Як кішку відучити гризти дроти?

Як кішку відучити гризти дроти? - Ветеринар

Фактично всі домашні кішки люблять зіграти з проводами від навушників або іншої важливої техніки. Це може завершитися погано не тільки для дротів, а й для цікавого кота. Однак не будь-який господар знає, як можна швидко відучити улюблених кошенят від цього.

Як кішку відучити гризти дроти? - Ветеринар

Причини

Іноді можна помітити, як улюблена тварина їсть дроти, від чого людині відразу ж стає страшно, адже це зовсім небезпечно. Кішки люблять зіграти з ними незалежно від власного віку. Це можуть бути і невеликі кошенята, і дорослі кішки або коти. Адже дроти в них гладка поверхня, до того ж нагадують шнурки або мотузки, з якими вони зазвичай з радістю граються. Причин ігор з небезпечними предметами є дуже і дуже багато.

Ріжуться зуби

Іноді це відбувається завдяки тому, що у тварин ріжуться зуби. У цьому варіанті кішкам необхідно почухати їх об більш жорстку поверхню. Щоб такого не траплялося, в їжу потрібно вводити більш жорсткі продукти, об які вони зможуть почухати власні зуби. Для цього застосовують сухарики, які можна зробити власноруч, тому що в покупних міститься незліченна кількість хімічних добавок, а вони вкрай шкідливі для маленьких улюбленців.

Відсутність іграшок

Часом таке буває від нестачі речей для ігор або в разі, якщо господар мало грає з власним вихованцем. Таким чином, кошеня до себе привертає увагу, зазиваючи зіграти з ним власного господаря.

Неправильний раціон харчування

“Поїдання” проводів часто відбувається внаслідок того, що харчування кішок організовано абсолютно неправильно. Тим більше це стосується тих вихованців, яких годують виключно справжніми кормами. Щоб виправити їхній раціон, потрібно спочатку отримати консультацію з ветлікарем. Після чого слід доповнити харчування комплексом вітамінів, мінералів або ж пробіотиками.

Плюс до всього, можна спробувати дати кошеняті трохи свіжої зелені або просту траву. Якщо ж вихованцям давали промислові корми, тоді їх потрібно просто поміняти на набагато якісніші.

Брак уваги

Досить часто господар занадто зайнятий на роботі. Приходячи додому, він займається чимось власним і абсолютно не звертає на власного улюбленця ніякої уваги, коли той нявкає або треться об ноги. У цьому варіанті тварини, які живуть удома, переходять до більш реальних способів: починають гризти дроти або скидати речі на підлогу.

Можливі результати

Подібну поведінку не потрібно ігнорувати, тому що в підсумку може з’явитися замикання, що призводить до ураження тварини струмом. Крім того, подібна поведінка також небезпечна і для людини, оскільки внаслідок замикання може з’явитися навіть пожежа.

Також проковтнуті твариною шматочки ізоляції або проводів можуть потрапити в шлунок кошеняти. Завдяки цьому з’явиться шлунковий розлад або навіть непрохідність у кишечнику. У цьому разі домашній тварині може знадобитися операція.

Способи вирішення проблеми

Відучити власного кота гризти дроти від зарядки або від телевізора іноді може бути непросто, тим паче, що покарання улюбленця не принесе абсолютно ніяких результатів. Кошеняті буде нелегко пояснити те, в чому воно завинило. Це можна виконати різноманітними способами, застосовуючи підручні або покупні засоби. Крім того, можна просто приховати дроти, щоб не підбурювати власного вихованця.

Вкорочуємо або ховаємо дроти

Захистити власних ненаглядних улюбленців від удару струмом можна, сховавши кабелі та дроти в спеціальне місце. Якщо дріт звисає зі столу або зі стіни, потрібно його добре заізолювати, а потім приховати за меблями або зафіксувати на стінці. Крім того, можна зробити маленькі заглиблення в полі й покласти їх акуратно туди.

Якщо об’єднати кілька дротів разом, то вони стануть більш товстими й одразу ж перестануть цікавити котів. Можна застосовувати гофровані трубки або спеціалізовані коробки, які призначаються для цього. Для підзарядки телефонів найкраще застосовувати подібні місця, куди не доберуться вихованці.

Крім того, не потрібно залишати на ніч будь-яку зарядку в місцях доступу кішок, тому що в цей час вони також бувають дуже активні. Найкраще приховати їх у шафу або в тумбочку.

Застосовуємо спреї

Такі засоби можна вибрати або в спеціальних аптеках, або в зоомагазинах. Фактично всі спреї мають специфічний запах, який може налякати тварин. Дуже часто для їх створення застосовується цитрусовий аромат, адже всі кішки не люблять апельсини, лимони і грейпфрути.

