Купання собак

Одним з головних аспектів підтримки здоров’я собаки, вважається чистота. У це поняття входить постійна чистка зубів, вух і купання.

У зв’язку з особливостями фізіології будови організму, собак не слід купати часто, але робити це потрібно систематично.

Кожна порода тварини має власні специфіки, але головне не забути врахувати, що після тривалих прогулянок на шерсті і лапах вихованця збираються бруд і пил. Їх потрібно вчасно видаляти, щоб в загальному зберегти здоров’я тварини.

Для чого купати собак

Зрозуміло, мити собаку після будь-якого відвідування вулиці-погана ідея. Занадто постійні водні процедури, тим більше з використанням шампунів і інших косметичних засобів, можуть привести до втрати природного жирового мастила. Спеціалізований шар захисту потрібен шкірі для усунення сухості і тріщини.

Експерти радять купати собак не більше 1-2 разів протягом місяця. Плановість водних процедур повинна розраховуватися персонально для будь-якої тварини. Беруться до уваги породні особливості, активність тварини, участь у виставках. Але день у день після відвідин вулиці собаці обов’язково необхідно мити лапи і обмивати живіт теплою водою. В обов’язковий повсякденний моціон повинні бути включені рассчесиванія вовни і видалення грудочок бруду з вовни.

Раніше існувала думка, що тварині досить купатися 1-2 рази протягом року – після сезонних линьок. Основою цього виступало відсутність особливих засобів для купання, придатних тваринам. Водні процедури, що проводяться для собак, включали в себе застосування шампунів для шкіри людини голови або ж мило. Ці продукти абсолютно не підійдуть для собак, так як шкіра вихованців проживають в будинку має інший рН. Використання коштів для шкіри людини руйнують захисний ліпідний шар і сушать її.

Сучасний фармакологічний ринок препаратів для тварин представлений значною кількістю засобів, безпечних в застосуванні для вихованців. Засоби не тільки шкіру роблять вологою, запобігаючи її сухість, але і паралельно зміцнюють шерсть.

Багато вихованці не проти повалятися в земля або піску, побігати через калюжі або поритися в смітті. Під час прогулянки шерстний покрив собаки не тільки сильно вимазується, але і вбирає погані запахи. Якщо собака живе в квартирі, її слід буде мити частіше, ніж тварин, що живуть за межами будинку. Собак декоративних порід слід купати ще частіше, так як вони не тільки ходять по килимах, а й часто сплять в хазяйської ліжка.

Тваринам, які проживають в місті, також потрібно влаштовувати водні процедури на постійній основі. У великих містах в атмосфері міститься в собі велику кількість пилу і речовин хімії.

Природно, після прогулянок в осінній або зимовий час, тварині обов’язково необхідно мити лапи. Це дасть можливість уникнути забруднення підлог і знизить небезпеки зараження вихованця глистами, інфекцією або ж від впливу хімічних реагентів, що знаходяться в грязі з вулиці.

Як викупати собаку

Привчати собаку до водних процедур слід потроху. На відміну від кішок, собаки води не бояться, але можуть погано ставитися до самого процесу намилювання і змивання шампуню.

Щоб вихованець краще ставився до невід’ємних гігієнічних процедур, потрібно створити дуже комфортні умови для цього. Важливо дотримуватися кількох правил:

  1. Приготувати ванну. Важливо вибрати сприятливу температуру води для купання. Вона не повинна бути холодною або гарячою. Рекомендується, щоб температура води, становила 37.5-38 градусів. Варто подумати і про зручність розміщення тварини у ванній або іншої ємності.
  2. Намочити шерсть . Як тільки тварина поміщено в ванну, необхідно приступити до процедури. Спочатку необхідно дуже і дуже уважно намочити шерсть собаки, направляючи водяний струмінь від шиї до області крупа. Прекрасно підходить душ ручний. Також можна застосувати глечик або ківш для поливання тварини. Важливо стежити за тим, щоб вода не потрапляла в вушні раковини і очі тварині. Голову в області морди рекомендується витирати окремо мокрою ганчіркою після закінчення головного купання.
  3. Нанесення засобу . Підібраний за типом шерсті шампунь наносять на вологу шерсть і м’якими масажними рухами втирають засіб в шкіру, прямуючи від шиї до області крупа.
  4. Змивання і нанесення кондиціонера . Теплою водою змивають піну з тулуба тварини, уникаючи попадання піни в очі, рот або вуха улюбленця. Після того, як шампунь змитий, можна нанести спеціалізований кондиціонер для вовни. Це дасть можливість зробити шерсть улюбленця м’якою і блискучою.
  5. Сушіння . Завершивши купати вихованця, шерсть необхідно прекрасно висушити. Для цього підійде великий рушник. Будь-яка собака, навіть в тому випадку, якщо вона добре витерта рушником, може почати трести шерстю по сторонам, позбавляючись від надмірної вологості. До цього потрібно приготуватися і прибрати всі предмети навколо.

Для досягнення найбільшого ефекту сушіння можна застосувати фен. Фен краще застосовувати на невеликій швидкості, щоб звук від апарату був тихіше і щоб не обпекти шкіру собаки,.

Якщо вихованець не готовий до сушіння феном, краще не примушувати тварина нервувати, і просто витерти шерсть рушником.

Собак маленьких розмірів купати простіше. Для водних процедур підійде не тільки ванна, але і великий таз або раковина (для карликової породи). Якщо тварина тривожиться перед тим як купатися, потрібно його заспокоїти, ласкавого поговорити або ж пригостити ласощами.

Велика за розмірами собака не завжди охоче залазить у ванну, тим більше якщо абсолютно не звикла до водних процедур, в даному випадку добре, якщо у ванній кімнаті є душова кабіна. Великі тварини відчувають себе ще більш комфортним у відкритих просторах.

Невід’ємна частина-правильне, поступове привчання тварини до водних процедур. Простіше привчити цуценя і в міру дорослішання тварини, тільки підкріплювати ефективний досвід. Дитину простіше викупати і відвернути.

У дорослому віці, якщо тварина ніколи не купалося, привчити його буде набагато проблематичніше. Господареві слід бути готовим до найрізноманітніших курйозів, наприклад, спробам вистрибнути з ванни і втекти.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close