Як і чим годувати кішку?

Як і чим годувати кішку? - Ветеринар

Кішка, як і будь-який інший домашній вихованець, потребує правильного і збалансованого харчування. Саме від цього може залежати загальний стан організму і настрій тварини. Будь-який господар, який має кішку, зобов’язаний знати, як її потрібно правильно годувати. Виключно при дотриманні цієї умови можна говорити про хороше здоров’я та енергійність вихованця. Сьогодні ми детально розберемо всі наявні правила годування цього милого звірка.

Правила харчування

Кішки — це популярні і широко популярні тварини, які живуть вдома, яких дуже люблять більшість людей. Здебільшого, ці вихованці невибагливі і невимогливі в питаннях харчування, втім це зовсім не свідчить про те, що в якості їжі вони можуть споживати все підряд. Кішок необхідно годувати правильно, виконуючи певний режим. Розглянемо кілька важливих правил годування таких милих тварин.

 • Постарайтеся не робити мішанину в мисці вихованця. Деякі люди намагаються з окремих компонентів зробити для кішки реальну кашу. Це марне заняття — кішка все одно буде з усієї маси підбирати власне те, що їй необхідно найбільше. Всі інші складові, навіть у тому разі, якщо вони мають крихітні розміри, залишаться в чашці і можуть незабаром зіпсуватися.
 • Врахуйте той момент, що кішки досить примхливі до температури споживаної їжі. У цій ситуації на перше місце виходять інстинкти. У природному середовищі проживання дикі кішки починають споживати їжу відразу ж після вдало закінченого полювання, поки м’ясо ще не встигло охолонути. Крім того, шляхом проведення конкретних експериментів довели, що холодна їжа набагато гірше засвоюється котячим організмом.

Але і занадто гарячою їжа, звичайно, теж бути не повинна, інакше вихованець може обпектися.

 • У годуванні котів допустимі експерименти. Органолептичні властивості дуже важливі для таких вихованців. Але потрібно враховувати, що в цьому питанні кожна окрема особина має власні власні переваги. Наприклад, одній кішці сподобається новий корм, куплений господарем, а інша виявиться більш консервативною і віддає перевагу звичайному раціону перед новими введеннями.
 • У їжі для кішки повинні бути білки і вітаміни. з подібним харчуванням тварина буде здоровою і енергійною, шерстка буде в прекрасному стані.
 • Не потрібно годувати кішок тільки м’ясом або тільки рибою. Дуже багато домовласників, на превеликий жаль, думають, що можна давати тваринам тільки такі продукти. Ця думка неправильна. Харчування обов’язково має бути досить різним. Так, дикі особини вживають у їжу м’ясо птахів і маленьких гризунів, поїдаючи здобич одночасно з усім вмістом у її шлунку — травами і насінням.
 • Потрібно спочатку визначитися з тим, який власне корм ви збираєтеся давати кішці . Дозволяється давати або тільки сухі, або виключно справжні корми. Не нехтуйте цим основним правилом, інакше можна спровокувати хронічні захворювання кишково-шлункового тракту. Головне не забути врахувати, що сухі корми і продукти справжнього походження не можуть перетравлюватися одночасно. Завдяки цьому потрібно заздалегідь вибрати на користь конкретного типу харчування тварини.
 • Якщо ви все таки захотіли годувати власного улюбленця власне сухими кормами, то вам необхідно купувати виключно якісні продукти преміум або супер-преміум класу. Крім дуже високої якості та насиченості, такі корми вирізняються наявністю профілактичних раціонів. з подібним харчуванням тварина завжди буде здоровою та активною.
 • Харчування кішки обов’язково варто вибирати відповідно до її фізіологічного стану. У період вагітності та годування раціон має бути максимально збалансованим за кальцієм і білком. Досить важливо приділяти велику увагу вмісту таурину. Стерилізовані та кастровані тварини повинні харчуватися таким чином, щоб споживати менше калорій, щоб вихованець не набрав вагу і в нього не було ожиріння.

