Хвороби собак передаються людині

Домашні вихованці завжди знаходяться поруч з людиною. Це вірні друзі, які завжди раді власному господареві.

Але постійна близькість знаходження з твариною може имет і негативний ефект, що полягає в можливості інфікуватися від собаки деякими захворюваннями.

Шляхи передачі інфекції від собаки до людини

Ряд хвороб інфекційного характеру здатних передаватися від собаки до людини, відносяться до групи зооантропозонозов. Деякі з них можуть завдати непоправної шкоди людському здоров’ю. Особливо небезпечні інфекції, що передаються від тварин, для людей у віці і неповнолітніх дітей.

Виділяють 3 ключових шляхи передачі збудника інфекції від собаки до людини:

 • Аерозольний-відрізняється локалізацією патогена на слизових оболонках респіраторного тракту і виділяється в що знаходиться навколо середу з порцією повітря, що видихається. Аерозольний шлях передачі інфекції може бути повітряно-крапельним або ж повітряно-пиловим.
 • Контактний механізм передачі-відрізняється розміщенням патогена на шкірних покривах, слизових оболонках, на поверхні ран і перенесенням його на найрізноманітніші предмети в зовнішньому середовищі. Людина, контактуючи з даними предметами, наражається на ризик інфікування. Інфікування може статися при погладжуваннях собак, а ще при контакті з іграшками, посудом тваринного і іншими інтер’єрними предметами в будинку. Необхідно відзначити, що таке критичне захворювання, як сказ, також відрізняється контактним шляхом передачі – при укусах хворої тварини.
 • Трансмісивний-відрізняється тим, що має посередником. Кровоссальна комаха, що наситилася кров’ю від хворої тварини, може вкусити і людину. Відзначається не тільки інокуляційний шлях передачі (при укусі), але і контамінаційний (при втиранні в шкірні пошкоджені покриви).

Популярні захворювання передаються від собаки людині

Існує близько 30-ти самих різних хвороб, що передаються від собаки до людини. Серед них виділяють ряд найбільш часто діагностуються:

