Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Шпіц-це популярна собака в Інтернеті із зовнішністю маленького ведмедика. Це миле істота відноситься до категорії кімнатних декоративних тварин. У світі налічується близько 20 видів собак породи Шпіц. Вони можуть бути самого різного розміру і забарвлень. З’єднує їх одне: вони дуже легко підкорюють серця власним виглядом.

Історія походження шпіца

Вперше шпиці були відзначені в Німеччині. Предком в більшості випадків вважають торф’яну і собаку Рютімейера. З XIV по XVIII століття породу називали шпіц-зунд. У той час таких псів застосовували на важких роботах. Але з середини XVIII століття німецька знати запримітила цю породу і почала її поліпшення. За сто подальших років вийшло зробити менше шпіца в практично три рази. Предки важили близько 18 кг, після селекції стали до 6-7 кг.

В кінці Дев’ятнадцятого століття королева Вікторія ввела моду на маленьких «ведмежат» в Англії. Були створені клуби і проводилися виставки. Умова до ваги посилилося, особин важче 3,5 кг для участі в змаганнях не брали.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Різновиди шпіців і їх опис

Дивовижна характерна риса представників цієї породи-візуально тіло нагадує квадрат. Вони приблизно однакові по висоті і ширині. Всі різновиди шпіців відносяться до довгошерстих тварин. Ділять їх на п’ять груп:

 • дуже маленькі (карликові) — зростання не більше 20 см;
 • Малі — від 23 до 29 см;
 • середні — від 30 до 38 см;
 • Великі — від 42 до 50 см;
 • вольфшпіци — від 43 до 50 см.

Все залежить від виду шпиці мають різні характеристики породи, власні переваги, і недоліки.

 • Грайливий. З ним не засумуєш.
 • Мила зовнішність.
 • Мирний характер, співіснують з домашніми вихованцями.
 • Дружні з дітьми. Енергії хоч відбавляй.
 • Легко дресируються.
 • Витривалі, життєву тривалість в середньому 15 років.
 • Мають вроджені сторожові якості, без страху кинуться на захист господаря.
 • Наявність хутра надає можливість утримувати таку собаку в північних широтах.
 • При бажанні привчається ходити в туалет будинку (на пелюшку).
 • Не завдає шкоди домашнім речам.
 • Будучи цуценям схильні до частих переломів.
 • Неправильний прикус-біда багатьох шпіців, через це дуже часто відвідують ветеринара.
 • Догляд за густим підшерстям вимагає багато часу. Знадобиться постійно вичісувати пса.
 • Шпиці можуть успадковувати цілий букет хвороб. З цим необхідно боротися і лікувати.
 • Гучні в проявах радості.
 • З величезними труднощами переносять розлуку з господарями.

Увага! Для неактивних господарів висока необхідність таких собак до ігор буде тягарем.

Німецький шпіц

Шпіц породи» Німецький » живе в середньому 13-15 років.

Стандартно всесвітнім нормативам визнані наступні забарвлення:

 • кремовий;
 • сірий;
 • коричнюватий;
 • темно-чорний;
 • абсолютно білий.

Для дрібних собак допускається наявність плям. Німецькі шпиці зовні схожі на квадрат. Хвіст загорнутий бубликом. Передня частина грудей і шия оточені довгою шерстю. Аналогічне прикраса і на хвості.

Гроссшпиц (великий)

Середня життєва тривалість 12-14 років. Добрий пес. Легко для сім’ї уживається навіть з птахами і кішками. Компаньйон для прогулянок пішки. Ця порода собак отримала незвичайну популярність в Голландії та Англії.

Зовні — той же квадрат, але вже з лисячою головою клиноподібної форми. Вуха розміщені недалеко один до одного. Розвинена грудна клітка, обрамлена пухнастим коміром.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Вольфшпиц (звичайний)

Сірий кеесхонд вольфшпіц-найпопулярніший вид німецьких шпіців. Якщо перекласти з німецької «вольф» — це вовк. Але схожість тільки частково зовні і сумнів до чужинців, висока кмітливість. В іншому шпіц-чудовий друг для будь-якої сім’ї.

