Кролики породи Баран

Серед декоративних тварин популярні зайці породи Баран.

Вони відрізняються власним розміром і симпатичною мордочкою з горбинкою на носі.

У таких тварин своєрідний зовнішній вигляд завдяки звисаючим вушках.

Зайці породи баран спокійні, милі і добрі, їх легко утримувати і розводити.

Дані породи баран

Зайці породи баран отримали власну цікаву назву завдяки контурах мордочки. Широкий лоб, що звисає вуха і ніс з горбинкою злегка нагадує голову барана. Тварини швидко набирають у вазі, тому їх відносять до підвиду м’ясних кролів.

 • середня вага гризунів наближається від 4 до десяти кілограм;
 • довжина тулуба близько 70-73 см;
 • голова масивна з пухкими щоками;
 • забарвлення шерсті всілякий: коричневий, чорний, сірий, блакитний.

Ця порода кроликів, мабуть, одна з найбільш спокійних і миролюбних. Їх слуховий апарат влаштований таким чином, що звірята не сприймають навколишні звуки (вушної апарат закритий якимсь анатомічним полотном). Незважаючи на те, що зайці породи баран відносяться до м’ясного виду і популярні серед фермерів, їх люблять розводити в ролі вихованців проживають в будинку. Вони відгукуються на власну кличку і піддаються дресируванню.

Походження і зовнішній вигляд

Порода була виведена ще в далекому 1850 році. Для отримання породи схрещували бельгійського велетня і англійського висловухого. У Німеччині звірята завоювали найбільшу популярність, завдяки цьому країна вважається історичною батьківщиною. Декоративний заєць баран-найболючіший серед інших порід.

Існує багато різновидів цієї породи. Вони зустрічаються в Англії, Німеччині та Франції. У будь-якій країні селекціонери працювали над поліпшенням виду. Тварини стійкі до найрізноманітніших умов клімату. Їх привезли в Росію пару десятиліть тому, з того часу вони отримали популярність у фермерів. Тривалість їх життя близько 10-12 років.

Висячі довгі вуха стали ознакою мутації. Сьогодні ця особливість тварин надає їм велику популярність. Змикаючись на голову, вушка створюють корону. Цікаво з’ясувати, що у певних кроликів-баранів довжина вух може досягати 70 см, а ширина 15 см.для зручності вуха іноді кріпляться на голові спеціалізованими кліпами.

 • масивна голова і широкі груди;
 • м’яка і гладка шерстка;
 • носик з горбинкою;
 • пухкі щічки;
 • довгі вуха, що утворюють корону на голові;
 • прилеглий до тіла хвіст.

Зміст кроликів не викликає ніяких складнощів. Гарний і ласкавий заєць сподобається кожному дорослому, а у дитини викличе захоплення.

Догляд та гігієна

Як уже писалося вище, зайці цієї породи не потребують якоїсь особливої гігієни. Важливо дотримуватися простих правил, які дадуть можливість прожити тварині здорове і безтурботне життя.

Рекомендації з гігієни:

 1. Оглядайте вушка. У міру забруднення необхідно їх чистити звичайної вушної паличкою або ваткою намотаною на сірник. Процес повинен проводитися акуратно і з періодичною періодичністю. Щоб не пошкодити барабанну перетинку, не варто глибоко пропихати ватяну турунточку.
 2. Вичісуйте шерсть. Дану процедуру рекомендується робити систематично, оскільки на хутрі з’являються ковтуни, які викликають попрілості і свербіж шкіри.
 3. Остригайте кігті. Стригти кігтики зайцям необхідно 1 раз в 4-5 місяців.
 4. Проводите вакцинацію проти міксоматозу.

Важливо! Купати висловухих кроликів не рекомендується (тільки в екстрених випадках, наприклад, після діареї).

Ветеринари запевняють, що під час миття з шкіри змивається захисне мастило, а ще після водних процедур Вухань можуть легко застудитися. Брудну шерсть можна протерти вологою ганчірочкою, а інші забруднення тварини злизують самостійно.

