Поїлки для котів: різновиди та рекомендації щодо вибору

Поїлки для котів: різновиди та рекомендації щодо вибору - Ветеринар

Кішки, як і будь-які інші тварини, потребують води. Доступ до неї має бути постійним. Якщо котики не отримуватимуть необхідної кількості рідини на день, то рівень їхньої активності може істотно впасти.

Поїлки для котів: різновиди та рекомендації щодо вибору - Ветеринар

Відсутність води призводить до несприятливих для здоров’я вихованців наслідків. Для котів потрібно правильно підбирати поїлки, яких у продаж надходить досить багато.

Вимоги

Поїлка для вусатого вихованця є обов’язковим атрибутом, як і годівниця. Її також потрібно підбирати ретельно, щоб не припуститися помилки при виборі. Збираючись до магазину в пошуку відповідної моделі, необхідно мати на увазі, яким вимогам повинна відповідати високоякісна поїлка.

 • Конструкція має бути зроблена з високоякісних і екологічних матеріалів, які в контакті з водою не стають позитивним середовищем для розмноження небезпечних мікроорганізмів.
 • Поїлка має бути зручною. Котики повинні мати можливість попити практично в будь-який час, не стикаючись з перешкодами.
 • Конструкція має бути такою, щоб її можна було легко вимити або почистити, якщо буде необхідно.
 • Поїлка має бути зібрана якісно. Усі деталі мають бути на власних місцях.

В іншому випадку автоматична модель не запрацює правильно і користі від неї не буде.

Певні вимоги пред’являють не тільки щодо поїлок для кішок і котів. Вода теж має бути ідеально придатною для таких тварин, які живуть вдома.

 • Рідина в поїлках обов’язково завжди має бути свіжою і чистою. У ній не повинні плавати шматочки корму або шерстки вихованця. За цим важливо стежити.
 • Температура води не має бути дуже високою або дуже низькою. Бажано, щоб вона була домашньої температури.
 • Саму ємність, з якої улюбленці п’ють, необхідно обов’язково утримувати в абсолютній чистоті. В іншому випадку посуд може перетворитися на осередок інфекції для тварин.

Асортимент поїлок на даний момент просто величезний. Вибрати гідний варіант можна на будь-який гаманець і смак. Господарі кішок можуть придбати просту поїлку звичайного вигляду або ж більш сучасну автоматичну модель з непоганим набором опцій. Необхідно розглянути, які різновиди котячих поїлок існують і якими властивостями вони володіють.

Миска-поїлка

Ця модель являє собою звичайну чашу великої глибини, в яку з висоти водний струмінь легко падає або тече спеціальним жолобком. У багатьох випадках натиск рідини, що подається конкретно в чашу, є здатність регулювати на свій розсуд. Схожі різновиди поїлок вельми популярні, якщо в будинку живе небагато кішок — одна або дві.

З 2-ух чаш

Ця популярна модель котячої поїлки являє собою пару ємностей, які знаходяться одна над одною. Чашечка, що знаходиться вгорі, зазвичай має менші розміри і маленькі отвори, через які вода безперешкодно тече в набагато більшу нижню чашу.

У таких конструкціях застосовується насос заглибного типу. Здебільшого поїлки, які складаються з 2-ух чаш, працюють, не видаючи шуму. Схожі моделі вельми популярні, якщо в будинку проживають невеликі кошенята або незліченна безліч дорослих вихованців. Це можна пояснити тим, що у виробах з парою чаш передбачається хороший обсяг і великі показники стійкості. Завдяки цьому одночасно кілька тварин можуть одночасно вживати чисту воду.

Фонтан-поїлка

У зоомагазинах можна зустріти особливий автоматизований придатний для пиття фонтан. У конструкції аналогічних моделей теж є дві чаші, але над верхньою розміщений великий купол у формі півкулі. Вода в таких виробах виштовхується за допомогою насоса вгору з середньої половинки пристрою, після цього тече по округлих стінках і пересувається в чашу, що розташована внизу.

Подібні варіанти котячих поїлок дуже затребувані і мають цікавий вигляд.

Будь-які автопоїлки мають кілька позитивних якостей над звичайними мисками. Ознайомимося з ними.