В середньому ці собаки доживають до 12-16 років. Зростання і вага псів відчутно більше, ніж у сук такої ж породи. У період линьки необхідний дуже ретельний догляд за шерстю. Легко пристосовуються до будь-яких умов, легко можуть жити на вулиці. Переносять погано спеку через густого підшерстя.

Цікаво! У шістнадцятому столітті вольфшпіци працювали в берегової зони, охороняли морські судна. Тому в той час у них було прізвисько «баржеві» собаки.

Миттельшпиц (середній)

Цей підвид схожий на невелику юркую лисицю. Як і всі шпиці, має високо посаджений хвіст бубликів, що знаходяться поруч вушка і ножицеподібний прикус. Середня життєва тривалість 13-15 років.

Під час ходьби і бігу міттельшпіц злегка пружинить. Лапки і хвіст з пухнастим очосом. Згідно з нормами, такого різновиду шпіца допускається мати забарвлення з плямами. Легко виконують команди власників. Не переносять одноманітність і однотонність.

Цікаво! Міттельшпіц доброзичливий собака, але не потерпить крику і побиття від власників. Вона вимагає поваги, але строгість теж повинна знаходитися.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Кляйншпиц (невеликий)

Німецький невеликий шпіц доживає до п’ятнадцяти років. Слухняний друг. Дивовижна здатність даного типу тварин-відчувати настрій господаря. Не дарма їх називають собаками блакитних кровей.

Психіка досить нестабільна. Сильно ревнують, якщо господар приділяє увагу комусь більшою мірою, ніж їм. Страждають від нестачі спілкування. Досить егоїстичні пси. Якщо кляйншпіц незадоволений, він негайно бурхливо це продемонструє.

Японський шпіц

Середня довжина життя 11-16 років. Такий різновид шпіца виведена з низькорослих сибірських лайок. Ця порода показує прекрасне здоров’я, відсутність генетичних хвороб і витривалість. Рідко буває реакцій алергії або проблем з серцево-судинною системою.

Зовні собака справляє враження досить потужною і міцною, не звертаючи уваги на порівняно невеликі габарити. Лапи і хвіст покриті подвійним шаром вовни, що додає ваги і зовнішнього об’єму.

Користується дуже великою популярністю в Країні висхідного сонця, потроху завойовує країни Західної Європи. Характерна риса японського шпіца-фактично немає запаху на території, де він живе. Велика ступінь соціалізації.

Увага! Дуже недовірливий і насторожений пес. Сильна прихильність до господарів пенсійного віку і дітям.

Померанський шпіц

Померанський шпіц-різновид примітивного типу цієї породи. Допустима вага цього карликового пса — 3,5 кг.доживає до 13-15 років. Вперше з’явилися померанські шпіци на березі Балтійського моря, в містечку Померані, звідти і подібна назва.

У тринадцятому столітті вони потрапили від типових людей в руки аристократії, потім до палацу королеви. Свого часу жорстко конкурували з пекінесами за популярністю у придворної знаті. Зовні ці милі тварини нагадують м’яку іграшку.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Екстер’єр померанського шпіца подібний великим породам. За нормами бувають різного забарвлення. Допустимі плямисті. Але білі собаки повинні бути сніжного кольору, без жовтого відливу і натяку на темні цятки.

Поведінка-непосидючі, веселі, енергійні. Основний плюс-легко сходяться з оточуючими, якщо знадобиться можна на певний період часу залишити у знайомих. Але таке дружелюбність відноситься до людей. До решти собакам ніякої радості шпіц не проявить. Буде відстоювати власну територію і випроваджувати не бажаних гостей.

Американський ескімоський шпіц

Собаки середніх розмірів. Вага псів досягає 16 кг.живуть до 16 років. Місце проживання-США. Ця порода-щось усереднене між померанцями і німецькими шпіцами. Забарвлення допустимо чисто білий або кремовий, без плям.

Не агресивні, не звертаючи уваги на розміри. Легко співіснують з людьми різного віку. Неквапливі і акуратні, їх можна залишати з дітьми. Досить гучні в проявах емоцій і не переносять розлуку.