 • Кампиллобактериоз . Захворювання, що викликається патогенними бактеріальними мікроорганізмами, відрізняється розвитком гастроентериту у людини. При нормальній роботі імунної системи, кампіллобактеріоз у людини протікає в легкій формі. Однак у тих, хто має поганий імунітет, а ще у неповнолітніх дітей, зараження кампиллобактерией провокує ряд важких складнощів, аж до смертельного результату. Найбільшу небезпеку кампиллобактерии представляють для жінок в період виношування дитини. Патогену притаманне проникати через плацентарний бар’єр, провокуючи внутрішньоутробне ураження плода і мимовільний аборт.
 • Лептоспіроз . У що знаходиться навколо середу лептоспіри виділяються хворою твариною поряд з уриною. Патоген проникає в організм людини через зіпсовану шкіру або ж слизові оболонки. Проникаючи в системний кровотік, лептоспіри активно розмножуються і розносяться по всьому організму, осідаючи у внутрішніх органах. Лептоспіроз займає одні з провідних позицій серед інфекційних хвороб, що передаються від собак до людини, викликаючи смертельний результат.
 • Лістеріоз . Заражені собаки виділяють збудника інфекції в що знаходиться навколо середу одночасно зі слинним секретом, каловими масами і сечею. Найбільшу небезпеку лістеріоз представляє для жінок в період вагітності, а ще для людей у віці і неповнолітніх дітей до 1 року. У зоні ризику знаходяться і люди з імунодефіцитом.
 • Пастерельоз . Інфекційне захворювання, що протікає часто в гострій формі, може викликати небезпечні ускладнення в організмі людини. Пастерели провокують у людини розвиток сильної лихоманки і загальної інтоксикації організму. Ускладнення при пастереллезе-запалення жирової підшкірної клітковини, артрит і остеомієліт. Небезпека інфекційного захворювання в розвитку септичної форми, що протікає досить складно з великими ризиками розвитку ендокардиту, гнійного артриту, абсцесу мозку або ж менінгоенцефаліту. На тлі пастереллеза при відсутності раннього лікування у людини може розвинутися токсичний шок.
 • Поразка капноцитофагами . У ротовій порожнині у собак присутні капнофітофаги, які потрапляють в чутливий організм людини при укусах собаки одночасно зі слиною, а ще при подряпинах. У зону ризику потрапляють люди, яким була видалена селезінка, а ще ті, які змушені знаходиться на лікуванні глюкокортикоїдними препаратами. При попаданні капноцитофагов від собаки до такого пацієнта, відбувається розвиток швидкої форми захворювання, провокуючи серйозні ускладнення – інфікування крові, інфекційний ендокардит, гнійний артрит, флегмону, менінгіт або ряд інших небезпечних патологічних процесів.
 • Сказ . Критичне захворювання, що передається від тварин до людини через інфіковану слину при укусах, ослюнении або подряпинах. Інфікування може статися при контакті людини з предметами, забрудненими зараженої слиною хворої собаки.
 • Бореліоз . Переносниками бореліозу, є іксодові кліщі. При укусі хворої тварини, кліщ вважається переносником і при укусі людини, повідомляє інфекцію. Бореліоз може протікати в хронічній або гострій формі. Хронічна форма напрямки дуже часто провокує розвиток уражень нервової і судинно-серцевої системи. При бореліозі відзначаються проблеми в роботі печінки і кістково-м’язового апарату.
 • Стригучий лишай. Грибкове захворювання, частіше вражає бездомних тварин, відрізняється появою ділянок облисіння на тілі собаки. При контакті із зараженою твариною, наприклад, при погладжуванні, відбувається зараження. Дуже часто, піддаються зараженню маленькі дітки, що тискають цуценят і не особливо люблять мити руки. Лікування захворювання довгий.
 • Токсокароз . Головне джерело гельмінтозу для людини-невеликі цуценята. При прямому контакті з шерстю тварини, забрудненої яйцями токсокар, відбувається інфікування. Потрапили в травний тракт яйця паразитів мігрують по кровоносній системі в тканини печінки. Частина паразитів сідає в області печінки з подальшим утворенням навколо них запальної оболонки. Інша частина личинок пересувається по організму, осідаючи в легеневих структурах і серце. Токсокари як правило перебувати в багатьох органах – мозку, нирках, щитовидній залозі, головному мозку і м’язах. Потрапили в організм паразити, значний час можуть не висловлювати власної присутності, мігруючи іноді і провокуючи розвиток процесів запалення. Відзначається, що токсокароз вважається однією з причин розвитку бронхіальної астми у людини.
 • Ехінококоз . Небезпечна хвороба, що провокується стрічковими хробаками-цестодами. Поразка організму людини відбувається при контакті з шерстю улюбленця або ж його слиною. Потрапляючи в організм людини, яйця паразита починають мігрувати, по ходу власної діяльності утворюючи овальні або круглі кісти, заповнені рідиною, іноді досягаючи дуже великих розмірів – До 40 см.у переважній безлічі випадків личинки ехінокока знаходять в печінці і легенях. Рідше діагностують уражені ехінококом нирки, мозок або кісткові структури. Потрапити паразит здатний в будь-який орган і осісти там. Зростаюча кіста здавлює поруч розміщені тканини, провокуючи їх атрофію і в подальшому некроз. Ехінококоз відрізняється такими ускладненнями, як цироз печінки, кровотечі в легенях, недостатність серця, перитоніти і плеврити.
 • Дипилидиоз . Захворювання, що викликається огірковим ціп’яком, часто діагностується у домашніх собак, яким не проводили регулярну протипаразитарну обробку. Інфікування організму людини відбувається при тісному контакті зі слиною тварини, а ще при випадковому ковтанні ураженої блохи або ж волосоїда. У зв’язку з цим ветеринарні лікарі наполегливо не радять практикувати загальний сон з вихованцем і забувати про постійні протипаразитарних обробках. Собачий ціп’як частіше вражає неповнолітніх дітей, провокуючи у них в організмі великі проблеми.
 • Короста . Кліщ, що провокує зудневую коросту, може вражати як собак, так і їх господарів. Захворювання відрізняється появою висипу і свербіння на шкірі. При розчісуванні, відбувається інфікування патогенною бактеріальною мікрофлорою, що в результаті виявляється основою значних складнощів у вигляді гнійників і запалень на шкірі.

Всі захворювання несуть серйозні небезпеки для людського здоров’я і тварини. З метою усунення ураження людини і собаки патогенами і різними паразитами, рекомендується:

 • пам’ятати про планові вакцинації собаки;
 • вчасно лікувати захворювання у вихованців;
 • систематично проводити протипаразитарну обробку від бліх, кліщів, волосоїдів і гельмінтів.
 • мити руки з милом після будь-якого контакту з собакою, незалежно від того, домашня вона чи ні

Виконуючи звичайні профілактичні правила, небезпеки зараження глистами, кровопаразитарними, вірусними або бактеріальними захворюваннями будуть значно знижені.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close