 • В аналогічних пристроях, чи то водоспад, чи то фонтан, рідина регулярно буде в рухомому стані. Таким чином відбувається успішна імітація проточного ставка.
 • У цих пристроях водні потоки завжди збагачуються киснем, оскільки чаші для пиття не закриваються, а залишаються відкритими.
 • Дзюркотливі потоки води інстинктивно притягують велику увагу до себе котиків і ще раз нагадують про те, що їм варто трохи попити.
 • У сучасних автоматизованих поїлках розраховане оперативне поповнення нестачі рідини в резервуарі завдяки наявності допоміжної ємності у всій конструкції.
 • Воду в автоматизованих моделях дозволяється не міняти близько 5 діб. Обумовлено це тим, що в подібних екземплярах є резервуари, які розраховані на значний обсяг води (зазвичай до 10 л).
 • Схожі ємності вкрай корисні, якщо господарі вирушають у поїздку. У продажу можна зустріти подібні моделі, які вважаються компактними або складними. Дорожні екземпляри дуже затребувані. Для них не потрібно виділяти дуже багато порожнього простору в сумці або валізі.
 • Конкретні різновиди подібних поїлок, наприклад, ніпельні, сприяють збереженню гарного вигляду вихованця завдяки відсутності промокання шерстки під час пиття. Цей фактор особливо цінується людьми, які тримають удома котів з довгою і насиченою шерстю.

Крім того, автоматизовані поїлки споживають дуже мало електричної енергії — від 6 до 12 Вт. Подібну якість особливо цінують економні господарі кішок і котів. Що стосується гучності цих пристроїв — у цьому питанні вони перебувають на одній сходинці з холодильником. Навіть вночі, коли в будинку всі сплять, робота автоматичної поїлки не дратує і не заважає сну.

Незважаючи на великий список хороших якостей, не обійшлося тут і без недоліків. Сучасні автопоїлки для котиків дуже часто засмучують споживачів великою ціною. Звичайні ємності, які працюють на батарейках або від електричної мережі, обходяться в сущі копійки, а ось на автоматизовані варіанти доведеться розщедритися.

В автоматизованих моделях потрібно іноді і вчасно робити заміну фільтрів очищення. Здебільшого, робити це доводиться кілька разів протягом тижня.

Зрозуміло, тут все може залежати від подачі рідини і електроживлення. В останньому варіанті велика ймовірність того, що вусатий друг залишиться без необхідного пиття, коли власників довго не буде вдома. Ні до чого хорошого це точно не призведе.

Поїлки для котиків роблять з тих чи інших матеріалів. Цей момент безпосередньо впливає на фінальну ціну конструкції. Дуже часто в продажу можна зустріти поїлки, виготовлені з такої сировини.

 • Екологічний пластик. З подібного недорогого матеріалу роблять котячі поїлки недорогого класу. Їх можна знайти в найрізноманітніших магазинах у широкому асортименті кольорів.
 • Керамічні. Моделі, у виробництві яких застосовується кераміка, вирізняються великою надійністю. Вони виконують поїлки більш стійкими під час пиття.
 • Метал. У цьому випадку мається на увазі хромований метал або нержавіюча сталь. З цієї сировини виходять найнадійніші поїлки. Плюс до цього, вони є одними з дуже комфортних, якщо користуватися ними під час подорожей.

В електричних моделях автопоїлок дуже часто є спеціальне прогумоване покриття. Воно застосовується, щоб конструкція не перекидалася.

Автоматизовані поїлки діляться за формою водоподачі.

 • Поїлки, в яких є фонтан у середній або бічній частині. Рідина, що весь час виливається, в аналогічних моделях може стати не тільки елементом втамування спраги, а й джерелом захопливого проведення часу вихованця, коли господаря немає вдома.
 • Чаші з куполом, по якому стікають водяні потоки. Аналогічний екземпляр стане найбільш оптимальним рішенням для тих вихованців, які бояться зайвого шуму, оскільки працюють тихо.
 • Моделі з водним струменем, що витікає з резервуара. Така конструкція автоматизованих пилок вважається традиційною. Такі моделі більше підійдуть тим улюбленцям, які вважають за краще пити воду з відкритого крана.
 • Моделі, влаштовані за типом поїлок для птахів. Тут маються на увазі конструкції з ніпелем. Ці поїлки вважаються оригінальними.

Зазвичай їх купують господарі породистих кішок.

Як підібрати?

У широкому асортименті найрізноманітніших поїлок вибір відповідного варіанту зазвичай не викликає складнощів. Головне, спиратися на низку головних критеріїв.