Фінський шпіц

Згідно з історичним документом, цю породу вивів народ Суомі, а відшукав у Фінляндії і закріпив у дослідженнях французький мандрівник. Собака виведена конкретно для полювання. Хоробрі, кмітливі і віддані тварини. За власного господаря будуть битися до останньої краплі крові.

Займатися дресируванням з цими псами потрібно з молодого віку і методично збільшувати навантаження. В даному випадку виросте покірний, вміє контролювати себе охоронець.

Увага! Як будь-яка мисливська порода, фінський шпіц зобов’язаний мати можливість кожен день багато бігати.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Гренландська собака

Гренландсхунд-середніх розмірів пес. Звичайна вага 30-35 кг.доживає до 13 років. Дуже давня порода, є припущення, що предками є дикі вовки.

Верхова собака для їзди по засніжених територіях. Помічники в полюванні на ведмедів, лосів і моржів. Безумовно не домашня собака, їй необхідний простір і повітря.

Ведмежий шпіц

Назва хоча і ведмежа, але в дійсності Ці маленькі собаки лише зовні схожі на ведмежат. Найбільша вага-3 кг.живуть довго, до 16 років. Екстер’єр відмінний від усіх шпіців. Морда злегка плеската і круглої форми. Щоки з рясним очесом.

Це абсолютно не мисливець, скоріше домашня прикраса. Декоративна собака. Унікальність цієї породи в тому, що якщо пес обласканий і любимо, він буде копіювати звички власного господаря. Якщо господар веде активний життєвий образ, ведмежий Шпіц з радістю його підтримає. Якщо, навпаки, любитель тиші, пес легко буде заповнювати вечора в спокійній комфортній атмосфері.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Італійський шпіц вольпино

Вольпіно Італьяно, різновид палацових порід. Дуже рідше зустрічається, в світі тільки пару сотень представників даного типу. Походження-Італія. Довжина життя до 14 дет.

Цікаво! У всесвітньо відомого скульптора Мікеланджело була собака породи вольпіно.

У 1965 році такий вид був під загрозою повного зникнення. Вовняний покрив вольпіно дуже жорсткий і рівний. Гавкіт їх сильний, незрівняний з розмірами. Тому собака була тривалий час застосована у вигляді охоронця полів і будинків в Італії.

Євразійський шпіц

Зовні це певна помісь Лева, ведмедика і вовка. Таке унікальне комбінування вийшло після схрещування чау-чау і вольфшпіца. В результаті вийшов доброзичливий, помірний, усміхнений пес. Сильне темпераментне істота-ідеальний друг для будь-якої сім’ї.

Собака може послужити прекрасним супутником для прогулянок і в той же час, відчувши небезпеку, кинеться в бій. Середня вага 30 кг. життєву тривалість близько 12 років.

Увага! Не захоплюйтеся частими водними процедурами. Сильно насичена шерсть біля самої основи шкіри євразійських шпіців ускладнює процес висушування. Тому собака може захворіти.

Карело-фінська лайка

Мисливська порода. Дуже сильно поширена в Фінляндії і в північних широтах Росії, де її називають карелка. Цю породу отримали в результаті схрещування фінської лайки з олонецкой і Карельської собакою.

Види шпіців їх опис і характеристика плюси і мінуси породи - Ветеринар

Гордість російського собаківництва. Чудовий мисливець, якого беруть на птахів, хутрового звіра, кабана і навіть ведмедя. Не звертаючи уваги на те що розміри таких собак менше, ніж у звичайних лайок, в силі і спритності карело-фінські їм нічим не поступаються. Тривалий час карелок застосовували як охоронців будинків: вони голосно і дзвінко гавкають.

Азартна і витривала тварина. Легко дресирується, можна утримувати як в будинку, так і на вулиці. Не переносить грубості з боку власників, злопам’ятна. Займатися з собакою потрібно постійно, почавши з дуже і дуже невеликого віку.

Шпіци-віддані захисники і охоронці. Подивіться дуже уважно на точні характеристики кожного підвиду, щоб купити для себе правильного вихованця.

Позначки:, , , , , , , ,
close