Застосовувати спрей потрібно по всій довжині проводів. Плюс до всього, можна обробити і ті місця, де люблять хуліганити невеликі улюбленці. Такий спрей можна зробити і самостійно. Для цього підійде цедра лимона або апельсина, яку необхідно кип’ятити в чистій воді.

Гучні звуки

Багато хто застосовує для відлякування від проводів кішок гучні команди, які даються в момент “поїдання” проводів. Однак привчати необхідно до подібних команд з маленького віку. Підростаючи, кіт зможе зрозуміти, який вчинок може не сподобатися власнику.

Крім гучних слів, можна застосовувати і плескання в долоні. Щойно кіт підійде до дротів, потрібно відразу ж плескати в долоні. Також можна прив’язати повітряні кульки прямо до дротів. Коли коти почнуть грати з ними, кулька, що вибухнула, зможе налякати вихованця від подібної гри, і спроби більше не повторяться.

Використовуємо підручні засоби

Можна спробувати застосувати різні засоби, які є в будинку. Наприклад, прекрасно підходять ті, які описані нижче.

 • Листя алое . Воно досить гірке на смак, тому лизнувши кілька разів дріт, оброблений соком алое, кошеня може переконатися в тому, що цього робити більше не варто.
 • Гостра гірчиця. Її гострота дуже швидко випаровується. Однак для відлякування одного використання цілком вистачить.
 • Їдкі олії на ефірній основі. Цей засіб тримається найдовше, і дуже часто він дратує котів, а господарям, навпаки, подобається.
 • Шкірки лимона або апельсина. Цитрусові запахи вивітрюються так само швидко, як і аромат гірчиці.

Активне дозвілля

Іноді, щоб відволікти увагу тварини від проводів, потрібно трохи змінити життя власного вихованця. Для цього достатньо спорудити або придбати майданчик для ігор, який відповідатиме розміру кімнати, де живе кішка.

Можна придбати розважальні іграшки, наприклад, м’ячик або будь-які інші. Цікавий варіант із заводними мишками: можна їх пускати, щоб кішка за ними бігала. Крім цього, варто обов’язково приділяти багато уваги власному улюбленцю.

Що зробити, якщо кішку вдарило струмом?

Коли кішка гризе дроти, то це призведе навіть до летального результату. Завдяки цьому, для початку, необхідно потурбуватися про те, щоб дроти і кабелі постійно були заізольовані там, де грають кішки. Не потрібно залишати без нагляду ні дроти, ні розетки, які не ізольовані.

Якщо все ж улюбленець зазнав удару струмом, то потрібно відразу ж вжити низку заходів.

 1. Не слід у перші дні брати його без усякої зброї, оскільки струм просто вражає і людину. Обов’язково необхідно одягнути рукавички з гуми.
 2. Якщо кішка лежить нерухомо, то не варто переміщати її.
 3. Також не потрібно впадати в паніку, оскільки іноді власне завдяки швидкій реакції людини можна врятувати життя вихованцеві.
 4. На відміну від собак, кішки можуть витримати невеликий удар електрики.

У разі ураження потрібно вжити певних заходів.

 1. Перш за все, необхідно витягнути шнур, який був пошкоджений, з розетки. Обов’язково при цьому слід одягнути рукавички з гуми.
 2. Відразу ж після чого потрібно відсунути деревним предметом шнур — можна застосовувати швабру або довгу палицю.
 3. Якщо тварина ні на що не реагує, потрібно відразу ж підняти кішку за задні лапи, опустивши голову вниз. Після чого слід покрутитися навколо осі, що допоможе прилити кров до головного мозку. При спробі слід спробувати повторити все знову.
 4. Якщо протягом 12-16 секунд не буде помічено жодного руху, можна спробувати зробити кішці штучне дихання.
 5. Неодмінно варто стежити за часом: необхідно знати, скільки хвилин минуло з того часу, як кішку вдарило струмом. Не варто допускати, щоб минуло більше 2,5-3 хвилин. У цьому варіанті врятувати створіння буде вже важко.
 6. Щойно тварину реанімували, необхідно обов’язково показати її ветеринару, адже тільки лікар здатний надати правильну допомогу потерпілому.

Якщо є в будинку такий рухливий вихованець, як кіт, найкраще потурбуватися про дроти заздалегідь, щоб не ризикувати ні дорогою технікою, ні вихованцем. Дроти слід покласти в недоступні місця або ж просто помістити в спеціалізовані пристрої.

Якщо не виходить цього зробити, то необхідно зайнятися відучуванням власних пухнастих друзів від подібної шкідливої звички — лише в такому разі кіт буде завжди здоровим і не отримає жодних пошкоджень.

Ще один прекрасний спосіб відсучити кішку гризти дроти представлений у відео нижче.

Позначки:, , , , ,
close