Коли у цуценят змінюються зуби

Прекрасне здоров’я нового члена сім’ї-основна турбота його власника. Предметом для гордості кожного господаря є здорові, добре сформовані зуби улюбленця.

У всіх представників домашніх собак існує два набори зубів-тимчасові (молочні) і часті. Відзначено, що черговість заміни тимчасових зубів на корінні або часті, фактично однакова у собак великих, середніх і дрібних порід. Різниця може з’явитися в термінах заміни і прорізування.

Характерною особливістю великих порід, вважається те, що момент заміни молочних зубів на часті набагато менше, ніж у їх побратимів маленького розміру.

Час і порядок випадання зубів

Новонароджені малюки абсолютно позбавлені зубів. Це пов’язано з їх непотрібністю. Щенята знаходяться на молочному вигодовуванні і не потребують пережовування твердої їжі. Через 3-4 тижні після виникнення на світ, у цуценят деяких порід собак з’являються перші зубки, що називаються тимчасовими або молочними. В основному, це стосується великих порід собак.

Цуценята карликових і декоративних порід істотно пізніше власних дуже великих побратимів, обзаводяться першими тимчасовими зубами. Це відбувається у віці 1,5 місяців. Важливо стежити за прорізуванням і подальшим розвитком тимчасових зубів.

Правильно розвинені щелепи надають всього 28 молочних зубів. Вони розподіляються порівну між верхньою і нижньою щелепою. У виріс цуценя першими з’являються Клички (всього 4 штуки), далі з’являються різці в кількості 12 штук і премоляри або ж корінні зуби – 12 штук.

У цуценят змінюються зуби почавши з віку 5-7 місяців. Залежно від приналежності до конкретної породи, терміни прорізування і тривалість процесу може змінюватися. Але як правило усереднено терміни зміни зубів займають від 1.5 до 2 місяців.

Часті зуби у собак міцні і їх більше. На відміну від тимчасових, яких всього 28, постійних зубів вже 42. Вони розподіляються рівномірно на нижній і верхній щелепі, крім молярів. На нижній щелепі їх більше на 2.

Насамперед зміна молочних зубів відбувається в області різців, далі у віці 5.5-6 місяців, починають посте5пенно випадати молочні моляри і премоляри. На завершальній стадії випадають ікла, спочатку внизу, потім зверху. До віку 7 місяців, всі молочні зуби вже повинні покинути щелепу.

Коли випадають молочні зуби, хворобливість і виражений дискомфорт з’являються нечасто. Буває, що порушення в процесі зміни зубів, можуть загальмовувати процес або нагнітати патологічні зміни. На процес заміни можуть впливати індивідуальні особливості організму, внутрішньоутробні патології.

Помітивши, що процес зміни тимчасових зубів на часті у цуценяти пригальмувався або йде не як годиться, рекомендується звернутися до ветлікаря.

Як прорізуються у цуценяти нові зуби

Процес зміни зубів у цуценят німецької вівчарки, сенбернара і ротвейлера, відбувається майже не помітно для господаря. Іноді потрібне втручання з боку лікаря. Цього ж неможливо сказати про дрібних породах.

Це пов’язують з харчуванням, адже у цуценят декоративних і карликових порід в раціоні переважають м’які корми, відсутні кістки, дуже часто спостерігатися проблеми з появою прикусу (породні особливості). На цьому тлі змінюються молочні зуби невчасно, перешкоджаючи нормальному проходженню постійних зубів.

У дорослої собаки має бути 42 здорових зуба, а тимчасових всього 28. Це пов’язано з тим, що у цуценят до зміни зубів, немає корінних зубів, що знаходяться в глибокій частині пащі. У міру зростання цуценя, все кістки змінюються, виникає корисне і вільний простір для постійних премолярів.

У більшості випадків, остання пара премолярів може не з’явитися зовсім. Ветеринари стверджують, що це не проявляється на стані прикусу і якості пережовування їжі, але в якості племінного застосування такої собаки, з’являються сумніви.

Є думка, що тимчасові зуби абсолютно позбавлені коренів. Подібна думка неправильно, адже без кріплення зуби просто випали б. Насправді в момент перш ніж молочний зуб випав, його корінь самостійно розсмоктується, даючи поживні речовини, а саме кальцій, для нових постійних зубів, присутніх в яснах. Міцний тимчасовий зуб, що не має наміру залишати власне місце, вказує на те, що постійний який знаходиться під ним зуб, не до кінця сформувався.

Симптоми початку прорізування зубів важко не помітити. Щеня починає активно тягнути все в рот і пробувати на зуб. Причина такої поведінки-відчуття незручності свербіння в момент прорізування зубів. Тварина може гризти тверді предмети – меблі, взуття і навіть дроти.

Не допустити подібну поведінку не можна, а ось замінити неїстівні предмети на корисності, цілком. Можна придбати цуценяті спеціалізовані іграшки, які мають шорстку поверхню для зниження свербіння. Чудово підійдуть для вгамування свербіння яблука, морква і спеціалізовані ласощі.

Особливості догляду за зубами в період прорізування

Хороші міцні зуби-показник прекрасного здоров’я собаки. для того щоб зуби у вихованця були здоровими, потрібно організувати збалансоване правильне харчування. Важливо звернути власну увагу на вміст кальцію, фосфору і фтору – невід’ємних елементів хорошого зуба.

У період зміни зубів, харчування цуценя добре збагачувати домашнім сиром, кефіром, сирами і овочами. Проконсультувавшись з ветлікарем, можна почати додавати дитині в корм риб’ячий жир, пивні дріжджі або масло обліпихи.

Чудовий результат виходить при прийомі цілих комплексів мінералів і вітамінів. Крім зубів, буде зміцнюватися і загальний скелет собаки.

Процес зміни зубів нечасто представляє проблеми для власника і його вихованця, але потрібно дуже ретельно контролювати його. Буває, що молочні зуби у цуценят не випадають вчасно, створюючи перешкоду для нормального прорізування постійних. У даних випадках слід звернутися до ветлікаря за допомогою. В основному, доктор призначає видалення.

У період зміни зубів, цуценята нечасто відчувають погане самопочуття. Вони залишаються рухливими, допитливими і веселими. Рідше відзначається підняття показників температури тіла, зниження апетиту або відмова від корму. Спостерігається млявість і розлад травлення.

Експерти радять вводити в раціон більше протеїнових елементів, а ще не допустити контакт тварини зі стресами. Не рекомендується на період зміни зубів у цуценяти, планувати поїздки і довгі прогулянки. Не можна допустити переохолоджень і сильних перегрівів. Перевтома дитини може зменшити захисні сили організму.

Існує упередження що проводити імунізацію не рекомендується в період зміни зубів. Це зовсім не так. Доведено, що період зміни зубів зовсім не впливає на стан цуценя після вакцинації.

Люди, які заводять домашніх чотириногих, повинні створити всі умови, для того щоб вихованець був здоровим.

Уважне ставлення до власного вихованця і організація правильного догляду під час зміни зубів у цуценяти, дозволять пройти цей період дуже затишно і непомітно.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close