Як зловити собаку

Бездомні собаки, яких можна зустріти на вулиці, не завжди є безпритульними, що з’явилися на світ в умовах вулиці. Це можуть бути кинуті або ж втрачені улюбленці, яким складно звикнути до суворих життєвих реалій на вулиці. Така тварина відчуває не тільки голод, але і страх. Воно може бути пораненим або хворим, а це вже ймовірна небезпека для безпеки людини або ж домашньої тварини.

Волонтери часто займаються тим, що відловлюють собак, везуть у ветеринарну клініку, де тварин лікують, вакцинують і стерилізують. В подальшому волонтери намагаються знайти для собаки нових господарів або ж віддають в спеціалізовані собачі притулки.

Техніка безпеки при вилові бездомних собак

Бажаючи застигнути собаку, щоб в подальшому надати їй допомогу, необхідно заздалегідь ознайомитися з технікою безпеки. Адже Вулична тварина може бути хворою або пораненою, несучи можливу загрозу для людини. У великих містах існують спеціалізовані служби з вилову бездомних тварин, але не вони не завжди встигають справлятися з кількістю з’явилися зграй безпритульних собак або кішок.

Головне, що повинен пам’ятати людина, яка вирішила застигнути бездомну тварину – не завдавати фізичного болю Собаці і зменшити небезпеку отримання тваринам психологічної травми.

Деякі собаки збігають від господарів і прибиваються в зграї. В основному, така тварина має нашийник. В даних випадках тварина можна пристебнути до повідця. Якщо ж нашийника немає, то собак відловлюють за допомогою стягивающего ременя. Ловити бездомну тварину за певні, найбільш чутливі ділянки тіла, заборонено.

Якщо собака здичавіла, застигнути її можна хитрістю, застосовуючи спеціалізовану клітку або мережу. Для залучення бездомної тварини необхідно запастися не тільки кліткою, але і кормом. Бажано також при собі мати воду і миску для корму. Сам ловець згідно техніці безпеки, зобов’язаний мати:

  • захисний шолом;
  • ліхтарик;
  • захисні рукавички;
  • маленьку аптечку;
  • щільні штани і куртку з манжетами.

Як захопити бездомну собаку

Волонтери частіше купують гуманні пастки для тварин, що полегшує процес лову бездомної тварини. Пастки можуть мати дуже різні форми і розміри. Подібний предмет можна купити в магазинах з товарами для полювання на диких тварин.

Якщо можливості придбати клітку або сітку для лову бездомної собаки немає, можна звернутися в службу з вилову здичавілих тварин і поцікавитися на рахунок оренди подібного пристрою.

При підборі пастки варто мати на увазі розміри тварини, яке передбачається застигнути.

для того щоб застигнути бездомну собаку, потрібно:

  • Вибрати гарне місце для розміщення пастки. Найбільш переважними місцями вважаються ті, де дуже часто виникає здичавіле тварина. Досконало, якщо пастка буде розміщена так, щоб вона розташовувалася в зоні видимості людини. Встановлювати пастки на території чужих приватних володінь без домовленості з господарем – заборонено.
  • Установка пастки. Клітка для вилову бездомної собаки повинна розміщуватися на твердій і рівній поверхні. Пастка повинна викликати інтерес тварина. Люди, які професійно займаються виловом диких собак, рекомендують накривати клітку ковдрою або щільною тканиною. Так, забралося в неї тварина себе буде почувати в безпеці, тому дуже легко туди проникне. Кілька ковдр або м’яких ганчірок можна настелити на дно клітки. Встановлюючи клітку для лову бездомної собаки на земля або траві, бажано потурбуватися про додатковий утепленні. Для цього під пастку можна щось підкласти.
  • Розміщення ласощі. Для залучення уваги собаки, необхідно розташувати в пастці частування. Так як бездомні тварини не вибагливі в підборі їжі, викликати інтерес їх можуть сосиски, жили і м’ясні обрізки, яловича печінка. Під ковдрами необхідно приховати механізм, що активує закриття дверки клітини. Якщо він буде на виду, тварина може відмовитися заходити в середину пастки. Для того, щоб дверцята пастки зачинилися легко, слід прибрати розміщуються неподалік предмети – сміття, гору листя або камені.

Найпрекраснішим часом для установки пастки вважається – Захід, світанок і нічний час. Вдень бездомні собаки нечасто виходять з укриттів в пошуку їжі.

Перш ніж встановлювати пастку для собаки, слід перевірити її працездатність. Переконайтеся в надійному закритті дверцят і правильно спрацьовує механізмі. Необхідно не забувати, що на упіймання тварини може піти пару днів. Тому необхідно перевіряти стан пастки систематично. Як тільки бездомна здичавіла тварина виявиться всередині закритої клітки, потрібно зв’язатися з ветеринарною клінікою або ветеринаром. Бажано заздалегідь домовитися про візит.

Думаючи, що бездомна тварина – чийсь загубився вихованець, необхідно повідомити в службу вилову або ж в притулок. Можна розташувати оголошення по окрузі. Якщо на шиї собаки є жетон з даними про господаря, потрібно зв’язатися з ним. При відсутності нашийника, можна перевірити наявність власника загубився тварини у ветеринарній клініці. Там можуть просканувати мікрочіп — якщо собака була чіпована.

Бездомна собака, яка не має власника, повинна бути обов’язково обстежена на наявність інфекцій. За правилами ветеринарного санітарного контролю, спіймана тварина повинна розташовуватися на карантині протягом 10 днів, для виявлення предпологаемого сказу. Важливо при затриманні тварини вберегти себе. Якщо ж бездомна собака вкусила людину під час вилову, слід звернутися якомога швидше в травмпункт і отримати відповідне лікування проти сказу.

У ветеринарній клініці, собаці, спійманої волонтерами, проведуть загальноклінічний огляд і призначать аналіз крові. Всім бездомним відловленим тваринам ставлять вакцину проти сказу, обробляють від глистів і бліх, а ще якщо є можливість проводять операцію з метою видалення репродуктивних органів. Це дасть можливість зменшити популяцію безпритульних тварин у великих містах.

Часто волонтери шукають для вилікуваних спійманих тварин нових власників. Якщо це не виходить, потрібно зв’язатися з притулком і запитати про можливість розташувати там собаку. Більшість притулків мають обмеження щодо утримання тварин. Більшість організацій практикують усипляння бездомних собак, яких в конкретні проміжки часу не забрали старі або ж нові господарі.

У століття новітніх технологій, знайти нового господаря для бездомного собаки простіше, завдяки соцмережам.

Відкриваються маленькі приватні притулки, що існують завдяки волонтерам, які купують все найнеобхідніше для утримання тварин-корми, підстилки, засоби для догляду. Бездомні собаки, на відміну від кішок, досить швидко звикають до нових господарів, обдаровуючи власною безмежною любов’ю.

Нові господарі повинні пам’ятати, що період адаптації буде проходити у подібного тваринного довше. Перший час собака може упиратися при спробах вивести її на вулицю для прогулянок, припускаючи, що її знову віддадуть в притулок або викинуть. Що стосується їжі, також можуть з’явитися проблеми. Бездомні собаки звикають харчуватися періодично і великими дозами.

Поява в будинку коли то здичавілої тварини-серйозна відповідальність і до неї необхідно бути готовим.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close