Як підстригти кігті собаці в домашніх умовах

Стрижка кігтів-обов’язкова процедура, що проводиться як професіоналами в зоосалонах, так і ветеринарними лікарями в клініці. Але цілком можна приготуватися і навчитися самостійно проводити процедуру собаці. Це дасть можливість уникнути стресу у тварини, а ще заощадити час і фінанси.

Оперативне підстригання кігтів-невід’ємна частина процедур пов’язаних з гігієною для догляду за домашнім вихованцем, що дозволяє уникати вростання кігтів в подушечки. В іншому випадку, є ризик вростання, розвитку запалення і подальшого розвитку гнійно-некротичного процесу в м’яких тканинах лап.

Для чого собакам потрібно стригти кігті

Будова кігтів не у всіх порід собак однакове. Розрізняють 3 основних типи кігтьових відростків у собак за типом росту:

 • підігнуті з дугоподібною формою;
 • заячі (відрізняються гострими кінцями і прямою формою);
 • підігнуті по типу котячих, мають загнуті кінці.

Підігнуті з дугоподібною формою і загнуті по типу котячих, властиві для службових порід собак. Заячі кігті властиві для карликових і декоративних кімнатних собак.

Частота зачіски кігтів залежить від індивідуальних особливостей. При несвоєчасному, а іноді і неправильному проведенні зачіски кігтів, з’являється кілька проблем. Вихованець може страждати від проблем з похідною, центр ваги зміщується, що загрожує втратою рівноваги або навіть кульгавістю.

Підготовка в процедурі

Стрижка кігтів повинна проводитися в міру відростання відростків. У спеціальних магазинах для тварин, можна вибрати когтерезки. Спеціальні ножиці можуть бути двох варіантів-з серповидними лезами і у вигляді гільйотини.

Серповидні ножиці виглядають як щипчики, що мають вигнуті леза. Підійдуть для видалення відросло кігтів у великих порід собак. На подібному інструменті обов’язково є спеціалізований обмежувач, що дає можливість налаштовувати ширину відкриття лез.

Гільйотинний тип когтерезки краще для проведення процедури дрібним, декоративним і середнім породам собак.

Є і третій вид інструменту, що дає можливість зменшити відросло кігті. Це електрична когтеточка, обладнана спеціальною насадкою у вигляді шліфувального каменю. При включенні електричного приладу, шліфувальний камінь крутиться, сточуючи кігті до максимально відповідної довжини. Застосовується аналогічний інструмент в грумінг-салонах щоб надати кігтям тварини конкретної форми. Будь-господар сам визначає для себе основний інструмент, який підійде власне йому. Для правильного виконання процедури обрізки кігтів, важливо потурбуватися не тільки про самому інструменті для обрізання, але і додаткових інструментів. Крім когтерезки, необхідно щоб в будинку були наступні інструменти які знадобляться:

 • інструмент для підпилювання обрізаних кігтів (пилка з жорстким напиленням);
 • диски з вати;
 • антисептичні засоби (наприклад, марганцовочний розчин або перекису);
 • марлеві серветки;
 • кровоспинні препарати;
 • прогумована клейонка або пакет з поліетилену.

Обрізка відросло кігтів і подальша гігієнічна обробка проводитися над розстеленою прогумованої тканиною. Це дасть можливість легко прибрати після процедури дрібну крихту і частинки відрізаних кігтів в сміття.

Як підстригти кігті собаці

Перед тим як починати проведення зачіски кігтів, важливо дати зрозуміти собаці, що процедура не принесе тварині шкоди. Можна заспокоїти вихованця ласкавим розмовою або ж дати ласощі. Сама стрижка кігтів не представляє особливої складності, проте важливо дотримуватися ряд головних правил, що дасть можливість уникнути інфікування або ж пошкодження. Головні правила при стрижці відросло кігтів:

 1. Попереднє миття лап для видалення забруднень (велику увагу приділяють власне області кігтьових відростків).
 2. Фіксація вихованця на килимку, застеленому клейонкою або ж на колінах.
 3. Акуратне видалення за допомогою манікюрних шкір зайвої вовни навколо зони росту кігтів.
 4. Утримуючи вільною рукою лапу тварини, другою рукою утримують продезінфікований інструмент для зрізання кігтів.
 5. Візуально визначають розташування м’яких тканин з великою капілярною мережею (пульпа виглядає як затемнення на початку росту кігтьового відростка).
 6. Відступаючи близько 2 мм від пульпи, зрізають вільну частину кігтя.
 7. Спилюють пилкою для нігтів залишилися відшарувалися лусочки.

При пошкодженні дрібних судин в процесі обрізки кігтів, слід в обов’язковому порядку продезінфікувати область ураження будь-яким з підготовлених антисептичних засобів.

Якщо собака з самого молодого віку привчена до постійної стрижці кігтів, рассчесиваніям, чищенні вух, то виконувати будь-які процедури гігієни для власника не проблема. В іншому випадку, коли вихованець не звик до подібних маніпуляцій, процедура може займати довше часу і доставляє тварині дискомфорт.

Важливо регулярно стимулювати вихованця, гладити або ж вихваляти. Можна давати ласощі після кожної успішної процедури. Якщо собака живе на вулиці, то необхідності в стрижці кігтів не з’являється. Зазвичай, в природних умовах у молодих тварин кігті самостійно стираються про тверді поверхні.

У собак з віком рухова активність зменшується, змінюються процеси обміну в організмі, що призводить до швидкого відростання кігтів і тому, зниженого їх сточування. У даних випадках потрібно систематично водити улюбленця до професіонала або ж займатися стрижкою кігтів будинку.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close