Як визначити стать морської свинки?

Як визначити стать морської свинки? - Ветеринар

Морська свинка — невелика і боязка тварина. Іноді визначення її статі буває важким навіть для фахівця.

Однак, знати стать власного вихованця досить важливо.

 • По-перше, від цього залежить його ім’я — важко вигадати кличку тварині, якщо не знаєш, хлопчик це чи дівчинка.
 • Друге, важливо не помилитися зі статтю, якщо у вас є вже морська свинка і ви намагаєтеся вибрати для неї пару.
 • Третє, характер самців і самок відрізняється — це також може зіграти вагому роль під час вибору домашнього вихованця.

Як визначити стать морської свинки? - Ветеринар

Якщо ви купуєте кілька морських свинок, але не хочете займатися їхнім розведенням, потрібно буде їх розселити залежно від статі.

Особливості процедури огляду

Для того щоб дізнатися стать морської свинки за зовнішністю, потрібно її оглянути. Для цього необхідно вибрати вдалий час, коли тварина активна і нічим не налякана. Пік активності морських свинок припадає на денний час — це означає, що краще не хвилювати їх у вечірній час, а перенести огляд на ранок. Важливо, щоб звір не був занадто наляканий під час перегляду. В іншому випадку він буде вивертатися і може ненавмисно вислизнути з рук.

Падіння навіть із невеликої висоти для таких гризунів надзвичайно небезпечні.

І так, нижче перераховано кілька важливих правил огляду морської свинки.

 • Перед оглядом потрібно одягнути одноразові рукавички з гуми. Це правило гігієни дуже актуальне, якщо ви збираєтеся оглянути одночасно кілька особин. На статевих органах морських свинок може накопичуватися незліченна безліч бактерій. Щоб не передавати їх від однієї особини до іншої, рекомендується застосовувати нову пару для кожної свинки. А ще можна застосовувати спеціалізовані дезінфікуючі гелі після огляду кожного звірка.
 • Для вивчення геніталій потрібно повернути морську свинку пузом догори, міцно утримуючи її в районі грудей. Щоб уберегти тварину на випадок падіння, проводити процедуру краще над м’якою подушкою або підстилкою.
 • Подальшим кроком необхідно злегка розсунути хутро в ділянці промежини і ретельно оглянути її. Щоб краще розглянути геніталії портативного звірка, краще проводити процедуру в добре освітленому приміщенні.
 • Коли ви завершите огляд, не забудьте нагородити крихітку за завзятість смачними ласощами.

Визначення статі за формою статевих органів

Статеві органи формуються у гризунів ще у внутрішньоутробному періоді. Однак, визначення статі у малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні, краще відкласти до досягнення ними віку в один місяць. Мама-свинка може відкинути і навіть погубити дитинчат, до яких торкалися люди завдяки тому, що відчує чужорідний запах від них.

Найпростіше визначити стать морської свинки за формою геніталій. У дівчаток статева щілина має V-подібну форму і звужується в бік ректального отвору, а шкіра навколо неї має незліченну безліч складочок. Відстань між анусом і вагіною у самок, здебільшого, не буде більшою за 2-ух міліметрів. У хлопчиків у цій ділянці розташований невеликий горбок — це і є статевий член.

Якщо злегка натиснути на навколишню його область — він вилізе назовні. Також у самця морської свинки в підчерев’ї знаходяться яєчка, які можна побачити під час огляду.

Наявність ректального мішка

У природі самці морських свинок мітять територію за допомогою пахучого ферменту, який виділяється зі спеціалізованої залози. Ця залоза оточує область ректального отвору — вона називається анальним мішком або анальною кишенею. Завдяки цій особливості у хлопчиків буде більш виразний анус. У той час як у дівчинки анус набагато менших розмірів — він фактично невидимий і являє собою тільки маленький отвір.

Таким чином, навчившись визначати наявність ректального мішка, ви зможете дуже легко відрізнити самку від самця. Крім того, в клітці самця ви зможете помітити набагато виразніший запах, тоді як у житлі самочки він буде фактично відсутній.