Особливості харчування

Зайці цієї породи в залежності від того в якому вони знаходяться віці, потребують 2-3 разовому харчуванні. Їжу рекомендується давати в один і той же час. Новий продукт повинен вводитися потроху, починаючи з невеликої порції.

Склад корму рекомендується такий:

 • сіно і гілки дерев і чагарників (сіно повинно бути завжди в клітці гризунів);
 • овочі (у вигляді ласощів, 2-3 рази протягом тижня): морква, капуста, кабачок;
 • Комбікорми (2 рази на день, 1 ст.л. або 40-80 г на кілограм ваги).
 • зернові культури (овес, пшениця).
 • фрукти (у вигляді ласощів, 1-2 рази протягом тижня): груші, банан, яблуко (профілактика запорів).

Потрібно пам’ятати про чисту воду, яку необхідно щодня оновлювати. Заєць баран потребує мінералах, тому в клітку тварині можна класти шматочки крейди і соляні камені.

Особливості догляду

Висловухі зайці відносяться до гризунів, тому завжди знаходяться в пошуках що-небудь погризти. Тому все, що може погризти тварина доведеться прибирати (особливо проводки від техніки). Рекомендовано відпускати звірка для прогулянок по будинку на 2-4 години, інший час вихованець може бути в своїй клітці. Для затишного проживання йому необхідно створити всі необхідні умови.

Важливі моменти в догляді за твариною:

 1. Клітка повинна бути в 5-6 рази більше зайця.
 2. Всередині повинен бути невеликий будиночок або перевернута велика чаша, де б тварина могла сховатися.
 3. Будиночок Вухань не повинен стояти на протязі і прямих сонячних променях. Але біля нього повинна бути хороша вентиляція і освітлення.
 4. Зайці цієї породи дуже охайні, тому потрібно простежити, куди спорожняється тварина, туди і встановіть лоток. Вони без проблем привчаються до лотка, чистити який слід день у день.
 5. Поїльник і чашу для їжі краще закріпити в клітці, щоб звір не перевернув ємності.

Висловухі барани люблять увагу, тому з ними іноді необхідно грати. Для них можна, як придбати, так і зробити своїми руками різні іграшки з дерева, картону або паперу. Це можуть бути м’ячики, лабіринти, непотрібні старі книги, які вихованець міг би порвати. Якщо пухнастику не приділяти значний час увагу, він може висловлювати агресію з метою на себе звернути увагу.

Особливості розведення кроликів породи баран

Розведення цієї породи кроликів просте. Тварини повністю дозрівають для розмноження вже в 6 місяців. На превеликий жаль, зайці барани не дуже плідні. Максимальний приплід за один окрол – це 4-7 малюків.

Для правильного розмноження розводити кролиць починають ще з самого їх народження, коли кроленят поділяють за статевою ознакою і станом організму. Вважається, що коли самка може досягати трирічного віку, вона не дозволяється більше до розмноження, так як пологи призводять до її смерті.

ВИРОЩУВАННЯ висловухих баранів не відрізняється нічим від Розведення інших порід кроликів. Для злучки відбирають здорових особин, яких перед розмноженням відгодовують тільки якісної і корисною їжею.

Різновид

Зайці породи баран мають кілька варіантів. Тварини відрізняються між собою забарвленням, довжиною шерсті, вагою, розмірами тіла і вух, а ще походженням. Кожен підвид цінується по-своєму. Але з’єднує їх одне-це наймиліші тварини, які мають довгі звисаючі вушка.

Французький баран

Підвид вперше з’явився в Англії в дев’ятнадцятому столітті, шляхом гібридизації висловухого зайця і німецького велетня. Завдяки цьому схрещування були отримані особини масою до восьми кілограм і з довжиною вух до 50 см.підвид відрізняється швидким збільшенням живої ваги. Зайці породи Французький баран завоювали власну велику популярність досить швидко.