Про те, чим власне слід годувати кота при тому чи іншому захворюванні, потрібно з’ясувати у ветеринара.

 • Дорослих кішок потрібно годувати в одному і тому ж місці в будинку. У звірка має обов’язково бути своя власна окрема мисочка з відділеннями для їжі та води. Їжу і готові консерви не можна давати холодними.
 • Необхідно звертати свою увагу і на ступінь свіжості продуктів. Вони завжди мають бути якісними.

Усі перераховані правила вважаються досить важливими. Їх потрібно дотримуватися, якщо ви дбаєте про здоров’я кішки.

Годування натуральними продуктами

Як говорилося вище, розпорядок прийняття їжі для кішок слід вибрати заздалегідь. Можна годувати вихованця натуральними або сухими кормами. Дуже багато домовласників віддають перевагу конкретно продуктам справжнього походження. Основою такого харчування вихованця зазвичай виступає м’ясо. Ветеринари рекомендують давати кішкам такі м’ясні продукти:

 • телятина і яловичина;
 • індичка та курка;
 • м’ясо зайця;
 • морська риба невеликої жирності;
 • дитячі м’ясні пюре з овочами.

Кішок досить важливо годувати тільки правильно приготованим м’ясом. Його рекомендується відварювати й обов’язково чистити від кісточок, тим паче якщо йдеться про куряче м’ясо. Рибою подібних вихованців допускається годувати не дуже часто — не більше 1 разу протягом тижня. Що стосується дитячих пюре, які продаються в багатьох магазинах, — їх ветеринари пропонують давати маленьким кошенятам або великим особинам, які мають певні складнощі, пов’язані зі шлунково-кишковим трактом.

Улюбленою стравою багатьох котиків є курячі голови. З першого погляду, в подібних продуктах немає нічого корисного і потрібного для тварин, але в них міститься вагомий відсоток білків, колагену, вітамінів і кальцію. Влаштовує таке харчування і багатьох власників, оскільки курячі голови — це доступний субпродукт, який корисний навіть для вагітних особин.

Але врахуйте, що кістки, наявні в подібних продуктах, можуть нашкодити тварині — це основний недолік.

Рекомендується подавати котикам курячі голови в такому вигляді:

 • найкраще взяти голови курчат-бройлерів, а не дорослих птахів, оскільки тонкі кісточки молодих особин легше розгризаються і перетравлюються;
 • голови мають бути трохи помороженими протягом кількох діб;
 • варити курячі голови не рекомендується;
 • в один прийом їжі котику не слід давати більше 1-2 курячих голів;
 • не можна давати такий продукт частіше 2 разів протягом тижня;
 • обов’язково прибирайте дзьоб;
 • якщо годуєте кошеня, то для нього курячі голови бажано розрубувати на дві половинки.

Більшість людей цікавить, чи можна давати кішкам овочі.

Зрозуміло, можна і навіть необхідно, тому що вони вкрай корисні, але зовсім не всякий котик погоджується їсти таку їжу. Овочі потрібно згідно з правилами вводити в раціон вихованця. Робити це потрібно так, щоб він навіть не зрозумів, що в його їжі є такі нудні для нього компоненти. Найкориснішими для котиків овочами вважаються:

 • морква і буряк;
 • салат і капуста цвітна;
 • гарбуз і кабачки.

У раціоні кішки не повинні знаходитися такі продукти, як баклажани і помідори. Це можна пояснити тим, що в складі перерахованих овочів є певні речовини, які можуть погано позначитися на здоров’ї вихованця. Якщо тварина не відмовляється від звичайних овочів, то їй не забороняється подавати їх у сирому вигляді або додати дуже мало рослинної олії.

Якщо ж кішечка категорично відмовляється приймати в їжу овочі, то її можна обхитрити, додавши їх до м’ясних продуктів. У цьому разі звірятко і не зрозуміє, що їсть не те, що хоче, і буде отримувати корисні вітаміни, наявні в складі овочів.