Розмір сосків і вага тварини

Відрізнити хлопчика від дівчинки можна, ретельно вивчивши їхній животик, а конкретно розмір і колір сосків. У самочки чітко виражені соски рожевого кольору, їх добре чітко видно під час огляду і вони добре промацуються. У самця соски, в основному, сіро-коричневого кольору. Вони фактично непомітні і не виділені на дотик.

Під час огляду молочних залоз морських свинок можна злегка дмухнути на животик — так шерсть не буде перешкодою. У хлопчиків ви зможете побачити блідо-виражені невеликі точки, а у дівчаток — виразні та великі соски.

Крім того, визначити стать можна за розмірами і вагою морської свинки. Самці більші за самок, їхня вага може змінюватися від одного до півтора кілограмів, а довжина тіла — 30-35 сантиметрів. Самки важать приблизно 800-1200 грамів, їхня довжина 20-25 сантиметрів. Розмір морської свинки залежить від віку і породи, тому такий спосіб не можна вважати вірним на 100 відсотків. Його можна застосовувати тільки як додатковий показник, щоб переконатися у власному висновку.

Форма фекалій

Один із варіантів дізнатися стать морської свинки вдома — звертати власну увагу на форму фекалій. Щоб це зробити потрібно, щоб в одній клітці проживала лише одна особина — так метод стане більш достовірним. Оскільки розмір ректального отвору у самки і самця різний — з огляду на це форма фекалій теж буде відрізнятися.

У самок послід правильної овальної форми, а у самців — він більш витягнутий і злегка зігнутий у формі дуги. Крім того, послід хлопчика має невеликий жолобок, що нагадує поздовжню канавку — як у пшеничного зерна.

Необхідно не забувати, що такий спосіб визначення статі можливий лише в разі, якщо звір правильно харчується і абсолютно здоровий.

Відмінності в поведінці самців і самок

Спостерігаючи за поведінкою тварин, можна теж зрозуміти, якій статі належить особина. У природі завдання самця — запліднення якомога більшої кількості самок у період статевого полювання.

Роль самки в тому, щоб виростити потомство і захистити малюків від хижаків. Отже, їхня поведінка буде радикально відрізнятися.

Ось основні критерії, за якими необхідно оцінити статеву приналежність морської свинки:

 • якщо в одній клітці міститься кілька різної статі особин, хлопчики демонструють більш агресивну поведінку, висловлюючи домінуючу позицію;
 • хлопчики поводяться галасливіше — вони часто вступають у суперечки через самок, корм, територію, але оскільки в природі морські свинки живуть групами, вони не можуть завдавати один одному занадто серйозних каліцтв;
 • дівчатка набагато доброзичливіші в побутових завданнях і цілях — вони не б’ються між собою та можуть проявити агресію тільки в будь-якому випадку, наприклад, якщо їхньому потомству загрожує небезпека;
 • жіночі особини майже не видають звуків, самці ж, навпаки, можуть висловлювати роздратування або відстоювати власні інтереси гучним уханьем;
 • хлопчики набагато активніші та спритніші, вони люблять досліджувати все навколо, тоді як дівчатка воліють спати в будиночку або чистити шкурку.

Висновок

Якщо ви не хочете займатися розведенням морських свинок, але все ж таки хочете, щоб ваш домашній вихованець не нудьгував на самоті, слід серйозно підійти до питань визначення статі. До слова, хлопчики, не звертаючи уваги на гіперактивність, можуть спокійно перебувати по сусідству за відсутності самок. Якщо морська свинка живе в одиночній клітці, знати її стать потрібно тільки для того, щоб вибрати відповідну кличку.

Під час вибору звірка в зоомагазині, краще не довіряти визначення статі тільки продавцеві. Щоб підстрахуватися, огляньте тварину самостійно, застосовуючи один або кілька із запропонованих варіантів.

Позначки:, , , , ,
close