Основні характеристики кроликів підвиду французький баран:

 • масивне тіло;
 • пухкі щоки;
 • широкий лоб;
 • невелика мордочка;
 • забарвлення шерсті всілякий (сірий, плямистий, білий, блакитний);
 • велика голова.

Основною особливістю цієї породи вважається відмінна корона на середині голови. Завдяки дружньому характеру французький баран може стати прекрасним другом і улюбленим вихованцем.

Карликовий баран

Зайці породи Карликовий баран з’явилися не так давно, вони найменші. Карликовий баран став улюбленим декоративним тваринам. Карликовий заєць породи баран має компактні розміри і невелику вагу — всього 1,2-1,9 кг Порода має довгі вушка, короткі лапки, широке статура і коротке хутро.

Порода вперше з’явилася в Нідерландах і за швидкий час знайшла популярність і у нас. Карликовий кроленя має стоячі вушка, які протягом певного часу обвиснуть, їх довжина у великих особин становить 25 см.забарвлення може бути дуже різним.

Левиноголовий карликовий баран

Порода виникло не так давно. Виведена в Бельгії. Кроликів отримали шляхом схрещування карликового і лисячого зайця. Маленький звір має невимогливий характер. Власну назву порода отримала за рахунок довгої шерсті (гриви) на мордочці гризуна (навколо голови і шиї), яка нагадує Лева. Шерсть нещільна, але м’яка. Забарвлення може бути всілякий.

Мейсенські барани

Підвид виник шляхом схрещування англійської та французької породи кроликів баранів. Перша особина з’явилася в Мейсені. Важать тварини від 3 до п’яти кілограм. Хребет у цього підвиду правильно вигнутий, торс подовжений, мускулатура кремезна. Шия коротка, голова широка із зігнутим носом. Вуха широкі, на середині голови створюють корону. Шерсть гладка, однотонна.

Англійські барани

Це древній вид кроликів. Цей декоративний звір не схожий на інші дуже довгими (близько 65 см) і широкими (до 16 см) вухами, які навіть перешкоджає руху тварини. Задні ноги у англійського барана набагато перевершують довжину передніх, що робить тіло тварин візуально нижче. Їх шерсть коротка і щільна. Вага може досягати до п’яти кілограм. Вихованець потребує дбайливого власника. При неправильному догляді і відношенні заєць стає боягузливим і диким.

Вельветовий баран

Порода з’явилася практично недавно в Австралії і Канаді. Були схрещені дуже маленький баран і заєць-рекс. Підвид ще поліпшується, тому важко говорити про якісь стандарти. Тварина по дотик нагадує плюшевого ведмедика. Шерсть щільна, оксамитова і м’яка. Найбільша вага 3 кг.

Німецький баран

Добрі і грайливі зайці, які вперше виникли в Нідерландах. Вага тварин може бути від 1,2 до 1,7 кг.кінцівки укорочені, вуха широкі і обвислі, тулуб масивний. Колір шерсті може бути чорним, сірим або коричневим. Шерстка гладка, не вимагає спеціального догляду.

Ворсистий баран

Підвид трапився від голландського барана. Зайцям підвиду ворсистий баран властива дуже висока пухнастість і дуже велика різноманітність забарвлень хутра. Породу вивели в Америці практично недавно. Вага від 1,5 до двох кілограм. Тулуб круглий з невеликою мордочкою. Вихованці дуже ласкаві і грайливі. Вимагають дуже високої уваги і догляду за шерстю.

Голландський баран

Виведені в Голландії в 1950 році. Голландський баран найбільш затребувана порода кроликів в світі. Вони не залишать байдужим нікого. Важать від 0,9 до 1,8 кг. Мають плескату мордочку, товсті кінцівки і тулуб. Шерсть м’яка і ніжна на дотик. Забарвлення дуже різний. Зайці ручні і спокійні.

Позначки:, , ,
close