Як знайти хом’яка у квартирі, якщо він утік із клітки?

Як знайти хомяка у квартирі, якщо він утік із клітки? - Ветеринар

Заводити різних звірів, зокрема й хом’ячків, намагаються дуже часто. Однак іноді замість радості та веселощів домашні вихованці приносять великі проблеми. Тому потрібно знати, як ці труднощі вирішувати.

Як знайти хомяка у квартирі, якщо він утік із клітки? - Ветеринар

Чому хом’як тікає?

Гризуна, що втік, потрібно шукати негайно. Адже навіть те, на що зазвичай уваги не звертають ні люди, ні високоорганізовані тварини (кішки і собаки), для нього занадто небезпечно. Причини, через які хом’як вирушає прогулюватися квартирою, такі:

 • недостатня надійність клітки;
 • спроба зникнути від реальної або уявної небезпеки;
 • гучні звуки (вони лякають гризуна);
 • інтерес (особливо характерно для джунгарської породи, менше для “сирійців”);
 • стомлення;
 • необережне поводження.

Хом’ячок — тварина допитлива, часто він намагається вибратися назовні не для того, щоб доставити проблеми господарям, а завдяки тому, що йому все цікаво у світі, який нас оточує. Але буває й інакше: гризун хоче спати або фізично стомлений, а його виймають назовні і змушують грати. Тоді інстинкт велить тварині шукати будь-яку можливість для втечі та відпочинку. Щоправда, ця ситуація навряд чи абсолютно відповідає опису “втік із клітки”.

А найсерйознішою основою втеч виявляється недбалість господарів. Дикий звір є дикий звір: при будь-якому ослабленні контролю він негайно користується ситуацією. Варіанти втечі можуть бути дуже різними:

 • вихід через дах;
 • відкриття слабо укріплених дверцят;
 • руйнування пластмасових стінок зубами.

Як знайти?

Щодо цього у господарів хом’ячків часто буває найрізноманітніше уявлення. Хтось починає судорожно оглядати і обнишпорювати все житло повністю. Частина людей вважає, що можна просто залишити тварину в спокої. Немов вона сама після прогулянки повернеться на місце і залишиться тільки оселити її в клітку. Необхідно обов’язково спробувати знайти хом’яка, виманити його і відразу ж зловити.

А річ у тім, що домашнє середовище для жителя сухих степів містить тисячу небезпек, насамперед подібних:

 • лапи котів;
 • застрявання в щілинах і отворах;
 • голод і спрага.

Тому, якщо вдома загубився хом’ячок, потрібно діяти негайно. Але виключно без паніки та необдуманих метань. Вони тільки виснажують і вимотують, а проблему вирішують дуже і дуже рідко. Добре приручений звір зазвичай відгукується характерними звуками, коли вимовляють його ім’я. Можна посприяти заклику, струшуючи ємність із кормом або шарудячи пакетом із ним.

Точно так само слід чинити і в разі, якщо хом’як не засвоїв ще певне ім’я. На корм він повинен відреагувати. Однак потрібно розуміти, що незвична ситуація може порушити нормальні реакції тварини. Її нервова система іноді не може впоратися з великою кількістю незвичних подразників або реагує на них незвичним чином. Тому потрібно знати і правильну тактику пошуків, якщо хом’як не відгукується на заклик.

Гризуни фактично всіх порід поводяться однаково. Вони не можуть значний час залишатися без руху. Якщо прибрати всі шуми в будинку і прислухатися, напевно можна виявити звичайні шерехи. За ним і знаходять хом’ячків, що ховаються в місцях, куди складно дістатися.

Важливо: рухатися під час пошуків слід дуже обережно, не створюючи додаткового шуму.

Буває так, що неможливо розібратися, де ж шукати хом’яка. У цьому разі потрібно обов’язково закрити всі щілинки і навіть маленькі отвори, через які тварина може втекти на вулицю.

Але насамперед потрібно ретельно оглянути подібні місця. Може так статися, що гризун засів якраз там. Тільки після перевірки можна заклеювати проходи клейкою стрічкою. Зрозуміло, слід закрити двері та вікна.

Є й інші тонкощі. Хом’як активний вночі і полювання за ним найкраще вести після настання темряви. У кожному приміщенні на підлогу насипають насіння або іншу їжу. Коли-небудь голодна тварина вийде до них, щоб поїсти.

Необов’язково всю ніч сидіти і чекати біля приманки. Можна просто розсипати навколо того ж насіння борошно. Хом’ячок його їсти не буде, а сліди залишить. Також можна викласти пакети з поліетилену, а краще фольгу. Тоді кожен рух лапок створюватиме відмітний шелест.

Відшукавши втікача, потрібно ще його правильно відловити. Навіть приманки з їжею потрібно застосовувати майстерно. Бажано мати дві клітки: одну залишають на звичному місці, а іншу там, куди вирушають ловити гризуна. У клітці слід тримати смачну свіжу їжу і постійно оновлювати її. Неподалік ставлять втулки з рулонів туалетного паперу: часто звірята забираються в них і відпочивають.