Дуже часто люди зустрічаються з тим, що їхні котики активно їдять сиру картоплю, крадуть її зі столу, якщо залишити все без нагляду. Важливо пам’ятати про те, що необроблені бульби можуть завдати кішці шкоди, оскільки в них є соланін. Ця хімічна сполука вважається серйозним токсином, який небезпечний і для людей, і для тварин. У шкірці бульби міститься більше соланіну. Ветеринари запевняють, що котів не можна в жодному разі годувати сирою картоплею. Краще давати їм варену картоплю або пюре з картоплі.

Смажену картоплю кішці теж краще не давати через поганий у ній відсоток жирів і вуглеводів. Такі продукти можуть завдати шкоди тварині, тим паче якщо вихованець ще занадто маленький.

Неможливо не показати і про кисломолочні продукти, які любить більшість кішок і котів. Особливо корисні для шлунка цих вихованців такі позиції:

 • ряжанка і кефір;
 • йогурт;
 • сир невисокої жирності;
 • твердий сир (цей продукт має бути «чистим», іншими словами без якихось добавок і спецій);
 • вівсяна або манна каші на молоці.

Більшість із зазначених продуктів кішки їдять з радістю, а ось сир припадає до вподоби далеко не кожній особині. Якщо ваш вихованець відмовляється від подібної їжі, то його також можна обхитрити — змішати сир з кефіром або ряжанкою, внести трохи яєчного жовтка.

Якщо ви збираєтеся годувати власного улюбленця якісним сиром без добавок, то вам потрібно розуміти, що давати його допускається не більше 1 разу протягом тижня.

Щоб забезпечити безпроблемну роботу організму кішки, їй також потрібно давати й інші корисні натуральні продукти. До таких можна віднести:

 • жовток яйця;
 • каші — рисова, пшенична, змішана з вареним або замороженим м’ясом/рибою;
 • зелень — кріп, паростки вівса, петрушка;
 • олія рослинна в невеликих кількостях;
 • вітаміни та мінерали;
 • очищена або кип’ячена вода.

Якщо ви подаєте вихованцеві жовток яйця, то вам обов’язково необхідно брати до уваги, що він має бути вареним. Цей продукт допускається подавати як окремо, так і у вигляді добавки до каші або сиру. Годувати кішку яєчним жовтком дозволяється не більше 2-ох разів протягом тижня.

Якщо для котика готується каша, то її слід робити у співвідношенні 1:2 або, кажучи простіше, одна частка каші на 2 половини м’яса. У ці ж кашки допускається вносити дрібно нашаткований кріп або петрушку. Пшеницю та овес можна вибрати в зоомагазині або спробувати вирощувати самостійно.

Не рекомендується давати кішкам траву, зібрану на вулиці. Аналогічна зелень може містити небезпечні отрути, які можуть завдати організму тварини дуже серйозної шкоди.

У їжу вихованцям можна підливати олію рослинну. Однак багато цього компонента додавати не можна — не більше ніж 2-ух чайних ложок на день.

Кішкам також можна давати хліб. Це корисний продукт, насичений вуглеводами. Бажано годувати вихованця пшеничним або житнім хлібом. Такі продукти не допомагатимуть накопиченню жиру, зате наситять організм тварини корисними речовинами. Але потрібно взяти до уваги, що дуже часто кішок хлібом годувати не можна. Найкраще пригощати вихованців черствим продуктом, оскільки свіжий хліб, за запевненнями ветеринарів, може осідати на стінках шлунка, виявляючись здуттям і збільшенням рівня кислотності.

Вибір сухих кормів

Дуже багато домовласників воліють годувати улюбленців не натуральними, а готовими сухими кормами. Фахівці запевняють, що схожі продукти надають можливість дотримуватися необхідного балансу енергетичних і речовин на мінеральній основі, необхідних організму. Дуже часто люди обирають конкретно такі корми, тому що вони вигідні і помітно спрощують сам процес годування тварин, адже заздалегідь готувати різні страви не доводиться — вони вже готові. Крім того, сухі корми не стають гіршими, тому не знадобиться регулярно стежити за тим, щоб від подібної їжі не почав виходити поганий запах.

