Вологі корми для котів преміум-класу: компоненти, бренди, вибір

Вологі корми для котів преміум-класу: компоненти, бренди, вибір - Ветеринар

Сьогодні власне вологі корми для котів, особливо еліт-класу, вважаються прекрасним варіантом харчування вихованців, які проживають у будинку. Такі корми мають зручне дозування, ідеальну консистенцію і найголовніше — максимально справжній склад.

Вологі корми для котів преміум-класу: компоненти, бренди, вибір - Ветеринар

Подібний варіант харчування підійде для тварин будь-якого віку і порід. Для того щоб не припуститися помилки під час вибору і придбати дійсно збалансований корм найкращої якості, вивчимо рейтинг найкращих брендів, відгуки покупців, а ще специфіки кожного певного продукту.

Особливості складу

Рідкий котячий корм має деякі особливості. Коли заходить мова про суміші еліт-класу, то головна особливість ховається в консистенції та інгредієнтах. Мокрий корм вважається найоптимальнішим для харчування домашніх кішок. І правда, більшість власників таких тварин думають, що краще підбирати сухі суміші, ветеринари з ними не згодні. Як вважають професіонали, консистенція подібних сумішей, тим паче зі шматочками желе або м’яса, є найкращою для улюбленців, які мешкають у будинку.

Крім цього, їхній склад ретельно перебуває під контролем і вважається повністю натуральним. У них не буває подібних добавок, як штучні барвники, консерванти або ароматизуючі речовини.

Основними елементами складу вологих кормів вважаються:

 • м’ясо;
 • птиця;
 • субпродукти;
 • шматочки овочів;
 • мінеральні добавки та комплекси вітамінів;

Більшість виробників до складу власної продукції також включають крупи в мінімальних кількостях.

Вологі корми вважаються прекрасним варіантом готового харчування. Вони мають збалансований склад, необхідну поживність і полегшують власникам кішок процес утримання тварин.

Мінуси і плюси

Як і у будь-якого іншого корму, у мокрого є власні мінуси. Як ключові з них можна відзначити такі моменти.

 • Групова частка будь-якого інгредієнта вказана приблизно. Здебільшого цього недостатньо, особливо коли говоримо про харчування великої тварини, у якої раціон має бути повністю збалансований у точній відповідності, а не приблизно.
 • Корм м’який, а це означає, він не допомагає тварині не допустити появу каменю на зубах. Тому господар тварини повинен потурбуватися про додатковий захист ротової порожнини власного вихованця.
 • Фахівці відзначають у складі продукції деяких брендів занадто високий вміст білка рослинного походження і невисокий — тваринного. Це означає, що для отримання добової дози всіх потрібних речовин, кішці доведеться з’їсти порцію більшого обсягу, ніж це рекомендовано.

Але відразу варто обмовитися, що ці мінуси стосуються далеко не всіх брендів, що пропонують продукцію еліт-класу.

Якщо, наприклад, ми говоримо про плюси такого готового правильного харчування, то їх набагато більше і вони вагоміші, ніж його мінуси.

 • Досить низька ціна. Ціна кормів еліт-класу не дуже висока і фактично будь-який господар кота або кішки має можливість отримати його, а, беручи до уваги економну дозовану витрату корму, таке харчування ще й вигідніше.
 • Збалансований і безпечний склад. Немає необхідності давати власному вихованцеві додатково якісь вітамінні або мінеральні добавки. І не потрібно буде переживати з приводу безпеки складу такого рідкого корму.
 • Великий вміст м’яса і, тому, необхідного білка. Якщо порівнювати з аналогами більш доступної категорії цін, корми еліт-класу вважаються м’яснішими і ситнішими для котів.
 • Багато виробників виробляють цілі лінійки рідких кормів, що призначаються для конкретної категорії тварин. Іншими словами, їхня продукція представлена на ринку у великому асортименті.

Цей продукт зараз представлений у великому асортименті, який умовно можна розділити на групи.

Упаковка

За таким критерієм усі вологі корми еліт-класу діляться на дві великі групи.

 • Реалізуються в консервних банках. Такі різновиди харчування для кішок теж відносяться до категорії рідких, оскільки в процентному відношенні вміст вологи в них становить 50-70% від усієї маси. Такі консерви призначаються для разового харчування — 1 банка на один прийом їжі.
 • Випускаються в м’яких упаковках. Здебільшого, такий корм має більш недорогу вартість, і його консистенція рідша, ніж у варіанті, який був першим. На вітринах можна знайти пачки, що призначаються для одного годування і декількох, але ветеринари пропонують підбирати власне перший варіант.

Якоїсь великої різниці між цими двома видами немає, крім щільності та консистенції їхнього вмісту. У першому варіанті корм більш пресований, а ось другий — м’який, нібито розтікається, з твердими частинками їжі. Який власне вибрати, будь-який господар вихованця вирішує самостійно.