 • Краще купувати поїлки, випущені популярними марками. Найнадійніші конструкції сьогодні роблять у Європейських країнах. Брендові моделі роблять із надійних матеріалів, та й служать вони набагато довше. Поїлки від незрозумілих виробників, куплені у вуличних крамницях, можуть шкодити організму котиків.
 • Вибираючи поїлку, необхідно обов’язково враховувати те, яка кількість вусатих буде нею користуватися. У розплідник рекомендується ставити фонтан великих розмірів. Якщо ж у будинку живе лише один кіт, то буде цілком достатньо однієї чаші зі спадаючою зверху цівкою води. Така модель і коштує не дорого, і коту її вистачить.
 • Не менш важливо мати на увазі і матеріал, з якого виконана поїлка. Легку модель із пластику вихованець може ненавмисно зрушити з місця і пролити все на підлогу. Дуже часто коти рухають легкі моделі із пластику. Якщо їх у будинку багато, то для них рекомендується купувати набагато стійкіші та важчі варіанти з металу або кераміки. Їх буде складніше зрушити з місця або перевернути.
 • Головне не забути врахувати і доступність зміни фільтрувальних деталей у конструкції. Купуючи котячу поїлку, потрібно переконатися, що всі витратні деталі на підібрану модель є в продажу і їх можна досить легко поміняти власними руками.
 • Потрібно брати до уваги і шумовий рівень, що виходить від обраних пристроїв у хорошому стані. Бажано перевіряти всі задані параметри в магазині до самого придбання. Таким чином ви зможете з’ясувати, чи не заважатиме конструкція власною роботою членам сім’ї, порушуючи їхній спокій.
 • Потрібно завжди пам’ятати і про переваги самих тварин, вибираючи поїлку. Наприклад, абіссіни, бенгали та інші представники власних порід, що рухаються, більше люблять пити з фонтану. Що стосується довгошерстих улюбленців — їм краще купувати моделі з куполом. У цих пристроях рідина не розбризкується, завдяки чому шерстка котів не мокне.
 • Дизайн поїлки теж береться до уваги. Якщо з’явилося бажання придбати більш модну і цікаву модель, то можна вибрати варіант з блакитним підсвічуванням.

Це надмірно яскрава поїлка, яка потішить і власників, і вихованця.

Рекомендації для догляду

Не залежно від того, яку модель поїлки ви обрали для власних улюбленців, за нею потрібно правильно і вчасно доглядати. Якщо йдеться про автоматизований екземпляр, то знадобиться контролювати його стан у технічному плані. Крім того, знадобиться проведення декількох дій.

 • Перед тим як уперше застосовувати конструкцію, потрібно вимити її, але не застосовувати для цього агресивні засоби для чищення і хімікати. Можна користуватися засобами для миття для посуду. Після чого поїлку необхідно обов’язково буде залишити сушитися.
 • Після поїлку теж потрібно буде регулярно мити. Так, щоб врятувати насос від вапна, можна використовувати есенцію оцту. Від агресивної домашньої хімії потрібно відмовитися.
 • Далі пристрій знадобиться виставити на ідеальну і жорстку поверхню, на якій він не буде гойдатися. Розмістіть поїлку в тому місці, де вона буде перебувати весь час і де точно не буде нікому заважати, раптово вставати на шляху. Будь-яку поїлку рекомендується ставити подалі від будь-яких електричних приладів з метою гарантії безпеки.
 • 1 раз на кілька днів знадобиться вливати в поїлку чисту воду. Частота такої процедури залежить від того, який об’єм резервуара в конструкції і безпосередньої кількості кішок у будинку, які використовують поїлку. Рекомендується заливати в резервуари дистильовану воду — це найбільш оптимальний варіант. Її температура має бути наближеною до кімнатної.
 • Якщо автомат у купленому виробі функціонує безперервно, то раз протягом тижня його потрібно буде вимикати, після цього повністю розбирати і піддавати ретельному промиванню всі складові конструкційні елементи. Фільтр теж входить до списку таких елементів — не забудьте про нього.
 • Автоматичну поїлку не потрібно вмикати в електричну мережу, якщо в ній відсутня чиста вода або трапляється якась несправність (навіть найнесуттєвіша).

Доглядати за сучасними автоматизованими поїлками для кішок не складе ніяких труднощів і просто. Головне — діяти акуратно, тим паче коли потрібно розбирати і мити всі деталі пристрою.

Нехтувати цими процедурами не слід, інакше можна нашкодити і вихованцям, які питимуть воду з пристрою, і самій поїлці.

Чому тварини відмовляються пити з автопоїлок?

Більшість котів вважаються доволі норовливими і часто показують власний характер. Часто це може виникати оригінально — кіт може почати пити водопровідну воду, з раковини або унітазу, відмовляючись пити воду, що налита в мисці, всупереч спробам господаря перевчити вихованця. Деякі улюбленці власне розливають рідину. У подібної оригінальної поведінки є власні пояснення.

 • Можливо, вода, що ви налили в мисочку, має не найкращий смак.
 • Неправильна температура води також відштовхне кота від її вживання. Дуже холодною або надмірно гарячою вона не повинна бути ні за що.
 • Котики не п’ють з мисок, зроблених з матеріалів, що виділяють різкі і погані запахи. Цей фактор потрібно передбачати ще на стадії вибору відповідної поїлки в магазині.
 • Якщо пити воду з поїлки коту некомфортно, щось заважає, то він не буде її використовувати.

