Кішка чеше вуха

Як і більшість домашніх чотириногих, кішки спостерігають за собою, будучи досить охайними вихованцями. Іноді, володар починає відзначати, що кішка часто чеше вуха, починає активно трясти головою, виявляє виражене хвилювання. У більшості випадків таке розчісування вух, призводить до травм, кровотеч і дерматитів.

Базовими факторами, що провокують появу свербежу у кішок в області вух, ставати свербіж, викликаний блохами, шкірними кліщами, а ще різними інфекційними захворювання – патогенними бактеріями, дерматофітозами. Спровокувати свербіж у кішки можуть нестандартні алергії. В результаті впливу патогена, покрив шкіри ставати набряклим, а виділяється з вуха своєрідний секрет (сірка), більш рідким з поганим запахом.

У разі поразки вушного каналу з одного боку, кішка починає отличительно нахиляти голову в один бік, прагнучи зробити менше тиск на уражений орган. Загальний стан вихованця також зазнає змін. Кішка ставати апатичною, відмовляється від корму.

При відсутності раннього лікування, патологія розвивається, провокуючи небезпечні стану, що загрожують не тільки втратою слуху, а й загибеллю тварини (при розвитку сепсису або запалень оболонок головного мозку).

Чому кішка чеше вухо

Володар розуміє, що тварина турбують вуха, коли вихованець починає часто їх підтискати, трясти головою, а будь-які дотики до вушних раковин, приносять відчуття болю. Якщо кішка чеше вуха до крові, значить причина дуже серйозна. Основою хворобливості в вусі стають травми, які отримані тваринам під час здійснення процедур пов’язаних з гігієною (ураження барабанної перетинки). При підозрі на травматизацію перетинки у вусі, що відповідає за передачу повітряних коливань у внутрішні структури вуха, потрібно показати кішку ветеринарному професіоналу.

Крім невірної чистки вух, основою виникнення дискомфорту і свербіння у вусі, разом з іншими симптомами, можуть стати:

  • Сірчана пробка . Фактор, часто провокує появу неординарною симптоматики в області вух у тварини. У нормальних умовах, організм працює злагоджено і сірка, що з’явилася в вушному каналі, починає рухатися назовні в момент здійснення жувальних рухів. Певні породи кішок, на увазі породних особливостей, страждають від дуже високого утворення сірки, що призводить до регулярно брудним вухам. Тварина відчуває відчуття незручності і намагається самостійно позбавитися від провокуючого свербіж фактора. Якщо у вихованця дуже висока серообразование, найкраще проводити постійні чистки з використанням особливих засобів. При цьому обробка повинна проводитися не тільки з зовнішньої частини, але і з внутрішньої. . Дуже часто основою звернення господарів кішок до ветеринара, стають отити. Це процес запалення, що розвивається в результаті впливу безлічі факторів. Спровокувати запалення, а ще свербіж і біль, можуть проникла в вухо вода, переохолодження або ж паразитарні інвазії. Отит завжди супроводжений загальним зниженням резистентності організму. Виникнення отиту супроводжено підвищенням місцевої, а в більшості випадків, і загальної температури тіла, зниженням апетиту, порушенням в стані тварини – кіт неспокійно поводиться, часто чеше вуха, може обурено нявкати під час почісування вух. Без допомоги ветлікаря виявити основний провокуючий фактор важко, тому найкраще звертатися до ветеринарної клініки, де не тільки проведуть ретельну перевірку, а й призначать адекватне лікування. . Основою того, що кішка трясе головою і чеше вуха, можуть стати алергічні реакції. Нестандартну реакцію імунної системи можуть викликати чужорідні білки, що знаходяться в кормах, деякі ліки, а ще засоби, що застосовуються господарем тварини під час «купальних процедур» і догляду за вушними раковинами. При діагностованих харчових алергічних реакціях, потрібно видалити дратівливий фактор і замінити корм, переглянувши раціон харчування в кінці кінців. Призначаються кортикостероїдні засоби і нестероїдні протизапальні препарати, що дозволяють зняти запалення. . Захворювання, викликане мікроскопічним вушних кліщем. Отодектоз або вушна короста, відрізняється виникненням сильного свербіння у тварини в області вуха і появою поганого запаху. Мікроскопічні паразити вибирають для власного існування внутрішню частину вушної раковини і зовнішню частину слухового проходу. Крім сильного свербіння, отодектоз супроводжується виділенням нестандартного ексудату з вуха, часто з домішками гною. Інфікування вушним кліщем може відбуватися не тільки у кішок, що мають безкоштовний доступ на вулицю, а й у абсолютно вихованців проживають в будинку.
  • Ектопаразити . Поразка покриву шкіри кішки ектопаразитами, здебільшого блохами, призводить до великих наслідків. Падає загальна імунний захист, можливий розвиток алергічні реакції на тлі блошиних укусів. Стрибаючи по всьому тулубу тварини і паралельно регулярно кусаючи його, блохи провокують свербіж, що поширюється також і на вуха. . Поразка вушної раковини патогенними грибками, призводить до розвитку запалення. Дуже часто у ветеринарній практиці у кішок діагностують отит, спровокований грибками роду Малассезія. Необхідно відзначити, що дані мікроорганізми вважаються частиною нормальної мікрофлори і не викликають відмінних змін, при хорошій роботі імунітету. Як тільки імунний статус зменшується, грибки і бактерії починають активно розвиватися, провокуючи свербіж і інші відмінні симптоми отиту.
  • Пошкодження механічного типу . Основою травми вушного каналу у кішки, можуть стати чужі предмети, що застрягли в вусі. Пошкодження тканинних структур вуха може з’явитися і в разі довгого причісування лапами. Утворюється гематома, що призводить в подальшому до запалення. Без уваги залишати не потрібно такі ж зміни. Слід звернутися в клініку, де за допомогою спецінструменту (отоскопа), доктор зможе виявити основну причину, що викликала сильний свербіж і хвилювання кішки.
  • Вода в вушному каналі . Причина, що з’являється часто у господарів кішок, які не дотримуються правил безпеки під час «купальних процедур» вихованця. Після попадання води у вушний канал, підсвідомо кішка почне трясти головою і чесати вухо лапами, намагаючись позбутися від неприємних почуттів. Експерти радять під час» купальних процедур » кішки, вставляти у вуха спеціалізовані ватні тампони, а вже потім купання, акуратно промаківать непотрібну воду за допомогою ватних паличок. і доброякісні нові утворення . Пухлини у вушній раковині діагностуються практично нечасто, якщо порівнювати з ураженнями інших органів і систем. Але в більшості випадків при надмірному розростанні тканинних структур сальних залоз або залоз, які продукують сірчаний секрет, з’являються пухлини. Це здебільшого доброякісні утворення, але які здатні перероджуватися в злоякісний перебіг. Тому без уваги залишати такі ж зміни не рекомендується.