Призначення

Сьогодні більшість виробників випускають цілі лінійки вологих кормів для кішок еліт-класу, що призначаються для тварин конкретного віку і для певних цілей. Дуже часто на вітринах магазинів можна помітити такі корми:

 • корм для кошенят для щоденного годування;
 • стандартне харчування для дорослих котів;
 • дієтичний корм для вихованців, схильних до надмірної ваги;
 • корм для стерилізованих тварин;
 • корм для котів старше 7 років;
 • харчування, яке призначене для вихованців з короткою або довгою шерстю;
 • цілющий рідкий корм для попередження хвороб шлунково-кишкового тракту;
 • корм для кращого очищення каменю на зубах;
 • гіпоалергенне вологе харчування.

Не у будь-якого виробника в товарній лінійці є всі описані вище різновиди рідкого корму еліт-класу. У певних компаній подібних назв всього 3:

 • для звичайних тварин;
 • для стерилізованих котів.

Однак фахівці все ж пропонують підбирати за можливості більш прийнятний вихованцеві за віком, статтю і станом організму корм. Так його господар може бути впевненим у тому, що кіт отримає всі необхідні поживні речовини і буде прекрасно себе почувати.

Частота застосування

Перед придбанням необхідно ретельно вивчити упаковку продукту, так як власне на ній виробник вказує інформацію, яка стосується того, наскільки часто кішку можна годувати власне цим продуктом. За цією ознакою всі вологі корми еліт-класу поділяють на дві великі групи.

 • Призначені для щоденного годування вихованця. В аналогічній продукції склад ідеально збалансований, як і консистенція. Під час отримання такого харчування не з’являється потреби в пошуках додаткових джерел корисних речовин.
 • Вологий корм у вигляді ласощів. Подібний варіант харчування навіть для більшості досвідчених заводчиків вважається новинкою. У подібної продукції унікальний склад і щодня годувати кішку таким кормом не рекомендується, а ось давати його 1-2 рази протягом тижня у вигляді ласощів для різноманіття допускається.

Вологі корми еліт-класу для котів у наш час випускають не тільки у великому асортименті, а й різні виробники, і іноді господарі так і не можуть визначитися з брендом, якому справді є сенс віддати перевагу. Для полегшення цього вибору пропонуємо вивчити список найкращих виробників вологих кормів для котів еліт-класу.

Рейтинг найкращих марок

Різноманітність виробників цього виду готового харчування для побутових котів сьогодні велика. У наш топ увійшли тільки дуже хороші з них, якість продукції яких підтверджують не тільки необхідні сертифікати, а й відгуки покупців.

 • “Брит Преміум” — країна-виробник Чехія. Такий корм можна придбати виключно в спеціальних магазинах. Він вирізняється великим вмістом справжнього м’ясного білка в складі, великим спектром вітамінних і мінеральних добавок і максимально низькою вартістю, яка абсолютно виправдовує його хорошу якість.
 • Hill’s — популярна лінійка вологих кормів для котів. Зараз в асортименті бренду представлено понад 15 різних видів цього продукту, що дає можливість підібрати ідеальний раціон для тварини різного віку і з будь-яким станом організму. Збалансований склад, пачки для разового застосування і хороша вартість, доступна кожному, — це те, що визначає продукцію Hill’s.
 • Pro Plan — чудовий вологий корм, який складається з цілої серії різних видів оздоровчого, дієтичного та звичайного харчування для тварин будь-якого віку. Реалізовується фактично скрізь, а не тільки в спеціалізованих магазинах. Склад збалансований, невисокий вміст натуральних консервантів і абсолютна безпека для вихованця.

Продукція таких 3 брендів сьогодні вважається дуже популярною і найкращою. Її якість підтверджують і ветеринари, і звичайні господарі кішок, які відзначають, що їхні тварини стали дуже міцними, активними і здоровими.

Як підібрати?

Вирішивши годувати власне кошеня або дорослу кішку вологим кормом еліт-класу, її господар приймає правильне рішення. Але щоб потім не засмутитися в ньому, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій.

 • Потрібно вибрати харчування, що підходить конкретній тварині, з урахуванням її віку, стану організму і статі.
 • Купувати рідкі корми краще в спеціальних магазинах і точках продажу, які зможуть довести якість власного товару належними сертифікатами.
 • Не варто бігти за дешевизною такого корму. Необхідно купувати продукцію, перевірену часом і схвалену фахівцями, саме так можна бути впевненим у її якості.
 • Перед придбанням необхідно перевірити цілісність упаковки: якщо вона порушена, від такого корму необхідно відмовитися. Усередині вже найімовірніше почнуть розвиватися хвороботворні мікроби, які зіпсують якість корму і завдадуть шкоди тварині.

Вологі корми еліт-класу для котів вважаються прекрасним варіантом для їх щоденного годування. Підбираючи і застосовуючи їх відповідно до вищевикладених рекомендацій, у цьому зможе переконатися будь-який господар таких тварин.

У наступному відео ви можете подивитися огляд кормів різних класів для котів.

Позначки:, , , , , , , ,
close