Під час використання конструкцій, у яких є функція фільтрації, таких, як правило, немає проблем, тому що воду там не потрібно регулярно міняти і вона не псується. Якщо ж ви помітили, що тварини, поки п’ють з поїлки, регулярно проливають воду або перекидають і перевертають саму ємність, то це вкаже на те, що її виготовлено із занадто легкого матеріалу, який не вирізняється стійкістю. З подібних моделей котам пити теж не дуже зручно, через що вони можуть відмовитися від їх експлуатації. Крім того, самих власників не втішатиме те, що вихованець регулярно виливає всю воду на підлогу.

Як навчити кошеня пити з поїлки?

Багатьох власників кішок цікавить, як їх можна привчити до такої поїлки з молодого віку. Складного в цьому нічого немає. До електричної миски кошеня вийде пристосувати так.

 • Спочатку приверніть увагу пухнастика до купленого гаджета. Це можна зробити, застосовуючи смачні запахи, тим більше якщо ви придбали модель ніпельного типу.
 • Стару і звичайну миску з водичкою відразу ж з власного місця прибирати не слід. Залишати її там, де вона і була, потрібно до того часу, поки вихованець до кінця не звикне до нової поїлки.
 • Майте на увазі — привчити до автоматичної моделі дорослого кота буде досить важко. З маленькими кошенятами справа буде проходити швидше і легше.
 • Для початківців вусатих користувачів автоматизованих поїлок рекомендується купувати подібні моделі, де є ширша чаша. Чим об’ємнішою буде миска з рідиною, тим охочіше кіт питиме з неї.

Зрозуміло, ці рекомендації щодо адаптації кошенят до автопоїлок є базовими.

Багато що залежить від характеру вихованця, його породи. З боку господаря першочергово необхідно потурбуватися про чистоту самої поїлки і зручність її застосування. При дотриманні цих умов кошеня швидше підлаштуватися до нової ємності.

Рейтинг хороших моделей

Асортимент сучасних поїлок для котів широкий як ніколи. Розглянемо невеликий рейтинг дуже відомих і затребуваних моделей від популярних і невідомих виробників.

Cattit

Це чудова поїлка, зроблена у формі горщика з квіточкою або невеликого відерця. Такі незвичайні моделі випускає знаменитий бренд Hagen Inc. У цих конструкціях є насос, який працює досить тихо, до себе не привертаючи занадто багато уваги. Щоправда, ця модель не дуже безшумна, щоб ставити її в спальні. Насос у ній об’ємний і дуже легко піддається заміні.

Feed-Ex Spring

Фонтан азіатського виробництва. Має низьку вартість і має незвичайне оформлення дизайнером. З боку поїлка схожа на біде з пісуаром. Обсяг резервуара в такій конструкції становить 1,8 л. Швидкість роботи насоса можна налаштовувати, однак навіть за мінімальної потужності він функціонує досить шумно. Носик крана води враховує наявність 2-ух додаткових насадок. Конструкція, що знаходиться всередині, проста і зрозуміла.

RainDrop

Миска у вигляді фонтана з вигадливим дизайном. Ціна залежить від варіанту виконання. У продажу можна зустріти моделі із пластику, нержавіючої сталі або кераміки. Резервуар розраховується на 1,8 л води. Форма моделі кругла, тому її можна придбати для відразу декількох тварин. Робота насоса не дуже гучна, є щільний фільтр, який здатен працювати протягом чотирьох тижнів.

Ferplast Vega

Це поїлка-фонтанчик від виробника з Італії. Виконана із пластику і має дизайн, який найкраще впишеться в приміщення ванної або кухні. Для залу ця модель навряд чи підійде. У ній присутні змінні фільтри на вугільній основі, а ще має місце хороший об’єм резервуара, що становить 2 л. Електричний насос у цих моделях функціонує без непотрібних шумів, є здатність регулювати силу водного потоку.

Savic Cascad

Ця модель зустрічається в продажу рідше за інших. Вона має солідні розміри, однак при цьому води вміщує всього 1,5 л. Дизайн у таких екземплярів простуватий і практично не привертає уваги. Пластик, з якого виготовляють ці системи, вирізняється гарною якістю, рівною поверхнею і чудовою обробкою.

Збирання-розбирання таких конструкцій не викликає особливих складнощів.

Drinkwell 360

Це поїлка у формі кола. Резервуар у ній в себе вміщує цілих 3,8 л води, що вважається прекрасним показником. Є знімні насадки-виливи, які дають можливість ставити необхідну кількість водяних струменів. Дизайн цих моделей вважається цікавим і привабливим, що приваблює багатьох покупців. Корпус роблять з нержавійки або дуже якісного пластику.

Позначки:, , , , , , , ,
close