Підбираючи промислові сухі корми, що продаються в багатьох магазинах, рекомендується віддавати перевагу варіантам від відомих виробників, що випускають ласощі преміум класу або супер-преміум.

Існують і корми, які належать до класу мас-маркет, які коштують набагато дешевше і трапляються досить часто, але фахівці не рекомендують давати тваринам, які живуть вдома, таку їжу.

Якщо ви годуєте власну кішечку сухим кормом, то вам неодмінно варто подбати про те, щоб поруч з їжею в мисці була завжди чиста вода. Дотримуватися цього правила потрібно, оскільки в більшості сучасних сухих кормів є не більше 12% вологи. Якби показники були іншими, то така їжа не зберігалася б настільки довго — на ній незабаром з’явилася б небезпечна цвіль.

Особливості консервів

Багато кішок дуже люблять консерви. Така їжа може бути не тільки смачною для цих вихованців, а й досить корисною. Дуже часто схожі складові стають частиною змішаного харчування у кішок, що включає в себе корисні вітаміни. Зустрічаються навіть свіжі продукти з антиоксидантами.

Варіантів консервів для котів зустрічається досить багато. Так, у магазині можна відшукати такі різновиди аналогічних солодощів:

 • муси для котів;
 • паштети;
 • рубане м’ясо;
 • кускове м’ясо;
 • ковбаска;
 • заморожене харчування.

Консервовані продукти теж вигідні та зручні, оскільки не піддаються гниттю і не пліснявіють. Однак якщо ви обираєте такий корм для власного улюбленця, то досить важливо простежити за тим, щоб упаковка не була пом’ята або пошкоджена якимось ще одним варіантом. Не можна допустити і розгерметизації продукту. Якщо на банці ви помітили сліди іржі або вона здулася, то брати її не варто.

Ветеринари пропонують купувати консерви для кішок виключно в перевірених точках продажу, у правильному зберіганні яких ви впевнені. Важливо дивитися і на період придатності обраних ласощів.

У магазинах можна зустріти і спеціалізовані консерви в ламістері. Ламістер — це металізована ємність із м’якою кришечкою з такого ж матеріалу. Розкривається аналогічна упаковка так само, як і паштети або сирні десерти. У ламістерах дуже часто продаються муси і паштети.

Вибираючи консерви для котів, потрібно дивитися на їхній вік. Для кошенят слід брати їжу в дрібних гранулах. Старий же кіт має харчуватися низькокалорійними консервами. Можна вибрати і спеціалізовані ветеринарні корми, які показані котикам при конкретних захворюваннях.

Що не можна давати коту?

Як ви встигли помітити, для кішок можна складати дуже звичайні і корисні меню з високою кількістю дешевих і корисних складових. Але, перед тим як формувати раціон такої домашньої тварини, необхідно познайомитися зі списком продуктів, якими їй краще не харчуватися.

Ніколи не давайте власному вусатому улюбленцю виноград або родзинки.

Зазначені продукти корисні та смачні виключно для людини, а ось кішкам вони можуть завдати великої шкоди. А річ у тім, що у таких улюбленців родзинки здатні викликати фактично швидку серцеву недостатність. Обов’язково майте на увазі цю особливість.

Зрозуміло, не застрахований ніхто від крадіжки кішкою подібних шкідливих для неї продуктів. Якщо ви помітили за власним улюбленцем таке «правопорушення», то його обов’язково необхідно відвести до ветеринара, тим паче якщо котик почав дивно поводитися. Симптоми серцевої недостатності у кішок зазвичай видно відразу ж. До таких належать:

 • втрата апетиту;
 • загальна слабкість;
 • слабке сечовипускання.

