, але на це потрібно дуже великі зусилля. Так, до власного прізвиська, кішка звикає довго – не менше 1 місяця. При цьому потрібно називати виключно кличку, без добавок.

Якщо тварина робить спроби обдирати шпалери і меблі або ж наполегливо ходить повз лотка, це абсолютно не означає, що воно хоче зробити капость власному господареві. У переважній безлічі випадків, основою такої поведінки ставати стрес у тварини або ж інші складнощі зі здоров’ям.

Кішки і коти в ході еволюції, звикли до людини і прив’язалися. Кішки, які мають задатки лідерів, що виділяються активністю і свавіллям, вважають за краще підбирати в собі в якості власника чоловіків. Спокійні і ласкаві кішки вважають за краще підкорятися жінкам.

Для кішок господар-людина, адже він не тільки гладить і годує, але і доглядає за твариною. Кішки можуть підбирати собі в власників не тільки дорослих людей. Деякі тварини вибирають собі господаря серед дітей, слухаючись тільки його.

для того щоб встановити правильні відносини між вихованцем і людиною, потрібно:

  • Бути авторитетом для тварини. Фахівці відзначають, що кішки часто сприймають власних господарів – як засновника роду. Кішки можуть вести себе як маленькі кошенята з господарем, відчуваючи захист. Стати авторитетом для кішки можна, правильно вибудувавши відносини. Для цього не варто підкорятися навіть на найменші провокації з боку хитрих вусатих улюбленців. Наприклад, впустивши кішку 1 раз в власну кімнату або ліжко, дивуватися, що тварина регулярно настирливо туди лізе не варто. Жалібні нявкання-одна з властивостей кішок «тиснути» на авторитет людини.
  • Не карати улюбленця. У бажанні встановити межі і лідерство, деякі люди вдаються до агресії. Але кішки досить ранимі істоти. Виявитися причиною їх образи може навіть короткочасна розлука з господарем. Домогтися успіху і встановити межі можливо виключно мирним і ласкавим шляхом. Спроби принизити тварина, можуть виявитися причиною агресії з боку кішки. В даному випадку, домогтися поваги навряд чи вийде.
  • Надавати можливість перебувати на власній території і відчувати себе вільно. Територія для кішок надзвичайно важлива. Можна зробити улюбленцю будиночок, в який не буде доступу нікому, навіть дуже господареві. Якщо кішок кілька-без спеціалізованих будиночків навряд чи можна обійтися.

Слід мати на увазі, що кішка прийшла в будинок людини, а не навпаки. Тому встановлювати межі потрібно м’яко, але наполегливо. Якщо чітко не визначити, що кішці дозволено робити в будинку, а що не можна, домогтися в подальшому поваги буде не легко.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , , ,
close