Пухнастих вихованців приваблюють і за допомогою атракціонів. У кімнаті ставлять колесо. Щойно виявиться, що він зацікавився іграшкою, почав шарудіти, потрібно вирушити на пошуки. Тварину, яка вийшла зі сховища, накривають повністю рушником. Такий прийом дає можливість зупинити пересування, не завдаючи шкоди.

Обережно беруть рушник із хом’ячком і поміщають його в клітку. Рушник прибирають і відразу ж закривають дверцята.

У власному будинку і на дачній ділянці потрібно діяти дуже швидко. Там буквально кожна хвилина зволікання може обернутися відходом хом’ячка на вулицю. Пошуки його поза житлом сенсу майже не мають.

Для лову тварини використовують втулки не тільки від паперу для туалету, а й від одноразових рушників. Боятися не потрібно: ці підручні засоби абсолютно безпечні для гризуна. Ба більше, якщо хом’як не звик до рук, втулка виявиться ідеальною підмогою. Незвичайний спосіб лову такий:

 • кладуть у трубку щось смачне (за смаком хом’яка, зрозуміло);
 • закупорюють вхід з одного боку;
 • ставлять відкритий край туди, де припускають відшукати гризуна, що ховається;
 • щойно той з’явиться, закривають вхід долонею і повертають вихованця, що втік, назад.

Для лову застосовують і пластмасову пляшку. Найкращі ємності — місткістю 2 л, які мають плоскі стінки. Дно обрізають, а відігнутий верх кріплять гумкою. Знизу приставляють місток, по якому хом’як зможе забратися в пляшку. У середину кладуть горішок, який приверне увагу гризуна власним ароматом.

Іноді імпровізовані пастки виготовляють із відер. На дно викладають сіно або тирсу. Зверху кладуть папір, а під нього що-небудь смачне. Як драбинка підходить непотрібна лінійка, стопка старих документів і так далі.

Через 2 сходинки кладуть насіннячко. Забравшись у відро, хом’як не вдариться (завдяки амортизуючій соломі) і не вибереться назовні.

Якщо у квартирі, крім хом’яка, є інші тварини, потрібно прибрати їх подалі від того місця, де може перебувати втікач. Дуже важливо ізолювати кішок.

Якщо в будинку виставлені мишоловки або щуроловки, їх негайно необхідно зняти. Хом’ячка, який забіг у будь-яку кімнату, ізолюють (закривають двері). До речі, можна пошукати тварину в складочках верхнього одягу, в рушниках або в білизні для ліжка (там вона гріється).

Де може ховатися?

Вихованця, який сховався з клітки або з рук, шукають однаково. Спочатку вивчають як слід усі “таємні” місця, де він може перебувати як в укритті. Чим швидше це буде зроблено, тим менше сил піде на розшуки загалом. Насамперед перевіряють:

 • усе, що знаходиться біля клітки;
 • місця під диванами, шафами, стільцями, кріслами тощо;
 • самі шафи, коробки, ящики та інші ємності.

Хом’яка, що забрався в коробку, виманюють звідти за допомогою “делікатесів”. Якщо пошук у всіх описаних місцях результату не дав, потрібно перевіряти всі інші можливі притулки.

Буває так, що тварину знайдено, але витягти її звідти не можна. У цьому варіанті ставлять поруч розкриту клітку з бажаною їжею. Можна на додаток зіграти і на цікавості звірка: на підлозі ставлять трубки з картону і будують різні лабіринти.

Інстинктивний інтерес до всього нового часто змушує хом’ячків вирушити оглядати такі лабіринти. Але вибігати йому назустріч не можна, це псує справу все.

Шафи та інші меблі слід переміщати максимально обережно. Безмірно раптовий рух буває вкрай небезпечним для хом’яка. Якщо пошуки довго не дають результату, рекомендується ще оглянути підвали або цокольні поверхи.

Як не допустити втечу?

Як дуже легко здогадатися, пошук хом’ячка, що втік, може бути довгим і важким. Іноді він і зовсім марний. Тому потрібно потурбуватися про профілактику втеч. Досвідчені люди пропонують регулярно перевіряти стан кліток і відразу прибирати всі проблеми. Велику увагу звертають на міцність даху, прутів, на надійність замикання дверцят.

Обов’язково необхідно перевіряти, чи комфортно почувається домашня тварина, чи не дратує що-небудь хом’яка. Йому необхідно приділяти якомога більше часу. Не потрібно економити на іграшках і на облаштуванні клітки. Але такі способи дадуть результат виключно за умови уважності та турботи. Одну втечу ще можна списати на випадковість, однак якщо вони повторюються — необхідно що-небудь змінювати в підході до тварини.

Кожна дірка, яку звір прогризає, має бути закрита. Утім це лише боротьба з результатами, а не з основою. Рекомендується тримати клітку дуже далеко від радіо, телевізора чи колонок. Потрібно чітко дотримуватися денного режиму, який комфортний улюбленцю. Якщо його витягли з клітки, потрібно ретельно стежити за кожною дією постійно.

Позначки:, , , , , , , , ,
close