Цибуля — ще один дуже небезпечний продукт, здатний завдати шкоди кішці. Загалом, цибуля вважається повільною отрутою, яка може усунути кровоносні тільця в організмі у вихованця. Через вживання в їжу подібного продукту кішка може страждати від анемії. У цьому випадку потрібно брати до уваги цибулю, що вносять у фарш і напівфабрикати. Навіть у дитячому харчуванні має місце цей компонент. Перед тим як пригощати власного улюбленця будь-яким із зазначених солодощів, дуже і дуже важливо заздалегідь ознайомитися зі складом виробу.

Ще більш небезпечним, ніж цибуля, вважається часник. У ньому є всі ті ж речовини, які шкідливі, але в ще більших обсягах. На щастя, часник вносять у дуже обмежену кількість продуктів, але абсолютно не пам’ятати про нього все одно не слід. Будьте пильними.

Хмільний напій і сигаретний дим теж шкідливі для кішок. Часто господарі з посмішкою спостерігають за реакцією вихованця, коли він п’є трохи пива або міцнішого спиртного напою. Насправді нічого хорошого від подібних напоїв тварина не отримає. Хмільний напій і тютюн шкідливі і для людини, а якщо взяти до уваги розміри кішок, то можна зробити висновок, що вони можуть отримати більш серйозної шкоди здоров’ю.

Не слід давати кішці курячі, свинячі або риб’ячі кісточки. Схожі продукти призводять до досить серйозних каліцтв органів, які перебувають усередині, що спричинить не тільки страждання, а й смерть вихованця.

Кішкам не слід давати білокачанну капусту, а ще жирне, солоне, копчене або мариноване м’ясо. Бобові та макарони призводять до бродіння, метеоризму і гастриту. Не слід пригощати кішечку кондитерськими виробами. Солодкі фрукти і злаки, що пройшли парову обробку, можуть погано вплинути на стан зубів вихованця.

Не потрібно давати котику жирну або річкову рибу.

Якщо тварина харчується такими продуктами, то існує небезпека захворіти на стеатит або інфікуватися небезпечними паразитами.

Не рекомендується давати кішкам і такі ласощі, як морозиво. Зрозуміло, якщо звір разово лизнув такий продукт, з ним не буде нічого, але як постійне частування його застосовувати не можна ні за що. Це стосується і тих варіантів морозива, в яких не застосовується традиційний цукор.

Вважається, що більшість кішок є затятими любителями свіжого молока і вершків. Насправді такі продукти більше люблять невеликі кошенята, ніж розвинені коти. Дуже часто дорослі вусаті вихованці абсолютно не переносять лактозу. У цьому разі молоко або вершки давати не можна нізащо, інакше тварина страждатиме від зневоднення.

Якщо від природи кішка вважається здоровою і має хороший імунітет, то всі помилки в її харчуванні дадуть про себе знати, коли вона досягне похилого віку. Зазвичай у 7-9 років ця тварина може їсти фактично все що завгодно, втім після цієї вікової позначки можуть дати про себе знати різні серйозні захворювання, наприклад, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, гастрит, проблеми з печінкою і навіть діабет. Кішка, яка харчується правильно, зберігатиме активність до років десяти і більше.

Рекомендації ветеринарів

Більшість людей вдома тримають кішок. Ці улюбленці шалено популярні й мають вельми милий вигляд. Як і будь-якій іншій тварині, їм потрібен правильний догляд. Потрібно за всіма правилами годувати кішку, щоб вона була бадьорою і здоровою. Необхідно спиратися не тільки на перераховані вище особливості та тонкощі, а й враховувати рекомендації та рекомендації досвідчених ветеринарів.