Діагностика та лікування допустимих хвороб

Поява у кішки свербіння в області вух не зобов’язана залишитися без уваги власника. Для постановки точної причини, що спровокувала дискомфорт у вухах у тварини, потрібно проведення ретельної діагностики. Проводитися загальний клінічний огляд, велику увагу приділяють зоні ураження.

Ветеринар застосовує спеціалізований прилад-отоскоп, що дає можливість досліджувати не тільки помітні частини вушної раковини, але і заглянути вглиб. Отоскопія надає можливість візуалізувати цілісність барабанної перетинки, наявність патологічного ексудату в вусі і встановити ступінь запалення.

Обов’язково беруть зішкріб з ураженої ділянки для подальшого дослідження під мікроскопом. При підозрі на бактеріальний отит у кішки, проводять бакпосев на поживних середовищах, що дає можливість визначити чутливість патогенів до антибіотиків.

Після постановки діагнозу, доктор призначає терапію, після цього володар продовжить тварина лікувати в домашніх умовах. У разі виявлення отитів бактеріального походження, призначаються спеціалізовані краплі, які мають протимікробну дії. Грибкові отити лікуються краплями з протигрибковим ефектом. При цьому курс терапії набагато тривалий.

Якщо основою свербіння у вусі стала алергія, проводитися Діагностика з метою виявлення чужорідного білка, який спровокував своєрідне зміна в організмі. В основному, основою свербіння у вухах ставати харчова алергічна реакція. Видалення вирішального фактора призводить до нормалізації роботи організму.

Профілактика

Профілактичні заходи надзвичайно важливі для усунення розвитку патологій в області вух у домашніх кішок. Володар кішки повинен дотримуватися кількох головних правил, а конкретно:

  1. Систематично проводити огляд вушного каналу кішки і проводити своєчасну чистку за допомогою спеціалізованих препаратів. Для видалення сірки і її розм’якшення, застосовуються спеціалізовані клінсери, що володіють м’яким впливом і не викликають алергічні реакції. Чи не пропонується в якості попередження отитів, застосовувати спреї, в їх основі протимікробні засоби. Користі від подібних препаратів виявиться меншою, а шкоди для організму більше.
  2. Своєчасні обробки від екто і ендопаразитів. Навіть ті кішки, які не мають безкоштовного доступу на вулицю, можуть бути вражені блохами, що провокують свербіж після укусу не тільки у області вушних раковин, але і по всьому тілу. . Під час» купальних процедур » кішки, володар повинен не допустити проникнення вологи в вушної каналу. Якщо це сталося, необхідно швидко видалити непотрібну воду з вух за допомогою ватних паличок.
  3. Запобігання переохолодження. З метою попередження розвитку самих різних хвороб запального характеру в вухах, велике значення має уникнення протягів. Не варто дозволяти лежати тварині під час спеки року під кондиціонером, а в зимову пору року тривало бути на вулиці.

Серед профілактичних заходів головне місце займає зміцнення захисних сил організму. Більшість хвороб систем організму, тісно пов’язане з порушенням імунного стану. Ослаблення імунітету призводить до появи запалень, алергічних реакцій, бактеріальних і грибкових отитів, спровокованих умовно-патогенною мікрофлорою, в нормі, що не дає про себе знати.

З метою зміцнення імунітету, кішці потрібно давати комплекси вітамінів і мінералів, стежити за моціоном, прибирати вплив стресових факторів. При появі відмінних симптомів нездоров’я у кішки, важливо вчасно звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. Це дасть можливість не запустити патологічний процес і не дати можливості розвинутися серйозних ускладнень.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close