 • Необхідно обов’язково враховувати той момент, що після стерилізації життєвий образ кішки істотно змінюється. Вся увага вихованців після цих процедур звертається в бік їжі. Дуже часто після того, як після того як проведено операцію, з’являється проблема у вигляді ожиріння звірка. Завдяки цьому дуже важливо скласти щадний розпорядок прийняття їжі для кішки. У день вона не повинна споживати дуже багато їжі, особливо жирної.
 • Переважно господарі дають кішкам різні смаколики, абсолютно не шкодуючи їх. При цьому більшість людей просто не припускають, що через це у вихованців помітно сповільнюються процеси обміну в організмі. У результаті вага звірка збільшується, з’являються різного роду складнощі зі здоров’ям.
 • Постарайтеся не перегодовувати улюбленця, навіть у тому разі, якщо вам дуже подобаються пухкі котики. Якомога більше і набагато довше грайтеся з власною твариною, що живе вдома. Здебільшого, вихованець починає активно випрошувати частування в інших людей.

Завдяки цьому дуже важливо попередити гостей про те, щоб вони нічого не давали коту.

 • Якщо вихованець постійно поправляється, навіть у тому випадку, якщо ви все робите правильно, йому рекомендується влаштовувати розвантажувальні дні раз протягом тижня. Крім того, щоденний раціон бажано розділити на кілька частин (4-5 частин вистачить) і подавати їх кішці протягом усього дня. За рахунок подібних дій пухнастик виявиться меншою випрошувати ласощі.
 • Потрібно пам’ятати про те, що в мисці улюбленця в усьому має бути чиста і свіжа вода. Необхідно завжди брати до уваги цей нюанс, якщо тварина не так давно перенесла операцію або харчується переважно сухими кормами. У подібних обставинах кішки п’ють набагато більше і рідина потрібна їм дуже сильно.
 • Не перегодовуйте кішку рибою. Такі ласощі особливо улюблені цими улюбленцями, але їхнє переїдання може в підсумку призвести до розвитку серйозної сечокам’яної хвороби.
 • Якщо вихованець захворів, то до його харчування слід ставитися особливо продумано і ретельно. Не самовільничайте — обов’язково порадьтеся з ветеринаром, чим можна погодувати пухнастика, а від чого краще відмовитися.
 • Кішки не відчувають солодкого смаку, проте це не затримує їх від поїдання різного роду солодощів. Не давайте цим вихованцям такі продукти, якщо не хочете завдати їм серйозної шкоди.
 • Завжди потрібно стежити за тим, щоб у мисці в улюбленця не лежала зіпсована їжа, яка погано пахне (якщо годуєте кішку натуральними кормами). Таке харчування точно не принесе користь звірку, у зв’язку з цим необхідно відразу прибирати все, що зіпсувалося в посуді. Крім того, саму миску потрібно підтримувати в чистоті.
 • Не всі кішки люблять крупу. Можна змішати її з м’ясом або шматочками серця/курячих шлунків. Такі частування подобаються багатьом вусатим вихованцям.
 • Не рекомендується давати кішкам дріжджовий хліб. Зрозуміло, в магазинах він зустрічається дуже часто, але краще взяти для улюбленця пшеничний продукт.
 • Не потрібно нехтувати годуванням кішки якісними кисломолочними продуктами (якщо, зрозуміло, у неї немає непереносимості). Можна давати як куплені в магазині продукти, так і саморобні частування.
 • білок яйця не слід давати котикам дуже часто. Якщо не дотримуватися цього правила, то можна завдати серйозної шкоди ниркам тварини. Краще давайте жовток (бажано не більше 1 разу протягом тижня).
 • Не рекомендується давати кішці м’ясо баранини. Рідше слід давати свинину. Такі продукти є занадто жирними і можуть погано вплинути на роботу кишково-шлункового тракту тварини.

Зрозуміло, якщо кішка стягнула маленький шматочок м’яса зі столу, то з нею нічого страшного не буде, але регулярно давати такі ласощі не слід.

 • Не варто намагатися нав’язати кішці фрукти. Досить рідко ці тварини, які живуть вдома, їдять таку їжу. Крім того, багато з наявних фруктів можуть завдати шкоди улюбленцю.

Список корисних для кішок продуктів і рекомендації щодо складання харчування дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , ,
close